Výmena prevodovky 1,6 16V, alebo?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
side
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 08 srp 2011, 10:34
Bydliště: Slovensko, ZM

Výmena prevodovky 1,6 16V, alebo?

Příspěvek od side »

Zdravím lidi. Mám problém s mojim Paliom 1,6 16V (98). Strašne mi hučí (asi v prevodovke). Tento hluk sa stupňoval asi v priebehu 15000km, ale teraz je to už na nevydrženie. Taktiež mi už trasie aj volant pri jazde. Bol som s tým servise, kde mi povedali, že je to pravdepodobne vnútorný kĺb, ktorý sa nedá vymeniť, alebo diferenciál. Músím meniť celú prevodovku, alebo sa to dá nejako inak? Chlapík v servise mi ukázal manžetu z poloosi od prevodovky, kde na vnútornej strane bola taká strieborná metalíza od kovu. Takže predpokladám, že je vydrané to púzdro v ktorom sa otáča poloos s tými 3 loziskami. Kedysi na škodovici som to vymeni za 150 korún ale servisák trvdí, že tu sa nedá vymeniť, len prevodovku. Dúfam, že som to popísal zrozumiteľne.
Reklama
 

PAlivo
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 31 kvě 2009, 15:31

Re: Výmena prevodovky 1,6 16V, alebo?

Příspěvek od PAlivo »

Keď je olej v prevodovke strieborný znamená to, že sa rozpadajú synchrony je to sposobené zlým olejom v prevodovke.
4wd_turbo
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 27 čer 2011, 00:44

Re: Výmena prevodovky 1,6 16V, alebo?

Příspěvek od 4wd_turbo »

to je take auto s takou prevodovkou a klbom co sa neda vymenit?? hmm,, a synchrony to nemohli byt ani piliny z nich,,ako by sa do klbu dostali,, ???
side
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 08 srp 2011, 10:34
Bydliště: Slovensko, ZM

Re: Výmena prevodovky 1,6 16V, alebo?

Příspěvek od side »

Takže dnes som zhodil dole od prevodovky obe poloosi. Olej po 15000km ako nový, čistučký. Bielou rukavicou som trochu povytieral obe strany (vnútorné klby) a ani na rukavici nebola žiadna stopa po kove. Neviem teda, kde sa tam vtedy pred pol rokom vzala tá metalíza. Pátral som teda ďalej po príčine toho hučania a... Zistil som, že obe predné ložiská v nábojoch sú napadrť rozbité. Tak som kúpil nové (1ks po 12,5 euro). Zajtra to vymením a uvidím, či ten hukot boli ložiská. Inak prevodovku by som zohnal za 150euro.
4wd_turbo
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 27 čer 2011, 00:44

Re: Výmena prevodovky 1,6 16V, alebo?

Příspěvek od 4wd_turbo »

jasne ze na vnutornom klbe kde bol olej z prevodovky nemohli byt piliny,, nemali sa tam ako dostat,
hmm skus zvazit ci nebudes navstevovat iny servis
side
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 08 srp 2011, 10:34
Bydliště: Slovensko, ZM

Re: Výmena prevodovky 1,6 16V, alebo?

Příspěvek od side »

Tak do toho servisu určite zájdem. A nebol lacný. Za hodinu zobral 30euro. A vymenil akurát jednu manžetu. Inak včera som rohodil komplet nápravu a s ložiskami idem meniť už aj celé ramená, všetky čapy, silentbloky na stabilizátore, manžety riadenia. To bude moja prvá a zároveň posledná väčšia investícia do tohoto Brazílskeho Taliana.
Odpovědět

Zpět na „Palio“