Hlucny ventilator

Moderátor: peta.smolik

Eske939
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2011, 10:38

Hlucny ventilator

Příspěvek od Eske939 »

Zdravim Vas,

chcel by som poradit. Neskutocne mi chrapci, huci (ani neviem ako to pomenovat)ventilator spusteny ma 1. stupni (1).

Hlavne teraz, ked je vlhko a chcem mat len na 1tke aby nehucal vzduch a nerosili sa okna, je to tak iritujuce, ze ho radsej dam na 2ku pripadne 3jku.

Neviete poradit, kde by mohol byt problem a ako vyrisit? Vobec sa mi nechce v service platit za to ze sa s tym budu hrat.

Dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr82
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 28 říj 2009, 14:37
Bydliště: Ostrava

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od Petr82 »

Zvuk jako kdyby cvrkal cvrček?
... ::: Live is game ::: ...
Fiat Bravo ICE 1,4 16V 95k
watko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 10 pro 2011, 16:38

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od watko »

Ja mam tiez tento problem. Mam automaricku klimatizaciu a ked dam fukanie na mensie otacky pocujem ako keby cvrcek
cvrkal. Viete, co s tym spravit?
Eske939
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2011, 10:38

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od Eske939 »

ao, presne akoby cvrkal cvrcek, ale pri vacsej rychlosti sa to zmeni...co s tym?
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od rogi »

buď je tam niečo padnuté, ale väčšinou je to problém s motorčekom.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
Petr82
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 28 říj 2009, 14:37
Bydliště: Ostrava

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od Petr82 »

A budu si to schopný opravit sám?
... ::: Live is game ::: ...
Fiat Bravo ICE 1,4 16V 95k
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od rogi »

tak oprava doma, ide to urobiť, ale treba vybrať celú klimatizačnú jednotku, ja by som najprv vyčistil prívod vzduchu k ventilátoru, ale tam treba tiež rozobrat plasty pod čelným sklom :(
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
Petr82
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 28 říj 2009, 14:37
Bydliště: Ostrava

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od Petr82 »

Takže rozborka zborka
... ::: Live is game ::: ...
Fiat Bravo ICE 1,4 16V 95k
watko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 10 pro 2011, 16:38

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od watko »

uz sa niekto podujal na vybratie ventilatora? zatial som cital na nete, ze pravdepodobne treba spravit "repas" toho ventilatora. Niekedy staci ocistenie, premazanie a funguje to. Len neviem, kde co mam odmontovat a odskurtkovat :cry:
breki101
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 06 dub 2008, 11:31
Bydliště: Slovakia - NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od breki101 »

watko píše:uz sa niekto podujal na vybratie ventilatora? zatial som cital na nete, ze pravdepodobne treba spravit "repas" toho ventilatora. Niekedy staci ocistenie, premazanie a funguje to. Len neviem, kde co mam odmontovat a odskurtkovat :cry:
Je to celkom jednoduché, keď si si už menil peľový filter, tak presne tam sa nachádza aj motorček ventilátora. Treba odpojiť jeho napájanie, držia ho tri skrutky a máš ho vonku. To čo s ním potom urobíš nechám na teba. Skús ho vyčistiť, neviem aký je tam prístup, prípadne namazať a možno chvíľu bude ticho. Keď nie, tak vymeniť :shock:
Fiat Bravo2
watko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 10 pro 2011, 16:38

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od watko »

stiahol som si e-learn a tam si pozrel, kde je ventilator a ako ho vybrat. Vcera som sa pokusal a dva z troch srobov sa mi podarilo vytiahnut, ale jeden, ten co je najvyssie sa mi z dovodu nedostatku miesta nepodarilo odskurtkovat. Potreboval by som nerjaky ohybny skrutkovac :!: Dva sroby som dal dole a islo krasne trochu povytiahnut, len ten posledny to drzal, tak som sa na to musel vykaslat. Teraz zhanam vhodny nastroj :)
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od rogi »

keď sa auto skladá sa nepozerá či to potom pôjde vytiahnuť :) hlavne pri motáži aby to bolo čo najednoduchšie, mohol by si urobiť foto serial ako si to rozoberal :-) určite by to viacerým pomohlo
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od CrazyApe »

Ja jsem to vcera rozebiral. Je potreba odmontovat 3 sroubky (klasicke jakoby samorezky) pod kastlikem u sedadla spolujezde. 2 sou viditelne v pohode a druhy je zezadu ten se blbe vysroubovava ale slo to vse prvnim sroubovakem co jsem vzal. Pote je treba odpojit konektor 2 pin z motorku. Pak cely takove ten plastovy kus vypadne ven.

Pote je treba si to otocit vetrakem k sobe a mezi lopatkama vetraku budou videt 4 zacvakavaci packy, v teto chvili je poteba si zavolat kamose s malyma prstama, vsechny 4 odcvaknout a pak uz jde vytahnout motorek s lopatkama ven. Jedine co bude jeste vadit je konektor napajeni, ktery v tom plastu je zacvakly a je potreba ho protahnout ven aby tomu nevadil ten kratky kabel. Ja nemel moc trpelivosti a proste sem kousek ulomil ale nicemu to nevadi.

Pak uz clovek v ruce drzi motorek a staci poradne prostrikat WD40 nebo Brunoxem obe loziska (horni a dolni) + misto kde se stykaji uhliky s rotorem.

Jo a samozdrejme vycistit od prachu idelane nejakym vysokotlakym kompresorem s tryskou... me z tama vyletela pekna hromada humusu.

Pri skladani je potreba si dat pozor aby neskrtaly lopatky vetraku o neco vevnitr. U me vysledek: zadni cvcrci a otacky vetraku 2 sou hlucne tak jak predtim 1.

Kdyby chtel nekdo foto tak dodam. :-)
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od durkovic »

diky za návod/opis ako to dostať vonku asi sa aj ja na to v lete kouknu :). jedine mala rada, do motorčeku by som nestriekal WD-40. "védečko" totiž nemá mazaciu schopnosť , ono rozpustí staré mazivo, po dobe vyschne a sme tam kde sme boli pripadne aj horšie pretože klzne plochy ložiska sú suché a bez maziva, tiež som používal WD aj pri opravach spotrebnej elektroniky a do roka denneho používania mi motorky šli do korpu. odišlo mi takto aj ložisko na kosačke. radšej do toho cez injekčnú striekačku strieknuť silikonový olej(dostať v spreji) pripadne pre vyšistenie komutatora motorčeku tam predom strieknuť sprej kontox (kontakt S61) alebo niečo podobné.

ale diky za opis.
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
watko
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 10 pro 2011, 16:38

Re: Hlucny ventilator

Příspěvek od watko »

Konecne aj mne sa podarilo vytiahnut ventilator von. Bola to riadna piplacka. Mam automaticku klimatizaciu a ventilator bol bez styroch paciciek. Mozno davaju/li ine ventilatory do Brav. Ja mam znacku "DENSO". Cize som sa s tym trochu kaslal, kym som zistil ako to vytiahnut a dostat sa k cievke, uhlikom, atd... Vo ventilatore som nasiel jedno velke pierko!!! Uhliky som trochu osmirgloval a vycistil stycnu plochu (komutator). 5 min som to mal pustene a bez cvrlikania, takze snad to pomohlo. :wink: Ak to nepomoze, tak budem nuteny kupit nieco silne na cistenie a skusim komutator poriadne precistit a takisto uhliky poprebrusovat do hladka a ponatahovat strunky...
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“