bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
hukoman
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 23 zář 2009, 22:31

bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od hukoman »

Ahojte Fiataci,

vcera mi komplet menili brzdy (kotuce + dosticky vpredu, celuste vzadu). Mechanik mi povedal ze zo zaciatku to mozno bude trosku "divne" brzdit kym si to vsetko "sadne". Dnes rano som si vsimol ze ked brzdim (celkom miernie a vobec nie prudko) tak sa mi zapina ABS (kope mi pedal a pocuj aj ten typicky "ABS zvuk").

Chcem sa spytat ci to je normalne a ci to zmizne po case teda ked si to vsetko sadne. Resp. v com moze byt chyba, kontrola ABS mi nesvieti.

Diky za rady...
Fiat Punto mk2 (2002), 1.2 8v, 5dv., 6x airbag, manual klima, ABS
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od oldoss »

Presne tuto istu zavadu som mal aj ja. ABSko "pumpovalo" aj ked nemalo. Bol som s tym v dvoch servisoch z toho jeden autorizak a dobre, ze celu napravu mi nechceli vymenit aj s cidlami. Spytaj sa toho mechanika ci nahodou si nepameta v akom stave su "ABS kruzky" je to na naboji a vyzera to ako ozubene koliecko s takymi malymi zubami. Tieto zuby snima ABS snimac, ktory je na kazdom kolesi a ked je to kolecko zosuchane, popripade vypadane zuby alebo cele urvane (to bol moj priklad) tak absko blbne na kolko dostava zly signal od toho snimacu. Mne to tiez robievalo ale az tak, ze nakoniec mi ABSko odpajalo. Opravil som to tak, ze som musel menit oba zadne naboje kolesa na kolko tie kruzky sa samostatne nepredavaju. (Su tepelne zalisovane na naboji) Ono tieto kruzky zvyknu blbnut vtedy keby si nahodou siel s rucnou brzdou, vtedy to tam tie kruzky oslaha. Pred tym ti to nerobilo? Urcite je to zavada a sama sa neodstrani. Sadnu si iba brzdy toto asi nie. Radsej si to pozri. Ked mne to takto blbo som raz skoro skoncil na krizovatke v aute predomnou na kolko to pumpovalo ako sialene a brzdny ucinok nikde. Tak som musel az rucnu pouzit. Daj vediet co to bolo...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
hukoman
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 23 zář 2009, 22:31

Re: bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od hukoman »

diky za odpoved, buduci tyzden skocim za tym mechanikom. Len taka doplnujuca otazka, kolko ta vysli tie naboje kolesa? dufam ze to nebude nejaka nehorazna palka :roll:
Fiat Punto mk2 (2002), 1.2 8v, 5dv., 6x airbag, manual klima, ABS
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od oldoss »

Nuz lacne zrovna neboli. :|
Tu su predne. Je tam viacero cenovych relacii
http://www.autokelly.sk/#PATH=3345620;3 ... ST=0|LNG=0|" onclick="window.open(this.href);return false;

A tu zadne
http://www.autokelly.sk/#PATH=3345620;3 ... ST=0|LNG=0|" onclick="window.open(this.href);return false;

Dolezite ak to bude to a budes menit naboje aby si objednal naboj s "abs" a nie bez. S ABS ma to koliecko kdez to bez logicky ten kruzok nema. :)
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od rogi »

nechcem sa hadať ale ako si sa mi marí že punto mk2 by nemalo mat žiadne "zubky" skôr magnetický kružok v ložisku :mrgreen: zubky sa použivali na starších fiatoch
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od oldoss »

Máš pravdu ja som to tak laicky vysvetlil zase nie som nejaký moc odborník na autá. :)
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
milos.biba
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 13 kvě 2009, 13:37
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od milos.biba »

Zdravím, je to staré téma, ale taky se mi to stalo, nechal jsem vyměnit zadní bubny a spoustu dalších věcí a když jsem jel ze servisu, tak při každém dobržďování pořád zapínalo ABS, nějaké kolo prostě dávalo signál, že stojí, ale ještě se točilo. Pomohlo jen důkladně očistit všechny brzdy odrbat korozi z těch všech míst co z brzdama souvisí a voila, vše funguje.

Takže pokud měním brzdy, musí se vše vyčistit :-)

M.
Puntík dvojka 1,2 -8V
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: bezdovodne zapinanie ABS pri brzdeni

Příspěvek od Cabuto »

přesně dost často stačí jen dobrá očista ale pak je tu etě jedna možnost pokud se ti ted nehodí řešit všechny možné opravy tak odpoj čidlo vyhodí to chybu rozsvítí kontrolku a odpojí abs ale můžeš aspon normálně brzdit :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“