MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Invi »

Uff snad se jmenuje topic podle vasich pravidel. Tak uz jsem se pevne rozhodl ze si Puntu necham, je to opravdovy dravec, ale to nikomu tady nemusim asi rikat. Punto GT, nejake Abarth doplnky, 4x kotouc jinak seriovka, r.v. 1996 puvodem z Belgie, najeto 130tkm. Barva cerna s tmavym interierem, vypada moc hezky. Mirna koroze, ale s tim se dalo pocitat, chyby jsou jeste opravitelne, chybi k tomu jen lepsi pocasi. Mame tady momentalne -5 az -10°c, tak jsem to jeste ani neumyl. Co jsem povazoval za dulezite byly rozvody, olej, filtry.

Auto splnuje moje predstavy, co se tyce jizdnich vlastnosti, na zimnich pneu to prekvapive sedi, drzi stopu, proste neplave to ani ve vysokych rychlostech. Jel jsem s tim 200km/h, protoze jsem byl zvedavy co to umi, i presto ze motor kricel "pridej! ja chci jeste!", vyse uz jsem nesel, nevyhovovaly k tomu vsechny podminky. Druha strana dravce je tichy interier a me se i libi, neni to zadna limuzina, ale to ani po takovem aute nechci, ba naopak.. Musi jit slyset, lide okolo musi podle sluchu poznat s cim si zahravaji! Dobre necham toho, zjednodusene jsem z vykonu motoru uneseny a nic jineho ve sve garazi nechci :-)

Jak jsem psal vyse, motor dostal novou vizaz v podobe rozvodu, motoroveho oleje Magnatec a filtr, vzduchovy filtr konus umisteny na chladnejsim miste. Dale BOV Forge M. a manualni regulator tlaku turba Turbosmart misto puvodniho Pierburgu. Tlak se pohybuje kolem 1.3 - 1.5bar.


V lete udelam tu kastli, dily nastrikam do barvy a udelam cely vyfuk bez katu. To je ovsem jeste daleko :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Reklama
 

PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od PuntoRacer »

chvalim punta, nech sluzi, a vela stastnych km:)
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od intel_sk »

ahoj Invi:mas to pekne,pekna cierna farba.200km/hod to je co povedat.
vela stastnych km. nech ti sluzi...potom ked budes mat cas foto interieru hod semka
:D
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Invi »

Cau chlapi, mam dost dulezity dotaz. Pokud se v tom nekdo dobre vyzna, rekne te mi jaky je rozdil mezi dmychadlama VL7 (Punto GT 1.4 Turbo, 98-96kw), VL37 (Grande Punto 1.4 Turbo, 88kw) a VL36 (Grande Punto Abarth 1.4 Turbo, 114kw)? resp. Utahne VL36ka z Grande abartha to nase GTcko? No ja teda myslim ze jo, pokud tlaci do 1400ky 114kw, ale nemuzu najit zadne specifikace, to IHI je taky takova znama neznama.
Uživatelský avatar
Alex_nc
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 01 pro 2010, 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Alex_nc »

Čau hezký GT pokud to myslíš tak že by si tam chtěl dát jiné turbo tak bych tam nedaval IHI ale T25,GT2554R atd nejlepší volba je asi GT2554R nebo pak pro větší výkony GT2560R nebo K26 (ale tam je hodně uprav s vyf. svodama a pak chip SEB4 podle toho jaký máš GT a MBC (master boost contrler)
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Invi »

Jako neber to tak ze chci ted hned neco kupovat, jen premyslim do budoucna. Jde mi o to, ze nove IHI VL36 stoji 14 000kc, coz je temer stejna cena jako za repas. Samozdrejmne se priklanim k nejakemu GTcku, ty loziska delaji svoje. Ona ta GT2554R se da za 20k koupit nova, to je paradicka, zalezi ale, dokaze tam natlacit tech 1.4baru?
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Katy »

moc pekny kousek, trochu mi to pripomina jedno byvaleho clena Codyca.
dej vic foto :)
a planujes treba sprinty nebo to mas jen tak na courani ?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Invi »

Katy píše:moc pekny kousek, trochu mi to pripomina jedno byvaleho clena Codyca.
dej vic foto :)
a planujes treba sprinty nebo to mas jen tak na courani ?
No jestli tohle auto mel clen vaseho klubu tak nejaky mamlas, o to auto se nikdo nijak nestaral, neosetrena kastle, tukanec na bocnici nikdo neresil, v motoru nejlevnejsi olej co se namanul :D Sprinty zadne ne, ani do prace s tim autem nejezdim, jen vikendove vyjizdky. Ja miluju zvuk tech preplnovanych motoru a italove si myslim v tomhle docela vynikaji. Predtim jsem mel Deltu 1.6 turbo, ale v dezolatnim stavu. Jezdil jsem ve dvojkove Delte ktera mela namerecych 200kw nebo tak nejak, to je proste masakr, ty vykony jsou uzasne. Tohle punto beru jako splneni svych pozadavku, takova moje hracka :) Co s tim planuju? Byl jsem rozhodnuty tam udelat velky IC ale premyslim jestli to ma smysl. Asi bude lepsi zainvestovat do nejake te turbiny casem. Poladim vady na krase a pak se uvidi, hadam ze do te doby sjedu dvoje pneumatiky takze nic nehrotim :)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Katy »

no jestli by to bylo jeho EX, tak to auto potom putovalo po dalsich dvou lidech tusim.
jj chce to s rozvahou, tak at se dobre ladi ;)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Invi »

Vypada to ze konecne zacina leto, coz je moje sezona. takze jsem se pustil do naplanovanych oprav/uprav. Podarilo se mi nahrat paraboly prednich svetel tak, abych je mohl rozebrat. Svetla by ted mely byt cistejsi a hlavne ta listicka dole nalakovana. Hlavnim duvodem byl vodni chladic, ktery uz pri pohledu prekracoval svou zivotnost, ovsem pri vyndani z auta jsem zjistil ze je na tom jeste mnohem hure (foto) :) Umisteni intercooleru se mi zdalo dost nestastne, takze tady probehl prvni udprage, nasel si mistecko, kde nikomu neublizi a snad pohlti vetsi mnozstvi vzduchu. Pri te praci jsem rovnou vymenil olejovy filtr, coz je snad podle radcu docela dobry napad :)
Přílohy
DSCF0975.JPG
DSCF0975.JPG (237.33 KiB) Zobrazeno 4741 x
DSCF0982.JPG
DSCF0982.JPG (223.24 KiB) Zobrazeno 4741 x
DSCF0992.JPG
DSCF0992.JPG (214.75 KiB) Zobrazeno 4741 x
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od Invi »

:arrow:
Přílohy
DSCF0974.JPG
DSCF0974.JPG (251.39 KiB) Zobrazeno 4742 x
DSCF1005.JPG
DSCF1005.JPG (213.62 KiB) Zobrazeno 4742 x
DSCF1009.JPG
DSCF1009.JPG (230.74 KiB) Zobrazeno 4742 x
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od straki »

Čím jsi nahříval ty světla???
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od PuntoRacer »

vidim dobre, ze si tie svetla striekal na bielo? zaujimalo by ma, ako by vyzerali dobiela strieknute cele aj s parabolami..ale k ciernemu autu, co ja viem, ale rad sa necham prekvapit ked to bude zlozene:)...
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od xeromax »

striekat parabolu??????????? haloooo, od paraboly sa predsa odraza svetlo od ziarovky a svieti ti na cestu
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte to svoje ;-) - Invi

Příspěvek od PuntoRacer »

ja mam svetla z GT3jky a tie su komplet cierne vratane parabol a svieti to normalne
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“