Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Misio »

Zdravim fiatacia vospolok,nastal u mna taky problem ze bolo cca -30 stupnov nastartoval som a zohrial motor a potom som tahal cca 10 km moje aruhe auto ktore nenastartovalo do garaze,ked som dosiel na miesto stilo som nexal povrcat a vipol ho ,ked som potom nastartoval vipisalo mi xybu ze nemam olej a tak som kontrolkou zistil ze naozaj na kontrolke merania nieje zaden olej,tak som dolial zhruba 0,5 l a na pristrojovke co je ukazovatel oleja mi ukazal 2plne bodky a po case 3,a xyba prestala svietit ale ked stojim na mieste na volnobehu tak z vyfuku kvapka kusok oleja a ked pridam tak ho vyfrkuje a pocas jazdy ide s vyfuku bielo modry dim a smrdy olej a auto nema daky extra tah,co to podla Vas odbornikov moze byt???pred rokov pocas zimy mi tiez vipisovalo dakusi xybu oleja ale ked sa zohrial tak to prestalo a islo vsetko ako ma a pocas seleho roka v pohode olej som menil cca 9000 km dozadu s komplet filtrami ako vzdy,selenia wr 5w40 ,zatial diky a dufam ze mi dako pomozete a nebude to daco moc zavazne :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
xpettt
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 16 led 2012, 19:57
Bydliště: Ostrava

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od xpettt »

že by turbo f pr....čicích? gufera ventilů....pístní kroužky...
Petr,Stilo 1,9 jtd,alfa 156SW,1,9 m-jet 110kw,Lancia Thesis 2,4jtd 110kw
stando
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2011, 16:53

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od stando »

Pri minus 30 to neries.mne tak isto kapal olej s filtra aj od tesnenia turba ale ked sa to ohrialo ta´k vpohode,ide oto ze ziadne talinske auto nieje stavane na -30.Bracho ma 5 golfa a ma ten isti problem nad -25,ja to uz v zime ani neriesim,proste diesel a -36 na Orave nejde dokopy,ale zas nastartoval som vzdy na sup.Mam rad svoje autro aj ked ma chybicky.
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Misio »

ohrialo??!!!aj ked je uz teraz -15 len a motor som zohriela tak nic ziadna zmena
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od hanzs »

No u Misia to asi nebude jen teplotou - přeci jenom půl litru oleje za chvíli pryč, olej prskající z vejfuku, to není dobrý - možná těsnění pod hlavou...
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Point22 »

Prasknuty piestny kruzok/kruzky
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Misio »

si si isty??no aspon co som ja sa informoval tak keby to boli piestne kruzky tak to by mi za jednu jazdu nezmyzol takmer vsetok oleja to sok urobil asi cca do 20 km a ked som odstavil auto tak potom vypisalo xybu oleja ze nieje a palo by aspon tah a to nema ide ako hladky bez turba,
Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Point22 »

Daj dole IC alebo aspon odpoj spodnu hadicu ci a kolko oleja v nom je.A Ano moze ti tolko oleja zozrat ked su mazacie kruzky v prdeli pripadne aj gufera na ventiloch..Stale to ma modrobiely dym?
Kiňas
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 17 říj 2009, 19:56

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Kiňas »

Z mého pohledu bych se zaměřil na turbo, pokud ti teče olej z výfuku, vypadá to, že se tam dostává od turba u výfukové lopatky-turbíny, kde tlakový olej co turbo maže není poruchou dostadečně utěsněn a jde do výfuku, kdyby to bylo na straně dmychadla, tak by se spálil ve válcích a šel by z výfuku bílý kouř, na kroužky bych to neviděl, motory, pokud dostanou co potřebují najedou statisíce km, abys to zjistil skutečně, musel bys to rozebrat a hned bys viděl, z kama to teče, pokud to jde už z válců, bude to vidět na výfukových kanálech v hlavě, nebo výfukovém sběrném potrubí, ale já bych asi vsadil se zaměřit na to turbo. Přeju hodně štěstí, ale na druhou stranu, lepší turbo než celý motor, ne? Až to zjistíš, tak dej vědět.
Čauky Kiňas.
Stilo 1,9 Multijet 88kW
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Misio »

no mam uz turbo von a neviem ci je na prd ma volu ale to vsetky asi :D ked zistim daco viac a vyriesim problem dam vediet zatial vam vsetkym diky
Uživatelský avatar
Misio
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 říj 2008, 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Z vyfuku tečie olej,Stilo 85kw jtd

Příspěvek od Misio »

Tak ako my vraveli viaceri ze si mam kuknut ci nahodou nieje olej v intecoleri tak bol a 1 l cca tak to je to turbo.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“