Nové bravo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Zdravím vás je tu niekto kto má nove bravo z multiairom_? :|
Reklama
 

dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Poprosil by som Vás na multiair a T-jet vaše názori mám objednaný multiair
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nové bravo

Příspěvek od JardaK. »

dusan10 píše:Poprosil by som Vás na multiair a T-jet vaše názori mám objednaný multiair
Teď už Ti názory ostatních moc nepomůžou, když máš auto objednané. Já bych Ti poradil i tak rád, ale mám Multijeta, takže moje rady jsou Ti víš k čemu? Obecně můžu říct, že po 1 a 3/4 roce a 64 tis. km nepraskla ani jedna žárovka, nerozsvěcí se žádná kontrolka bez důvodu, oceňuju velkou zaoblenost rohů auta, takže ho neodírám při pojezdu v garážích a výborná je celopozinkovaná kára. Motor je taky bez chyby, ale jak jsem říkal - o tom mluvit nemusíme, mám naftu.
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Díky, že si sa ozval aspoň Ty. Ja som sa chcel len utvrdiť , či som urobil dobrú kúpu, či som nemal kúpiť radšej T- jet, pretože mi ho ponúkali za dobrú cenu. Multi air som vybral pre jeho spotrebu,. Tu na fórach asi nikto Multi air nemá, lebo sa mi nikto neozýva na moje otázky, o T- jete je tu toho dosť. Riešilo sa tu všeličo, T- jet sa porovnával s Multi -jetom, ale T-jet s Multi airom nie. Ale vrelá vďaka za odpoveď.
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nové bravo

Příspěvek od JardaK. »

dusan10 píše:Díky, že si sa ozval aspoň Ty. Ja som sa chcel len utvrdiť , či som urobil dobrú kúpu, či som nemal kúpiť radšej T- jet, pretože mi ho ponúkali za dobrú cenu. Multi air som vybral pre jeho spotrebu,. Tu na fórach asi nikto Multi air nemá, lebo sa mi nikto neozýva na moje otázky, o T- jete je tu toho dosť. Riešilo sa tu všeličo, T- jet sa porovnával s Multi -jetom, ale T-jet s Multi airom nie. Ale vrelá vďaka za odpoveď.
Dušane, až budeš mít najeto kolem 30 tis., tak tady napiš, jak to vypadá se spotřebou. Vím, že na různých fórech Multiair dost hanili, že žere víc, než udává výrobce, ale je možné, že až si motor "sedne", bude mít opravdu lepší spotřebu! Tak se budu těšit na Tvoje zkušenosti!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Napíšem ti to istotne sám som teraz zvedavý .Poradili mi jednu nemeckú stranku tam sú spotreby majitelov aut. stranka je http://www.spritmonitor.de" onclick="window.open(this.href);return false; Je tam pár multiairov asi 4 kusi a každý inú spotrebu rozdiel aj 2l a to je dost.Tak neviem som velmi zvedavý a dost nervozny ked aj samotný novinári píšu rôzne jedny cvália druhý hania. Nazdar a dík!!!
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Nové bravo

Příspěvek od Maciak87 »

dusan10 píše:Zdravím vás je tu niekto kto má nove bravo z multiairom_? :|
Ahoj,,Mam ho,,Zatial najazdenych necelych 10 000 km.Priemerna spotreba 8.6(styl jazdy-normalna,ziadne zavodenie,sem tam popretahujem motor)....Takze udavana kombinovana 5.6 ci kolko to je bude asi jeden velky omyl...Aj ked na obhajobu auta musim povedat tolko-mrazive pocasie,jazdim kratke trasy pri ktorych sa velakrat rucicka teplomeru vobec nezodvihne,cesty pokryte snehom..Byvam na Kysuciach.Kto vie co tu byva za peklo cez zimu,ten pochopi...Kupil som ho 2 dni pred Vianocami ako predvadzacie vozidlo z Fiat,Autobecchi Zilina.Malo najazdenych nejakych 5800 km...Problemy zatial ziadne.Bol som milo prekvapeny ked nastartovalo pri -31 stupnov..tak ale motor vydaval kadejake zvuky :lol: ...Vela ludom sa paci,to auto ma proste smrnc :D
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

:D Ahoj vrelá vdaka že si sa ozval.Čo sa týka spotreby tá bude dúfam tým taká vyššia ako si písal, že nezohreješ motor a je tam sneh, pretože motor ide na sitič. Máš to auto vo verzii Dynamic? Prečo si sa rozhodol pre toto auto s týmto motorom, nechcel si T- jet? Ja som si vybral tento motor aj kôli spotrebe, kôli dynamike toho auta, aj kôli jeho super dizajnu (tu sa taliani asi vyšantili). Skúšal si aj dynamiku toho auta na ceste, kde nebol sneh?
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Nové bravo

Příspěvek od Maciak87 »

dusan10 píše::D Ahoj vrelá vdaka že si sa ozval.Čo sa týka spotreby tá bude dúfam tým taká vyššia ako si písal, že nezohreješ motor a je tam sneh, pretože motor ide na sitič. Máš to auto vo verzii Dynamic? Prečo si sa rozhodol pre toto auto s týmto motorom, nechcel si T- jet? Ja som si vybral tento motor aj kôli spotrebe, kôli dynamike toho auta, aj kôli jeho super dizajnu (tu sa taliani asi vyšantili). Skúšal si aj dynamiku toho auta na ceste, kde nebol sneh?
Ano,mam ho vo verzii Dynamic plus je tam nadstandardna vybava=perletova cierna metaliza so specialnym efektom,stmavnene skla zadnych a piatych dveri,fajciarsky kit(ten mi je aj tak nanic,v autku by som nikdy nefajcil,ono to je potom riadne citit),predna laktova opierka s odkladacim klimatizovanym priestorom,automaticka dvojzonova klimatizacia s pelovym filtrom...Motor preto multiair,lebo by mal mat lepsiu spotrebu ako t-jet a v niektorych clankoch ho riadne chvalili..Nad naftakom som neuvazoval nikdy,mam odpor k takym autom ..A dynamika motora?Doteraz som jazdil na matkinom punte 1.2 8v..No a tych 80 koni co ma bravo navyse je riadne citit.. :lol: Pracujem vacsinou roka v Nemecku.Tam som jazdil s kamaratovu Octaviu 2 combi,2.0tdi tiez so 140 konmi..Ale to sa neda rovnat..Bravo ju schova len taky fukot..Ako ta octavia ma tiez potah,len je tam neskutocne blba prevodovka s kratkymi prevodmi....A zvuk motora ako traktor,,robim v lese pilcika takze viem :lol: No ale si zober ze co ak zlyha ten elektrohydraulicky clen na ovladanie tych ventilov ci ako sa to vola??To sa akoze motor stretne?A prvu vymenu oleja chystas po kolko km?Nie je ten interval 30 000km vela?
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

Čao, takže pekne po poriadku,ja som auto ešte len objednal a malo by prísť koncom marca, alebo začiatkom apríla. K výmene oleja sa nemôžem vyjadriť, ale radili mi že by bolo dobré urobiť prvú výmenu oleja už po 5000 km a potom stačí aj po 10-15 000 km, pretože to tomu turbo motoru robí lepšie, tých 30 000 je už dosť veľa. No a tie ventily, čo ja som čítal, tak ten motor je jednoduch ší ako T- jet, až na tú elektroniku to máš pravdu. Neostáva nám nič než veriť, že to vymysleli dobre, taliani vedia robiť malé turbo benzíny dobre, veď vymysleli aj common rail, tento motor predbehol v ankete motorov aj Volswagenové TSI-ko. Ja mám objednaný Sport a dnes som volal s dealerom z Ba a pýtal som sa ho či sa dá namontovať naň plyn (tie ceny benzínu!!!!!), ale bohužial od výroby sa to nedá, iba sám si to môžem dať, ale prídem o záruku. :Hovoril, že načo tam chcem plyn, keď samotný Multi ar je šetrivý, oni najazdili okolo 6 l, ale nie na Brave, ale na Alfe 170 k, s tým istým motorom. Myslím si, že táto spotreba môže byť aj tým ,že v Alfe je vyšší krútiaci moment, ale to je len môj laický názor. Píšeš, že robíš v Nemecku, podľa všetkého si tam ešte nebol na Brave?. Keď jazdíš po tých vašich kysuckých , pravdepodobne rozbitých cestách ako všade, nevrzga ti interiér? Nie je príliš tvrdé na tie cesty?
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Nové bravo

Příspěvek od Darth.W »

Maciak odkial si?
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Nové bravo

Příspěvek od Maciak87 »

Darth.W píše:Maciak odkial si?
Z Makova ...
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Nové bravo

Příspěvek od Maciak87 »

dusan10 píše:Čao, takže pekne po poriadku,ja som auto ešte len objednal a malo by prísť koncom marca, alebo začiatkom apríla. K výmene oleja sa nemôžem vyjadriť, ale radili mi že by bolo dobré urobiť prvú výmenu oleja už po 5000 km a potom stačí aj po 10-15 000 km, pretože to tomu turbo motoru robí lepšie, tých 30 000 je už dosť veľa. No a tie ventily, čo ja som čítal, tak ten motor je jednoduch ší ako T- jet, až na tú elektroniku to máš pravdu. Neostáva nám nič než veriť, že to vymysleli dobre, taliani vedia robiť malé turbo benzíny dobre, veď vymysleli aj common rail, tento motor predbehol v ankete motorov aj Volswagenové TSI-ko. Ja mám objednaný Sport a dnes som volal s dealerom z Ba a pýtal som sa ho či sa dá namontovať naň plyn (tie ceny benzínu!!!!!), ale bohužial od výroby sa to nedá, iba sám si to môžem dať, ale prídem o záruku. :Hovoril, že načo tam chcem plyn, keď samotný Multi ar je šetrivý, oni najazdili okolo 6 l, ale nie na Brave, ale na Alfe 170 k, s tým istým motorom. Myslím si, že táto spotreba môže byť aj tým ,že v Alfe je vyšší krútiaci moment, ale to je len môj laický názor. Píšeš, že robíš v Nemecku, podľa všetkého si tam ešte nebol na Brave?. Keď jazdíš po tých vašich kysuckých , pravdepodobne rozbitých cestách ako všade, nevrzga ti interiér? Nie je príliš tvrdé na tie cesty?
Tvrde??Nezda sa mi,,ja to take akurat...Vrzgalo mi nieco v zadu,ako keby tlmice no ale to iba pri silnych mrazoch..A to aj tak prvych 10 minut jazdy..Alebo aj ked je prislis vlhko.Ako napr. dneska..,Ale tiez iba chvilocku a potom klud...Na punte nam to robi ale tiez..ktovie preco....K tomu krutiacemu momentu-Na tomto motore sa da jazdit uplne v pohodicke na 1300 az 1500 otackach....A ked ides porovinke tak sipka Ti este ukazuje ze az radis este vyssi rychlostny stupen,,Ale sak to je potom uz iba cca 1100 otaciek..No ale div sa svete po rovine sa da aj to s lahkym plynom..Motor vobec nevybruje....Lenze ja na takych otackach nejazdim...Bojim sa ze zlenivie... :shock: ..Jazdim medzi 2000-2500....V Nemecku som s nim este nebol..Tak ale mozno ho tam vezmem..lenze mi tam jazdime hlavne,kedze robime v lese po lesnych cestach(chudak bravo ))...tak ale co uz,,aspon by autko na seba cosi zarobilo..HH
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Nové bravo

Příspěvek od dusan10 »

TO Bravo máš na 16 kach či 17kach? Prečo si myslíš že zlenivie pri tých otáčkach 1500-1750min? Do lesa sním nechoj škoda zničiť takú krásu!!!!!!!!!!!!! :cry:
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Nové bravo

Příspěvek od Maciak87 »

dusan10 píše:TO Bravo máš na 16 kach či 17kach? Prečo si myslíš že zlenivie pri tých otáčkach 1500-1750min? Do lesa sním nechoj škoda zničiť takú krásu!!!!!!!!!!!!! :cry:
Auticko je na 16tkach elektronoch priamo od vyroby.Takze rozmer v lete aj zime ten isty 205/55 to je tusim.Inak zimne gumy som dostal ako darcek na Vianoce od Fiatu...-).Preco si myslim ze zlenivie?No dost ludi mi hovorilo a aj som dost toho cital ze novemu motoru neroby letargicka jazda a otacky dobre.Ty budes mat svoje vozitko akej farby?
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“