Startování Punto MK II 2002:

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Startování Punto MK II 2002:

Příspěvek od Tugendhat »

Zdarec kluci,

koupil jsem si Fiata Punto rok 2002 motorizace 1.2 8v. A včera když jsem šel do auta, tak jsem naporvé nenastartoval - jen to točilo dvakrát po sobě, ale motor se nechytil. Pak jsem klíč vyndal, auto odemknul/zamknul a nastartovalo to :o . Dnes když jsem šel do auta, tak napoprvé to jen cvaklo a na druhé otočení to chytlo normálně :mrgreen: . Co to může být?

Na co si vlastně dávat u těchto aut pozor? Slyšel jsem spoustu mýtů na Fiaty, ale vesměs se prý jedná spíš o "šotky" v elektrice než, že by něco bylo špatně. Můžete mi někdo poradit. Auto má najeto 91.xxx km - poctivých. Prvně jsem zvažoval, že bych ho prodal, ale zaprvé se vyskytlo tohle, takže to nechci prodávat a za druhé - to auto mi jezdí Prahu s klidnou nohou za 5.7 litr na 100km - z toho jsem tedy příjemně v šoku, protože i Fábie, kterou měla moje žena (1.4 MPi 50kW) jezdila Prahu za 8.5 litru na 100km což je sakra rozdíl.

Díky za postřehy...
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Reklama
 

onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: Startování Punto MK II 2002:

Příspěvek od onc »

... takze prvni vec je baterka ... zkontroluj a dej vedet ... jestli bude met klidovy napeti min jak 12,6 tak dobit nebo novou ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Startování Punto MK II 2002:

Příspěvek od Tugendhat »

onc píše:... takze prvni vec je baterka ... zkontroluj a dej vedet ... jestli bude met klidovy napeti min jak 12,6 tak dobit nebo novou ...
Aha, super děkuji za radu. Měřil jsem ji jednou, takovou jednoduchou měřičkou. Dnes nebo zítra zkusím dát u kamaráda v servisu. Děkuji za radu.

PS: Nicméně baterka by měla být v pohodě a řed nedávnem byla dobitá, preventivně. No, zkusím přeměřit ještě jednou a dám vědět.
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Uživatelský avatar
no.no
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 14 zář 2010, 13:30

Re: Startování Punto MK II 2002:

Příspěvek od no.no »

Pokud to jde, pripoj to na diagnostiku, jestli neni problem v nejakym cidlu, nebo v civkach-zapalovacich kabelech. Aby to pak neodnesla treba RJ.
Punto Mk2 1,2 8V 44kW r.v. 2001 5D
Tugendhat
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 08 bře 2012, 07:54
Bydliště: Praha

Re: Startování Punto MK II 2002:

Příspěvek od Tugendhat »

Kluci, tak baterka je ok. Startér e vyměnil a teď to snad bude šlapat :D . Je to teda hodně o zvykání i odříkání :mrgreen: , ale jede to a málo a to je teda super pocit.
Je: Mazel
Bude: Marea Weekend
Bylo: Punto MK II 2002

Koupím Fiata - http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=28&t=21501
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“