opravy opravy opravy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Kozatec
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 kvě 2010, 08:01

opravy opravy opravy

Příspěvek od Kozatec »

Zdravím čenťáci!
Tak jsem se loni na podzim stal taky hrdým vlastníkem malého červeného skvíčenta 0.9 z roku 97. Nebylo v moc dobrém stavu, takže na něm bylo dost práce. Už jsem myslel, že je v pohodě, ale přišla STK - studená sprcha... Před STK jsem vyměnil komplet řízení, přední brzdy, těsnění pod hlavou, termostat, pravou poloosu, chladič a komplet náplně. Na technické mi přibylo toto: shnilé prahy, koroze podvozku, pravá zadní nebrzdící brzda, zrezivělé potrubí od nádrže k motoru, netěsnost mezi motorem a převodovkou a pravý světlomet svítí všude možně jenom ne před auto. Tak jestli byste mě mohli nějak poradit a podělit se o zkušenosti. Tím mám na mysli na co mám připravit svoje konto, nervy a volný čas
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: opravy opravy opravy

Příspěvek od Jezdec »

Kozatec píše:Zdravím čenťáci!
Tak jsem se loni na podzim stal taky hrdým vlastníkem malého červeného skvíčenta 0.9 z roku 97. Nebylo v moc dobrém stavu, takže na něm bylo dost práce. Už jsem myslel, že je v pohodě, ale přišla STK - studená sprcha... Před STK jsem vyměnil komplet řízení, přední brzdy, těsnění pod hlavou, termostat, pravou poloosu, chladič a komplet náplně. Na technické mi přibylo toto: shnilé prahy, koroze podvozku, pravá zadní nebrzdící brzda, zrezivělé potrubí od nádrže k motoru, netěsnost mezi motorem a převodovkou a pravý světlomet svítí všude možně jenom ne před auto. Tak jestli byste mě mohli nějak poradit a podělit se o zkušenosti. Tím mám na mysli na co mám připravit svoje konto, nervy a volný čas
Sice nemám skvíčento ale pokud nemáš díry v prazích a korozi podvozku říkají skoro pokaždé. Někteří to nastříkají a projdou. Prahy uděláš, podvozek ošetříš, potrubí není taky hrůza ale brzdy, na ty tě nepustí. Měl jsem s tím podobný problém v unečku. Sundej buben, vydělej pakny a nech vyjet váleček. Pokud není vyžraný tak se dá zachránit, očistit, můžeš ho vzít jemným smirkem a než zatlačíš naspět tak ho trochu mázni. Pozor na manžetu ať ji neroztrhneš. Jak budeš vysunovat váleček tak opatrně ať ti nevypadne, jinak budeš muset odvzdušňovat. Nebo koupit nový brzdový váleček a vyměnit ho. Tak pevné nervy a ať se ti daří. :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Kozatec
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 kvě 2010, 08:01

Re: opravy opravy opravy

Příspěvek od Kozatec »

díkes za rady! :wink: tak díry v prazích nejsou ale zevnitř hnijou pěkně, radši je vyměním ať mám pokoj... zatím si počkám na lepší počasí ať na mě při práci svítí sluníčko :D mám trochu strach z toho světla, nefunguje mě totiž nastavení sklonu, chtěl bych to předělat na elektrické nastavování, jestli už s tím má někdo zkušenost tak bych se rád zeptal na co se připravit.
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: opravy opravy opravy

Příspěvek od jiřík »

kdyztak tu mam svetla navic , dobry stav i s motorkama na nastaveni sklonu :-) nebo jen motorky pokud chces... :-) jinak tesnost mezi motorem a prevodovkou to bude v haji gufero za setrvakem... druhovyroba stoji nesmyslnej ranec (250,-kč)... zajdi si nekam kde prodavaji gufera a rekni ze chces gufero GP - 64/80/8 a bude te stat do 30kč tak taky něco ušetříš :-)
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: opravy opravy opravy

Příspěvek od Jezdec »

Tak jak píše jiřík. Dělám to tak taky.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“