Technická a Emisná

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Technická a Emisná

Příspěvek od laco88 »

Verím že asi vela z vás bude mát špatné názory na moj dotaz. No chcem sa spytat, Punto už mam nejaky ten čas a prave přišla chvíla čo mi prepadla Emisna a Technicka sa už ku koncu platnosti tiež blíži. Je tu niekdo (ak ta možnost existuje) čo by mi dokazal urobit alebo zariadit tieto dve kontroli bez toho aby sa tam auto ukazalo? Teda že by som poslal papiere od auta,stare protokoli o kontrolach a me by sa vratili papiere,nove protokoli a nálepky na sklo? Dlhší čas žijem v ČR a Špuntik neni v takom stave aby prešiel kontrolami a nie to ešte cestu na SR. Samozrejme mi je jasne že nič neni zadarmo. Už som to pred dvoma rokmi riešil a v tedy som našiel jedneho chlapika čo to dokazal zariadit, ale už žial neni mezi nami živimi :( .

P.S.: Prepis na ČR značky neriešim, podla informaci by to bolo drahšie ako kupit v ČR ine použite Punto!
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Reklama
 

Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od zokot »

Pokud máš značky z SK tak technickou musíš udělat tam.
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od laco88 »

Jj, to viem, ale rad by som splasil niekoho kdo mi do dokaze zariadit nejakym sposobom na SR bez auta...
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od straki »

Také se k temuto tématu přikládám.
Neví někdo o někom kdo to v brně a okolí brna dělá?? klidně aby auto i viděl jen potřebuji aby to na 100% prošlo :(
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od straki »

up.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od zokot »

Nějaký servis ti to jistě zajistí.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od oldoss »

Mozno budem za blbca ale to Vas ani trochu nesere, ze mate auta v takom stave aby nepresli cez STK a EK? Je mi jasne, ze kazdy obraca teraz peniaze ale aj tak... Ked uz raz mam auto tak sa on staram aby bolo v stave aby som bez problemov jazdil...
Ale to iba tak off topic...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od straki »

Ano je mne to blbý že mám takový auto že neprojde technickou ale bohužel předtím love byly tak jsem to dával do kupy a jezdil pak jsem přišel o práci a love na to nebyly (zorvna když se mne to podařilo škrábnout zespodu a následně to zrezlo a vytvořila se lochna) a když mám zase práci a nemá to technickou tak mne s*r* že to stojí před barákem a nesmí to na silnic a love na opravu když to chci na poseldní max. 2 roky taky nejsou.
Osobně mne tento přístup s technickou zaráží neboť majtel který ví v jakým má asuto stavu si s tím nedovolí to co ostatní kterým to sotva prošlo technickou a to ještě za úplatek a pak to někde rosekaj.
Vím že to není dobrej názor ale stejně si myslím že technická je v uvozovkách blbost. když budu mít nehodu např. že to někdo nedobrzdí tak proč bych to měl platit já a mít za to postih jen kvůli tomu že auto nemá technickou. a když už s tím bourá kvůli tomu v jakým je to auto stavu tak ať potom za to platí.
Tusím že zde budou kvůli tomu rozbroje a negativní reakce ale takhle to proště vidím.
Když už si člověk šetří a obrací každou korunu nejmíň 3 krát aby mohl mít aspoň na auto v blbým stavu tak co má potom člověk dělat? to si má šetřit celý život aby si na důchod (kterýho se stejně nedožiju :D ) mohl koupit nový a jezdit s tím jednou týdně na nákup páč už mu to bude jinak k níčemu?
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od laco88 »

Napsal si to hezky... :)
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od laco88 »

http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od peta.smolik »

Obávám se že to projde a bude to i u nás a zvlášť jestli bude vládnout ta čuráčí vláda, uplně je vidim jak kejvou na větší bezpečnost, ale zároveň si mnou klepeta že vytáhnou z lidí další peníze, stejně to bylo i se zavedením celoročního svícení... Magoři v EU nemaj co dělat a tak vymejšlej píčoviny, ale zároveň za tím vidím lobing výrobců aut kteří se takhle snažej zvýšit si prodeje
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od straki »

Předem se omlouvám za vulgarismy použité v tomto příspěvku a doporučuji aby malé děti a lidé slabší povahy tento příspěvěk nečetly.
Jsou to naprostí vychcaní idioti kteří tam akorát chrápou a čtou noviny.
Místo toho aby si vytáhly hlavy z prdele a začli přemýšlet logicky tak akorát vymmejšlej kokotiny.
"Mezi pátým a šestým rokem (provozu) narůstá dramaticky počet vážných nehod zaviněných technickou poruchou,“- kterou kurva nejčastěji??? a vsadím se že majtelé tech aut o tom ani neměly páru v jakým maj vlastně auto stavu jediný o co se zajmaly je co se do toho lije aby je to vozilo.
"Průzkumy v Německu a Británii podle ní odhalily, že nějakou závadu, kvůli níž by vůz neprošel technickou kontrolou, má v každém okamžiku až desetina aut na cestách. Mnoho závad, například u ABS a elektronické kontroly stability, se podle současných pravidel ani nekontroluje." - doprdele vždyť jsou auta který žádnou kontrolu stability nemaj natož ABS to si jako teďkom budeme muset namontovat ESP,ABS,adaptivní tempomat (bo jak se tý kravině říká), parkovací senzory atd??
"Návrhy komise, které musí nejdříve schválit členské státy EU a také Evropský parlament, již vyvolaly ostrou kritiku zejména v Německu. Tam to autoklub ADAC označil za „čiré okrádání“ řidičů, protože daleko důležitější příčinou smrtelných nehod jsou nepřiměřená jízda, ­alkohol a nepoužívání bezpečnostních pásů." - souhlas a naprostá pravda!
"Česko by bylo výrazně zasaženo i proto, že zatímco ve státech EU je stáří osobních vozidel v průměru zhruba 8,2 roku, u nás to je téměř 14 let (data k roku 2008)." - o tom je přesně to co jsem psal v předchozím příspěvku né každej si může vozit prdel v audině se svým osobním šóférem, modrým majáčkem a mít to všechno proplacený.
Toto mne teda neuvěřitelně nasralo a to jsem si myslel že kokot kterej se mne dneska snažil vytlačit na dálnici mne dnes vytočil nejvíc ale po přečtení toho příspěvku od tzv. "novinek" mne vytočilo ještě víc.
Seru na to házet po nich vajca když dělaj ty rádoby proslovy lidu jak s něma bude líp a jak to myslí "upřímě" jebu na to vajca jsou na to drahý to si radši koupím nábojnice a bouchačku výde to levněji a ještě mne ta bouchačka zbyde na další volební kampaně páč na každýho vysypat kamion vajec je málo přitom jedna dobře mířená střela vyřeší vše.
Omlouvám se ale víc slušnej už nedokážu být.
Edit: od kdy vlastně se zajímáme o to co dělá či nařizuje brusel?? já myslel že se sereme do prdele USA a ne bruselu v usa se žádná technická neřeší jen když vzikne nehoda tak pak se to začíná řešit a to mne příjde jako logické a táké to vidím jako svobodu a né tuhle obří věznici plnou pičovských předpisů a zákonů který kváknou prasata v posramentu.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od laco88 »

Nech sa rozculujeme ako kolvek nic nam to nepomoze.Ako to napisal Peta.smolik tento zakon asi prejde a verim tomu tiez. I ked nechapem ako na tu statistiku prisli, casto citam kukam spravy a ked uz dopravna nehoda tak je sposobena nejakou ochcavkou či niečim podobným. Nechaj me sa prekvapit. Ja si asi ešte poriadne rozmyslim či prepišem auto na ČR značky :)
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Technická a Emisná

Příspěvek od peta.smolik »

Nechci zakládat nové vlákno a tak napíšu sem: Dnes jsem byl na STK, respektive včera sem našel na na Sbazaru kola na Vengu rodičů kousek od Poličky a jak sem jel pro ně tak jsem se rozhodl vrátit se domů přes Hlinsko a stavit se na STK, jediná příprava co sem udělal byla ostříkání motoru Wapkou a mrknutí se jestli svítěj světla, emise v pohodě (s původní lambdou i katem od výroby) v autoservisu Kozel (290kč), TK na Dekra Hlinsko úplně v pohodě a bez problémů jen s pár maličkými chybkami (570kč) Prohlídka ovšem docela důkladná ale Mazel má zas na dva roky pokoj Oběma techniky mi bylo řečeno že vzhledem ke stáří 14,5 roku a najetým 206tis.km je technický stav Punta 1A-
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“