airbag failure

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
stando
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2011, 16:53

airbag failure

Příspěvek od stando »

stilo 1.9 jtd 2003 Mw kontakty som spajkoval,ziadnu decku nemam a diagnostika hlasy ze vysoka hodnota odporu
Reklama
 

Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: airbag failure

Příspěvek od idefix »

Třeba Ti to pomůže a najdeš tam odpověď na svoji otázku:
http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... ag+failure" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
stando
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2011, 16:53

Re: airbag failure

Příspěvek od stando »

Tak dnes sa mi to podarylo vyriesit nesvieti ziadna kontrolka po starte.Stale sme sa zaoberali koncovkamy pod sedackamy a tak,uz ked som ich vsetky spajkoval tak sa objavilo na pc-PRILIS VYSOKA HODNOTA ODPORU DETONATORA SPOLUJAZDCA a pc to nedokazal vymazat.Podotykam ze mam STILO MW JTD 2003 A NEMAM DECKU SPOLUJAZDCA.Po dlhom patrany som dosiel nato ze Detonator je vlastne Airbag,pozrel som do spolujazdcovej priehradky a na vrchu plastovy stvorcek, ked ho otvorite je tam zlta koncovka na airbag,po jej rozpojeny a prestriekany je vsetko vporiadku,ziadna hlaska ani nic podobne,a chyba sa da s RJ. vpohode vymazat.Tot vse...
Martin58813
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 18 pro 2013, 06:54

Re: airbag failure

Příspěvek od Martin58813 »

Prosím o radu, svítí mi kontrolka airbagů, diagnostika mi píše detonátor předpínače spolujezdce - přerušený obvod. Co jsem se dočetl, může to být konektor, tak jsem nejdříve pročistil konektory pod sedačkou spolujezdce a v kastlíku, závada trvala, tak jsem je spájel natvrdo, ale žádná změna, diagnostika píše to samé a airbagy svítí. Je někde další konektor? Předpínač je předpokládám ve sloupku u pásu, zkoušel jsem oddělat plast, ale dole jsem našel jenom dva šroubky u sedadla a po jejich odšroubování plast pořád drží, mám strach silou zabrat, aby se nezlomil, je tam jenom nacvaknutý ? Děkuji za radu.
Stilo MW 1.6 LPG
marty-ma
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 21 pro 2014, 18:46

Re: airbag failure

Příspěvek od marty-ma »

Martin 58813 - je to trochu s odstupem času, kdy jsi se ptal, tak netuším, zda jsi to vyřešil nebo to "zmizelo" samo... Předpokládám, že v té 1.6 máš standardně 6x airbag (nebo 8x?). Dobře jsi zkontroloval ZZ spoje pod sedačkou a v kastlíku (na 1.8 si matně vzpomínám, že v tom kastlíku jsem prostříkával dva konektory z každé strany jeden, ale už si nejsem na 100% jistý) - ale ještě dva konektory vedou k bočním vakům, co se táhnou podél oken v úrovni hlavy. Jejich ZZ spoje jsou přístupné z kufru, když vyklopíš ty plyšové kapsy, vyndáš jejich profilovaný vnitřek a uvidíš karoserii. Tak na každé straně je vidět konektor. Zkus to také rozpojit a prostříknout. To v případě 6x airbagů. Pokud máš 8x, tak ještě další dva konektory jsou pod lavicí zadních sedaček. Vím to z vlastní zkušenosti na 1.8 jsem měl 6x bag a na 2.4 je jich 8x a také mě vyskočila hláška+kontrolka. A jak jsem byl naučený, dělal jsem "čistící a stahovací" kroky jen u 6. A hláška tam byla furt, až do té doby, kdy mě šikovnější a zkušenější upozornili na to , že ještě dva jsou uschované v zadních sedačkách...No a pak stačilo jen ty ZZ konektory pročistit a stáhnou plastovou objímkou.
Myslím si, že když to vyzkoušíš, tak určitě nic nepokazíš a možná to i pomůže.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: airbag failure

Příspěvek od panaman1 »

chcem ta upozornit a dufam ze sa nemylim tak detonator predpinaca sa tyka bezpecnostneho pasu a nie priamo airbagu. tak sa pozri na vsetko co suvisi s pasom spolujazdca a prestriekaj a bude to ok.
Přílohy
predpinac pasov.jpg
predpinac pasov.jpg (4.83 KiB) Zobrazeno 3309 x
Odpovědět

Zpět na „Stilo“