"Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

"Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Unnamed »

(1.2 8V, '96) Vždycky, když prudce přidám plyn, tak mi motor nejdřív téměř chcípne a až pak začnou otáčky růst. Je to normální? Párkrát se mi už stalo, že jsem se místo rychlého rozjezdu dočkal chcípnutí (ostuda :D ).
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Reklama
 

hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od hanzs »

Jak jsi na tom se spotřebou? Pokud i ta je vyšší, tak častá příčina bývá špatné hadičky, které vedou do sání (hadička ke snímači tlaku, hadička k odvětrávání nádrže, hadice k posilovači brzd) - bývají popraskané a podobně.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Unnamed »

Spotřeba je kolem 7 litrů, 7,5l když na to šlapu. A nemám tu trubici od svodů k sání, vadí to?
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Unnamed »

Tak ted jsem koupil 100 oktanovy benzin a prestalo to delat a celkove se mi zda ze je auto tissi atd. Predchozi majitel jezdil vetsinu casu na 100oktan a ja tom aute najel jen tak 2000km, tak nevim jestli to ma na to nejaky vliv. :D

Jeste jsem se chtel zeptat, jak funguje ta klapka v sani? Ke ktere jde ta trubka od svodu... Ta moje je nejaka (asi) spatna, neklade absolutne zadny odpor.
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Narayen »

Já tankuji jedině u shellu, ostatní benzín mi dělá to co ty popisuješ.. Stačí normální, není třeba víc oktanů
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Danny Mk2 »

Klapka funguje asi tak-při studeném motoru je nasávání vzduchu nastaveno na svody,při ohřátí se klapka přesune a přepne na nasávání studeného vzduchu(hadice u podběhu).Jestli se ti ta klapka volně pohybuje,asi bude špatný ten ovládací bimetalový váleček,nebo uložení té klapky.
Lancia Y 1.1.....
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Unnamed »

Ja prave tankuju jenom u OMV, ale normalni 95ku, ted jsem zkousel to jeji 100 MaxxMotion, nebo jak se to jmenuje a jede to lip. Ale mozna to taky bude tim, ze jsem tankoval u jine pumpy (v jinem meste).

Prave ta klapka se volne pohybuje no. :( Takze asi nema cenu shanet tu trubku, co je mezi sanim a svodama.

Jinak jsem si jeste vsimnul, ze rucicka teploty na palubce nikdy nejde pres ctvrtinu (jen kdyz jedu do omezovace, to se pres ctvrtinu kousicek dostane), tak by me zajimalo jestli je spatne nakalibrovana rucicka, nebo spatny termostat (nebo jeste neco uplne jineho). Ale auto topi docela normalne. Ventilator se zapina az kdyz je rucicka v pulce. Tak si myslim, ze to spis bude jen spatne serizene.
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Narayen »

Benzín u OMV mi právě taky dělal to co ty popisuješ, pravdou je že méně, než od jinačích benzínek ( typu tesco ).. Ale i tak, od té doby co tankuju na shellce se mi to nestalo ani jednou. A cena benzinu je mnohdy i nizsi nez u OMV
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: "Zahlcení" při rychlém přidání plynu

Příspěvek od Unnamed »

No, kdyz jsem jednou natankoval u Agipu, tak jsem se nemohl pomalu ani rozjet :D Myslim si, ze hodne zalezi i na majiteli benzinky, treba v jednom meste je lepsi benzin u OMV a v jinem zase u Shellky a nekde treba u teska :lol: No, zkusim ted po vanocich vzit benzin od Shellu, tak uvidim. :)
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“