ASR a ESP FAULT

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

ASR a ESP FAULT

Příspěvek od lubhol »

Čuste chlapi, průser, měnil jsem žárovku na předním levém světlu :evil: porod. Nakonec se to povedlo, ale musel jsem odpojit baterku a ten plastový sajrajt,v čem je baterka uložená. Žárovka svítí, ale za odměnu mi při otočení klíčkem na počítači svítí ASR fault a ESP fault(nebo tak něco) a nezhasne i kontrolka. Nevíte co s tím? Asi je třeba diagnostika,co? :?
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
Reklama
 

hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: ASR a ESP FAULT

Příspěvek od hanzs »

Tak tohle jsem taky dělal v neděli - protože mi při výměně žárovky vypadnula ta drátěná sponka, co tam drží žárovku a poslepu jsem jí tam nedokázal dát - takže baterku i s košem ven, abych tam viděl.
Ale dal jsem to zpátky a vše ok.
Takže já bych ti doporučil to znova rozebrat, prostříknout konektory s kterýma se hýbalo - podle mýho to bude někde v tom.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: ASR a ESP FAULT

Příspěvek od lubhol »

hanzs píše:Tak tohle jsem taky dělal v neděli - protože mi při výměně žárovky vypadnula ta drátěná sponka, co tam drží žárovku a poslepu jsem jí tam nedokázal dát - takže baterku i s košem ven, abych tam viděl.
Ale dal jsem to zpátky a vše ok.
Takže já bych ti doporučil to znova rozebrat, prostříknout konektory s kterýma se hýbalo - podle mýho to bude někde v tom.

Jo, ta spona mi vypadla taky............... omg, to byl kšeft.
Jinak jsem dnes ráno sedl do auta, nastartoval a computer už nic nehlásí, nějak se to opravilo samo. Asi se stilo dobře vyspalo, narozdíl ode mě, který jsem strávil noc u internetu, abych zjistil co dál. :shock: No, snad to bude dobré.
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
Uživatelský avatar
polliss
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2009, 10:31

Re: ASR a ESP FAULT

Příspěvek od polliss »

tahle hláška mi momentálně svítí taky. ale původ je někde jinde,

v létě mi odešla baterka - auto stálo týden u letiště a jak jsem se vrátil, tak jsem nenastartil, musel jsem poprosit týpky, aby mě nahodili přes kabely, auto naskočilo, ale svítilo úplně všechno - ABS, ručka, ESP, ...

po výměně baterky ( ta stará se cestou dom nedobyla ani nabíječka nepomohla ) zmizely všechny hlášky až na ESP - to svítí pořád a diagnostika to nedokáže smazat - hlásí to chybu sensoru pro snímání úhlu natočení volantu. ono jak jsem odjížděl z toho parkoviště a auto běželo chvíli, tak když jsem vytočil kola do plného rejdu, tak mi volant pěkně nakopal - podle mě posilovač...no a od té doby jezdím s touhle hláškou.

mimochodem - měnil jste někdo tohle čidlo? kolik to cca koštuje?
1,9 M-JET
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: ASR a ESP FAULT

Příspěvek od lubhol »

polliss píše:tahle hláška mi momentálně svítí taky. ale původ je někde jinde,

v létě mi odešla baterka - auto stálo týden u letiště a jak jsem se vrátil, tak jsem nenastartil, musel jsem poprosit týpky, aby mě nahodili přes kabely, auto naskočilo, ale svítilo úplně všechno - ABS, ručka, ESP, ...

po výměně baterky ( ta stará se cestou dom nedobyla ani nabíječka nepomohla ) zmizely všechny hlášky až na ESP - to svítí pořád a diagnostika to nedokáže smazat - hlásí to chybu sensoru pro snímání úhlu natočení volantu. ono jak jsem odjížděl z toho parkoviště a auto běželo chvíli, tak když jsem vytočil kola do plného rejdu, tak mi volant pěkně nakopal - podle mě posilovač...no a od té doby jezdím s touhle hláškou.

mimochodem - měnil jste někdo tohle čidlo? kolik to cca koštuje?

já to čidlo neměnil.......... ehm....... doufám, že nikdy nebudu muset :roll:
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: ASR a ESP FAULT

Příspěvek od chilly »

mě to děla to samé,hlavně za chladna,nastartuju ujedu kousek zatočim a hned asr esp failed,v letě to moc neděla,znova nastartuju a pohoda tak nevim čím to je. Jednou sem to měl na diagnostice a ukazovalo to snímač natočení volantu
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“