dusenie sa motora

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

dusenie sa motora

Příspěvek od hotyno »

Ahojte.
Mám otázočku, na ktorú nepoznám odpoveď. Ak motor beží na voľnobeh bez napäťovej záťaže (najmä svetlá) motor ide hladko - bez problémov. Ak zapnem svetlá a inú napäťovú záťaž, tak sa začne dusiť. Motor má 33 tis. km. čím by to mohlo byť? keď sa dusí tak vidieť ako svetlá zhášajú, aj ventilátor beží pomalšie a potom nabehne normálne na chvíľku a potom zas...
P.S.: napr. na sytič to nerobí, keď motor beží na 1100 ot./min., len po zohriati motora
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
Reklama
 

hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: dusenie sa motora

Příspěvek od hanzs »

Jestli jsem to správně pochopil - tak po zapnutí světel začnou otáčky na volnoběh kolísat - chvíli jsou dole, za chvilku se motor vzpomatuje a pak zase znova? Tak bych to viděl jako první věc - vyčistit klapku (pokud už nebylo děláno někdy nedávno).
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

Re: dusenie sa motora

Příspěvek od hotyno »

klapka nemá ani pol roka, lebo odisla :(. ale spravne si to pochopil
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: dusenie sa motora

Příspěvek od hanzs »

hmm, za těch půl roku si asi moc nenajel že? Takže spíš bude ok,,, no když shodíš hadici a koukneš se do ní pro jistotu, tak to tě nic stát nebude. Jinak teda moc nevim.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

Re: dusenie sa motora

Příspěvek od hotyno »

hadice som skontroloval a su uplne ok :(. bol som s nim v prahe akurat a slape ako hodiny, len ten volnobeh nejak blbne pri napatovej zatazi (ak su zapnute svetla 55W jedna ziarovka...), nemate este nejake napady?
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: dusenie sa motora

Příspěvek od Reno »

Možno je to blbosť,ale premeral by som v tedy alternátor
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

Re: dusenie sa motora

Příspěvek od hotyno »

zeby pod zatazou robil alternator sceny? skusim na to kuk
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: dusenie sa motora

Příspěvek od Karol »

Skontroluj co robi napatie v sieti bez zataze a so zatazou - to aby pohasinali svetla na volnobeh je divne, predsa tam je este baterka. Moze to byt aj napatovym regulatorom na alternatore, pripadne zlym ukostrenim alternatora/baterky (vysoky prechodovy odpor). Co sa deje s napatim v sieti so zatazou na volnobeh / pri pridani plynu ? Problemy so startovanim nemas ? Toci to starter ako ma ? Ak nedrzi volnobeh pod zatazou skontroloval by som aj volnobezny ventil (ak je to je jednobod s mechanicky ovladanou klapkou). Ine ma nenapada.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“