Nehoda...co robit?

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Nehoda...co robit?

Příspěvek od RadekHGT »

Tak a uz to mam za sebou...prvy "tukes" :D , 75rocny dedko na fabii neubrzdil a zramoval mi zadny naraznik.(foto dodam neskor) Pri naraze ma odhodilo do novej 3-jky(BMW) a pritom praskol aj predny :? Spravili si so mna hamburger :mrgreen: Smejem sa lebo skoda nieje velka a nove narazniky sa pridaju :D

Problem je v tom,co dalej.Dedo(vinnik) ma havarijnu.Viem ze treba poistnu udalost nahlasit na poistovnu,zavola sa technik na obhliadku.Kam ho dat opravit?Autorizivany servis alebo staci len najst dobreho mechanika (zivnostnika) ktory doda aj faktury?

Viete mi poradit ako najlepsie postupovat?
HGT
Reklama
 

TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od TV-Punto »

:shock: Ak nechces nic spekulovat, myslim nejake vychytavky alebo upravy tak to daj do fiatu a mas pokoj, ak chces nieco na nich upravovat tak na kryci list a das spravit sukromnikovi a tam ti netreba ani dokladovat fakturu, ak sa nieco nezmenilo.

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od pepaxx »

...ak to dáš do fiatu určite sa ti nepokrie všetko teda poisťovna všetko nepokrie nakoľko je to staršie auto...drobnemu mechanikovi musi mať s nim poisťovňa zmluvu aby sa to takto dalo...
ešťe je možnosť rozpočtom....tam síce oni narátajú najlacnejšie diely(keby mi ich nikto dokázal za také ceny zohnať tak žasnem).... ale ak si trocha šíkovný poznáš nejakého lakerníka a na aute nie je nič posunuté ako zadné čelo, predné nosníky a pod tak zohnať niekde na vrakači narazniky dať ich nalakovať a zložiť to doma....a možno ti ešťe zostane aj na kávu

dedkova havarijna nema z tvojou škodou nič ....pojde to z jeho zákonnej poistky (pre SR)
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od RadekHGT »

Problem je v tom ze zadny naraznik nieje orig.diel.Do fiatu ho urcite nechcem davat,pretoze nemienim nic platit zo svojeho vrecka,takze mi ostava len nejaky sukr.mechanik.
Zaujima ma hlavne to ze ak sa spravi obhliadka co dalej.Vypocitaju mi skodu a za tie peniaze ho dat spravit,alebo ho dat opravit a tak vymahat peniaze od poistovne s dokladovanych faktur?

Su to mozno blbe otazky,ale neviem sa v tom vobec pohybovat
HGT
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od peta.smolik »

Hlavně si dej pozor aby byl 100% viník tý nehody ten děda a aby to i uznal páč jinak se ten borec s BMW bude hojit na tvým povinným ručení... přišel bys o bonusy atd. Nevím jak je to na Slovensku ale tady je v tom děsnej bordel...
To samý se stalo v červnu kámošovi na dálnici... Viníkem byl Polák z Audi, nedobrzdil a před sebou narazil do BMW a to do kámošový Lancie Zety a on do Fábie... Kámoš měl škodu na předku i zadku za 80tisíc a to se dohadovalo měsíc, další měsíc trvalo než se na jeho auto přišel podívat pojišťovák a potvrdit škodu a pak si auto sám opravil páč má servis a peníze dostal teď ve středu
a nebylo to ani 50tis.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od RadekHGT »

Dedo si chybu priznal,aj policajt ho riesil ako vinnika.Vodicka BMW mala iba mali skrabanec na narazniku,ale aj tak si spisala formular o nehode s tym dedom.So mnou nic neriesila.

Teraz som trosku informoval a odporucaju mi zavolat technika na obhliadku vozidla,pockat na vyhodnotenie kolko mi vyplatia a s tych penazi poriesit opravu.Medzi tym si zistim pribliznu cenu za opravy u nejakeho mechanika a ked to bude vyhodne tak do toho pojdem.Len neviem ci sa to takto da... :?:
HGT
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od oldoss »

Napisem moju skusenost. Do mna capla susedka blondyna s Touaregom. Nacuvala do mna. Prasknuty naraznik, kapota prehnuta. Ja som to daval vtedy opravovat do Fiatu bo mal som tam znamost ale keby som sa mohol rozhodnut inak tak by som to dal inde co sa tyka kvality opravy nic moc. Postup bol taky, ze sa zavolalo do poistovne, cca 2 dni nato mi volali aby som prisiel na obhliadku. Spytal sa ma, ci to chcem riesit rozpoctom alebo to zanesiem do servisu a oni vyplatia servisu na ucet. Vybral som si ako som pisal druhu moznost. Suma za opravu bola vycislena cca 800 Eur. Auto stalo mesiac v servise pokial to poistovna preplatila. Nastastie to poistovna cele preplatila a ja som nic nedoplacal. Ale tie stresy okolo toho a vybavovacky a telefonaty do poistovne och neprajem nikomu. Na tvojom mieste by som to riesil rozpoctom a dal to nejakemu sikovnemu mechanikovi poopravovata a nastriekat. Len na tie peniaze z poistovne si pockas.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od RadekHGT »

Nad tym som uvazoval ze to budem riesit rozpoctom,ale je to trosku risk,ci nie?Co ked suma za skody nebude dostacujuca?Ja ho dam opravit napr. za 1000€ a oni mi poslu len 600€???Alebo mi najskor oznamia sumu ktoru mi poslu a podla toho uvidim?Nieje mi to jasne :oops:
HGT
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od oldoss »

Vseobecne riesit peniaze od poistovne je risk. Strasne neradi pustaju peniaze. Ja by som siel do rozpoctu i ked je tu samozrejme moznost ako si pisal, ze ti nepreplatia vsetko, bo tam sa zohladnuje vek auta atd. V takom pripade by som mozno riesil aby ten rozdiel doplatil ten pan co do teba capol z havarijnej ak hu mal. Ale zase toto zalezi iba od neho ci sa mu to bude chciet alebo nie na kolko on si svoju zakonnu povinnost splnil a nahlasil to do poistovne a tym to kvazi pre neho konci. Vela stastia a pevne nervy prajem.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od xeromax »

pri rozpocte si sam napises co ktory ukon stal, podskrtnes zratas, posles poistovni, oni odrataju trochu amortizacie a poslu ti peniaze, pri vacsich sumach ziadaju aj obhliadku po oprave, ci na nich nechces len zarobit, faktury pri rozpocte neziadaju, vsak si to robis "svojpomocne" tak odkial by si faktury za vsetky ukony nabral, mne ked tukli zadok vyratal som si to na 480€ po odratani amortizacie poslali 440€ a cela oprava ma nestala viac ako 200€ a to som daval este aj kufor zavarit :D ale zase som usetril dost na lakovani kedze som nasiel diely v mojej farbe, ale to poistovna nevie a platila aj lakovanie :wink:
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od RadekHGT »

No vcera bol poistovak na obhliadku.Vsetko napisal na vymenu.Predny - zadny naraznik,predna - zadna kapota,obe predne blatniky,zadny lavy blatnik,zadna vystuha narazn. atd. Vravel ze stoho spravia totalku co ma dost prekvapilo pricom autu nic nieje,len skrabance :D Riesit to budem rozpoctom,odporucal mi to aj on.Realna skoda na aute aj s robotou je max.do 500€.Takze pockam na peniaze a po zime ho dam do poriadku.
HGT
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od zokot »

to budeš půl roku bez auta?
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: Nehoda...co robit?

Příspěvek od RadekHGT »

Nie nie,auto je plne pojazdne.Su v tom len plechy,robila sa kompletna prehliadka,vsetko je v poriadku takze auto vyuzivam nadalej.
HGT
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“