Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Hrabosh
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 bře 2012, 18:06

Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od Hrabosh »

Zdravím.

vybíráme s kamarádkou její první auto a F. Punto je jeden z možných kandidátů. Dneska jsem v bazaru viděl Punto Sporting 59kW + 6q převodovka a chtěl bych se zeptat, na co je dobré se u těchto aut při výběru zaměřit.

Četl jsem, že se někomu občas poškodí táhlo stěračů, nebo odejde servořízení - dají se tyhle závady (resp. to, že se k nim schyluje) v bazaru nějak poznat? Případně je ještě něco jiného, na co si dát bacha (i u "neSporting" verze)?

Díky, Hrabosh
Reklama
 

Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od jaysun »

cau ja mam uz druheho sportinga a nemozem sa stazovat co sa tyka serva u 2 verzie ma stym kazdy problem nie len sporting :( pri jazde skus par jam zobrat a uvidis ako sa bude chovat :D inak snim nemam nejake velke problemi akurat je to auto tvrdsie od klasiky motorcek porovnany vykon vaha auta proste spokojnost jasne ze sa najdu veci ktore ma nervacia ale auto mam ako hobby a svojho druheho milacika po zene :D :D
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
Hrabosh
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 bře 2012, 18:06

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od Hrabosh »

Dík za info. Já mám auto taky jako hobby, takže mu dokážu leccos odpustit, ale potenciální cílová uživatelka toho Punta moc ne ... byť je to holka šikovná :-)
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od jaysun »

kazda znacka ma svoje plusi aj minusi zalezi co ocakava od auta :D
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od Narayen »

stěrače - stačí zapnout odstřikování, pokud budou zadrhávat, je špatný... Já už mám druhý a pořád nic moc...

Servo - pokud funguje, tak funguje. Až přestane, dá se spájet a jede znovu 8)
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od SpiritWolker »

vsechno se da opravit :D servo i sterace :D skôr sa treba zamerat na spodek karoserie nech neni hrdzavy, lakovane casti, motor atd...

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
hery22
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 19 bře 2011, 11:20
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od hery22 »

táhlo stěračů je bohužel běžný problém, když ti upadne od stěrače u spolujezdcové straně. Mi už se to stalo, myslel jsem že bude stačit závlačka, jenže ona tam žádná není a za celé nové táhla se mi přes 3tisíce kč dávat nechtělo. Ale zde na foru jsem našel jednoduchý, levný a rychlý způsob jak to spravit. Stačí 3 elektrikářské rychlopásky a je po problému :wink: tak pohledej, je tam i fotka. mi to funguje už přes rok v pohodě. Preventivně jich pár v autě mám :lol:
Fiat Punto 1,2 8v Lpg mk2
Fiat Croma 2.4jtd
hery22
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 19 bře 2011, 11:20
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od hery22 »

zde to máš, nejjednodušší spůsob opravy a opravdu funkční :D :D :D

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 0&start=45
Fiat Punto 1,2 8v Lpg mk2
Fiat Croma 2.4jtd
Hrabosh
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 bře 2012, 18:06

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od Hrabosh »

Dík!

Tam je elektrický servo, ne hydraulika?

Jinak co třeba rozvody ... má to řemen, nebo řetěz? Jestli řemen, tak to bude asi potřeba taky zkontrolovat ... ešte něco vás napadá, krom koroze?
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od oldoss »

Je tam elektricke servo a lubi sa kazit o tom uz isto vies. Je tu toho dost popisaneho. Da sa relativne "lacno" opravit.
Co sa tyka rozvodov tak je tam remen. Ja osobne by som ho ani nekontroloval a rovno dal spravit rozvody so zaciatocnym "prvym" servisom po kupe a budes vediet co tam mas. Tiez na tychto motoroch odchadzalo tesnenie pod hlavou ale tiez nic strasne co by zrujnovalo rodinny rozpocet tedy zalezi od uhla pohladu a financnych moznosti lebo nie vsetci ich mame rovnake.
A na co ostatne dat pozor? No kupujes 12 rocne auto takze by som daval pozor na vsetko. Nech to neni nejaka skladacka z 3 aut. Tiez nezaskodilo by pred kupou napojit na diagnostiku ci nahodou puntik daco nehlasi atd... S jazdenym autom to mas vzdy loteriu...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Hrabosh
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 bře 2012, 18:06

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od Hrabosh »

Ok, dík. Nekde jsem četl, že i když by praskl rozvoďák, tak se to nepotká (protože na sebe píst a ventil nedosáhne) - to je super. Má to tak 8V i 16V verze?

Jo ... a co říkáte na Sporting s automatem? Já osobně bych teda šel radši do 6q manuálu ...
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od jaysun »

u 16v to neplati :cry: u automatu mas vacssie naklady udrzby ako pri manuale
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
hery22
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 19 bře 2011, 11:20
Bydliště: Ostrava

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od hery22 »

oldoss píše:Je tam elektricke servo a lubi sa kazit o tom uz isto vies. Je tu toho dost popisaneho. Da sa relativne "lacno" opravit.
Co sa tyka rozvodov tak je tam remen. Ja osobne by som ho ani nekontroloval a rovno dal spravit rozvody so zaciatocnym "prvym" servisom po kupe a budes vediet co tam mas. Tiez na tychto motoroch odchadzalo tesnenie pod hlavou ale tiez nic strasne co by zrujnovalo rodinny rozpocet tedy zalezi od uhla pohladu a financnych moznosti lebo nie vsetci ich mame rovnake.
A na co ostatne dat pozor? No kupujes 12 rocne auto takze by som daval pozor na vsetko. Nech to neni nejaka skladacka z 3 aut. Tiez nezaskodilo by pred kupou napojit na diagnostiku ci nahodou puntik daco nehlasi atd... S jazdenym autom to mas vzdy loteriu...
jj těsnění po hlavou je taký známá věc :roll: ale už jsem slyšel že hodně lidí to mění zároveň s rozvodama, že vydrží přibližně stejně, tak jsem to chtěl měnit při 90tis. km ale těsnění fouklo při 85tis.km(příznaky jistě znáš, po nastartování chvilku jede na 3válce, únik chladící kapaliny,špatně topí) a jezdil jsem s tím ještě asi 1500km a pak jsem to udělal vše na ráz. rozvody,těsnění,přebroušení hlavy, výměná vodní pumpy, výměna oleje a filtrů a fridexu vše i s práci vyšlo na 7000kč, takže žádná pálka to není a vyměnil bych to na jednou a máš klid :wink:
Fiat Punto 1,2 8v Lpg mk2
Fiat Croma 2.4jtd
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od oldoss »

jaysun píše:u 16v to neplati :cry: u automatu mas vacssie naklady udrzby ako pri manuale
Ani by som nepovedal tedy pokial s nim nejazdilo tela.
Ono to ani neni klasicky automat ale je to CVT prevodovka. Proste nema to prevodove stupne ale vzdy si to nastavuje "spravny" prevodovy pomer. Ospravedlnte nepresny opis nie som mechanik.
A co sa tyka udrzby tak staci s tym jazdit normalne a raz za 60 000 km v tom vymenit olej, o ktorom si vsetci myslia, ze je dozivotny a tak vacsinou tie prevodovky aj vyzeraju tak s nou nebude problem. Pre zenu do mesta by som povedal, ze ideal. :)
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: Nákup Punta (Sporting) r.v. 2000 +/-, na co se zaměřit

Příspěvek od jaysun »

oldoss píše:
jaysun píše:u 16v to neplati :cry: u automatu mas vacssie naklady udrzby ako pri manuale
Ani by som nepovedal tedy pokial s nim nejazdilo tela.
Ono to ani neni klasicky automat ale je to CVT prevodovka. Proste nema to prevodove stupne ale vzdy si to nastavuje "spravny" prevodovy pomer. Ospravedlnte nepresny opis nie som mechanik.
A co sa tyka udrzby tak staci s tym jazdit normalne a raz za 60 000 km v tom vymenit olej, o ktorom si vsetci myslia, ze je dozivotny a tak vacsinou tie prevodovky aj vyzeraju tak s nou nebude problem. Pre zenu do mesta by som povedal, ze ideal. :)
vyssia spotreba benzinu castejsie menenie olaja nielen v prevodovke ale aj v motore sa skracuje ciklus vymeny oleja o polovicu a dalsia vec lepsi pocit s jazdy u manualu aspon premna :D
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“