chladící soustava 1,7TD

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Pany
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 18 zář 2010, 04:35
Bydliště: Velké Meziříčí

chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od Pany »

Ahoj lidi. mám pár dotazů, tak kdyby byl někdo tak hodnej a pokusil se mi na ně zodpovědět, byl bych moc rád. Teď k mému problému Auto se nezahřívá na provozní teplotu, já osobně si mylím že je to termostat, ale otec že nějaký čidlo odešlo. Popíšu... motor běží, ale cca hodinu trvá než se auto zahřeje na provozní teplotu. (při volnoběžných otáčkách) Když plyn držím cca na 2 - 2,5tis otáčkách je motor zahřátý do pár minut. Jenže problém je ten, že jakmile plyn pustím, teplota začne velice rychle klesat až na spodní čárku ukazatele teploty na přístrojové desce. Takže bych se vás chtěl zeptat jestli je to nějaká čidlo, nebo termostat v haji. (jen abych věděl do čeho vrážet. A další dotaz bych měl. Na termostatu jsou 3 čidla, 2 z boku, a jedno ze zadu. Z boku by to měl být ukazatel teploty chladící kapaliny, a nějaký čidlo pro předvstřik vstřikovacího čerpadla, ale co je to za čidlo v zadu? Ví to někdo prosím? Pč já to nikde nenašel. :-( Děkuju moc za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od jakobt »

Já mám stejnej motor i vyměněnej termostat ale v zimě se mi to ohřeje na provozní teplotu jen když ho víc točím, a když třeba brzdím dlouho motorem tak teplota padá, nevím :(
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
Pany
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 18 zář 2010, 04:35
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od Pany »

Jo, to bych chápaj aji, jenže ná popisoval situaci v garáži, to by se nemělo o co chladit. :-D
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od bobas »

Hosi,me se t hralo v normel,dal jsem novy chladic a ejhle,neohreju poradne,ted tam jdu dat pred chladic miralon....
Intercooler
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 25 pro 2006, 14:43
Bydliště: 4000-5000 RPM

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od Intercooler »

Cidlo to nebude, to by ta rucicka neukazovala vubec nic. Vypada to na termostat.
Jinak s tou teplotou v zime je to asi normalni, ze kdyz to tocim, tak se to sotva dostane do pulky stupnice a jakmile brzdim motorem, nebo jedu na spotrebu tak se rucicka pohybuje okolo 1/4-1/3 stupnice. Asi dam taky nejakej plast pred chladic, protoze to malo topi :)
Punto 1.7 TD60 - Obrázek
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od intel_sk »

Pany:je to asi tak ako to popisuje IntercoolerJa mam ten isty problem,nie nie dostat rucicku aspon do polohy prevadzkovej teploty...tak ze zatial to neriesim
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Pany
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 18 zář 2010, 04:35
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od Pany »

Vy to máte aspoň v tá jedné třetině, ale mě se zvedne sotva kousíček nad jednu čárku... Tak myslíte že je to termostat? Mno, jináč kdo to má v te jedne třetině, tak zkuste vypnout ventilator, vsadím se že to bue lepší (samozřejmě ae zmrznete) ;-) :-D
Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od jakobt »

mně to teda topí jak blázen, každej si pochvaluje jak to topí :roll: tak nevim já bych na to prděl a jezdit dokud to jezdí
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
Pany
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 18 zář 2010, 04:35
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od Pany »

mě jde o to, aby to nejelo na sytič víš?
Uživatelský avatar
jakobt
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 26 zář 2010, 15:23

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od jakobt »

td žádnej sytič nemá, není to benzín :wink: , má pouze přesuvník vstřiku, ale myslím že moc na spotřebu vliv nemá, mě to žralo furt i když sem ho měl vypojenej, nebo zapojenej
Italobrothers - Palio TD & Aprilia Leonadro 125
Pany
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 18 zář 2010, 04:35
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: chladící soustava 1,7TD

Příspěvek od Pany »

já vím že to sytič nemá, jen sem si nemohl vzpomenout jak se tomu říká. :-D Právě by mě zajímalo o kolik víc to žere víte? :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“