Loupání při otáčení volantem

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od paaulooss »

hoj hoši,

chci se zeptat, mám punto II, 1.2 8V, chci se zeptat když otáčím volantem na místě tak v něm je cýtit přeskakování. Tlumiče nové, horní uložení nové. Dával jsem to mechošovi a říkal, že nikde žádné vůle nejsou.
Nevíte z vašich zkušeností, čím by to mohlo být ?
Díky, Pavel
Reklama
 

Uživatelský avatar
ludeco
Fiaťák
Příspěvky: 193
Registrován: 27 bře 2008, 12:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od ludeco »

Mě na mk1 volant přeskakoval protože se částečně rozpadl kloub na tyči pod volantem...
/F/I/A/T/ Punto mk1 # 60SX 6speed # Novitec look #
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od Reno »

mne to tak tukalo cca kazdych 15min,podla hodinovych ruciciek. Bolo to take tuk,tuk...je to tak aj v tvojom pripade?
Punto 1,2 8V 5dv
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od laco88 »

Reno píše:mne to tak tukalo cca kazdych 15min,podla hodinovych ruciciek. Bolo to take tuk,tuk...je to tak aj v tvojom pripade?
Odpoj si hodinky a možno to prestane :D :D :D Ale nie, robim si rit, ja mam ten isty problem, teda mam ich viac ale aj tento. Žiadne vole neboli spozorovane, ale v servise mi povedali že mam vymlatene čapy čo su priamo v ramene...
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od Reno »

Hodiny odpojene :-) mne v servisoch povedali,ze zodrate hrebenove riadenie,v dalsom,ze klby na volantovej tyci a proste hadankari. Dal som vymenit vsetko,co sa dalo:ramena,tlmice,hor.ulozenie,sylenbloky...Som sa na to vysral!!! Uz ma to nebavilo. Po oprave serva,vymena prevodky serva so snimacmi polohy volantovej tyci,to zrazu zmizlo. Spirit povedal,ze ta prevodka uz mala nepatrne vole a tym bolo to sproste tuk-tuk sposobene. Toto je moja skusenost s tym blbym zvukom. Posledne,co hrkoce je pod volantom,akoby povolena skrutka. Pocut to pri jazde panelovej ceste,alebo kamennej. Sposobuje to asi taky bazmek na vol.tyci,nejaky tlmic...je to taka kaucukova blbost,ale neriesim to,sak auto ma 13 rokov,nemoze byt jak nove :-)
Punto 1,2 8V 5dv
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od paaulooss »

Takže to přeskakování volantu můžou způsobovat čepy řízení ?? Ty měněné nemám, jinak to přeskakování není jako hodinky ale při otáčení na místě od konce do konce je asi na otáčku a půl cýtit ve volantu jak tam někde něco přeskočí.
Jinak ten jistý problém když jedu na panelce tak mi taky pod volantem něco rachotí, jakoby uvolněnej plast nebo šroubek. Rozebíral jsem servo a koukal na volantovou tyč ale nic, hřebenové řízení se mi zdá být ok. Fakt už jsem to zkouma 1000x ale pořád nic.
paaulooss
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 23 pro 2011, 19:02

Re: Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od paaulooss »

VYŘEŠENO ROZEBRÁNÍM + NAMAZÁNÍ VAZELÍNOU PŘEVODOVKY VOLANTOVÉ TYČE. Po opětovném složení převodovky přeskakování zmizlo.
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: Loupání při otáčení volantem

Příspěvek od Reno »

Len aby to vydržalo ! Mne to dnes začalo znova pukať! :-(
Punto 1,2 8V 5dv
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“