teče nafta v motoru-postříkané 5-té dveře

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

teče nafta v motoru-postříkané 5-té dveře

Příspěvek od kivi »

Zdravím, tak po dlouhé odmlce (mulinka šlapala jak hodinky) přináším pár info a poznatků. Před nedávněm jsem zjistil postříkané 5-té dveře kapičkama nafty a nepravidelný smrádek nafty v autě. Po sundání plastového dílu z bloku motoru jsem zjistil, že mi někde teče nafta- v bloku motoru-kolem žhav. svíček jsem měl naftové jezítka (nejvíce vlevo-u vysokotlakého čerpadla). Po vysušení a nastartování, zahřátí motoru a tůrování nic, ani náznak netěsnosti. Přesto diagnóza(dle zkušeností a tohoto fóra) netěsní vysokotlaké čerpadlo. Takto jsem kontroloval motor po každé jízdě a někdy nic a jiny opět naftové jezírka. Koupil jsem starší čerpadlo( perfektní cena), ale nadšení vystřídalo zoufalství -servisák volal, že čerpadlo nefunguje :-( . Nedalo se nic dělat, objednal jsem jiné, dražší a do týdne jsem již spokojeně jezdil -ovšem jen chviličku-opět stejné příznaky a... naftové jezírka!To už jsem si říkal,že mám fakt smůlu, vše jsem včera vysušil a opět hledal kde to asi teče.... marně, ani za studena, ani za tepla, ať jsem tůroval jak tůroval motor, NIC!! Dnes jsem musel do obchodu-jen na otočku, a když jsem dojel na parkoviště, zdálo se mi, že cítím naftu( tu ale cítím už druhý den, co kolem toho běhám)no nicméně nechal jsem nastartováno, zvednu haubnu a vidím tenký silný vodotrisk z přívodní hadice nafty do čerpadla!! Přestože jsem ty hadice prošel několikrát, šahal na ně, hýbal s nima, tak se zřejmě vždy na chvíli zalepila a stříkala jen když se jí zachtělo.
ZÁVĚR- možná jsem zbytečně měnil vysokotlaké čerpadlo, ale to už je teď jedno( snad se mi podaří vrátit to nefunkční), ale možná to někomu z Vás pomůže ( ušetří čas)pokud se potýká s podobným problémem. Nechám preventivně vyměnit všechny hadice a budu věřit že se opět nějakou tu dobu nebudu muset na fóru dělit s nepříjemnými zážitky. Multiplám ZDAR! :wink:
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Reklama
 

jiri23
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2011, 12:43

Re: teče nafta v motoru-postříkané 5-té dveře

Příspěvek od jiri23 »

Ja jen doplnim muj poznatek - celou zimu jsem řešil podobný problém - smrádek nafty v interiéru, zvýšenou spotřebu, nakonec se z toho vyklubali i ty zmiňovaný jezírka nafty na bloku motoru.

Celou dobu jsem měl za to že je to kvůli nefunkčnímu přídavnýmu topení, nakonec z toho vylezlo že mám popraskané zpětné vedení nafty od vstřiků - investice 33 EUR. Nebýt toho pitomýho krytu motoru tak si pravé příčiny všimnu už dávno :D
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: teče nafta v motoru-postříkané 5-té dveře

Příspěvek od kivi »

Tak ještě malé doplnění. Ta výměna palivových hadic nebyla žádná pr**l! Ta jedna hadice, je spojená nalisovanou hadicí na takovou kovovou přírubu( z palivového filtru do vysokotlakého čerpadla ) a fijat tuto hadici přestal vyrábět!!! Ptal jsem se přímo ve Fiatu ve Vysokém Mýtě a opravdu tento díl se nedělá. Na moji otázku co mám dělat, mi řekli ať si zajdu na vrakoviště :-) . Tak jsem se zeptal, co udělají, když tam to auto dám do servisu, aby mi tu rozpadající se hadici vyměnili a oni že prý by taky sháněli nějakou na vrakáči! No to jsem šel do kolen, opravdu odborná, profesionální péče!!! Takže stylem pomož si sám, jsem pilkou nařízl nalisovanou svorku a naštěstí byl konec kovové příruby vroubkovaný, takže jsem koupil samotnou hadici a klasickou spojkou jsem ji k přírubě připojil. Druhá hadice je v pohofě jen na svorky a třetí jsem zatím neřešil - vede od bloku motoru ke karoserii a je dost nepřístupný druhý konec -opět zalisovaný. každopádně to hlavní je vyměněné -1metr hadice za 125,- takže pohodička!
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: teče nafta v motoru-postříkané 5-té dveře

Příspěvek od Tomas-Oaza »

co mas z toho. teplotni cidlo na vodu na lancii kappa se taky nevyrabi a ani fiat ho neumi sehnat. to pak musi i servisi jak rikas shanet po vrakovistich
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“