Brzdová trubka - Demontáž

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Brzdová trubka - Demontáž

Příspěvek od Invi »

Prosímvás poraďte, už začínám býd dost nešťastný. Úplně ta nejpitomější brzdová trubka, zepředu až k zadnímu pravému omezovači, se v ohybu (obrázek) prodřela a dnes mi praskla. Usoudil jsem, že oprava není nijak možná, takže sháním jinou nebo novou. A tak se ptám, kudma sakra ta blbá trubka všude vede nevíte? To musím sundat výfuk, nádrž a já nevím co všechno, nebo jsem koukal spatně.

PS: Jsem teď dost na prášky, protože ve čtvrtek jedu s autem napříč republikou na "dovolenou", hodně nutně musí být auto ve středu pojízdné. Prosím poraďte, budu rád za každou odpověď k tématu.

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová trubka - Demontáž

Příspěvek od intel_sk »

no nebabral som sa este s hadickami ale tu mas nieco kde mozes pohladat ako to ide
http://web.telecom.cz/rozsini/puntomk1/brzdy.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Brzdová trubka - Demontáž

Příspěvek od straki »

Invi píše:Prosímvás poraďte, už začínám býd dost nešťastný. Úplně ta nejpitomější brzdová trubka, zepředu až k zadnímu pravému omezovači, se v ohybu (obrázek) prodřela a dnes mi praskla. Usoudil jsem, že oprava není nijak možná, takže sháním jinou nebo novou. A tak se ptám, kudma sakra ta blbá trubka všude vede nevíte? To musím sundat výfuk, nádrž a já nevím co všechno, nebo jsem koukal spatně.

PS: Jsem teď dost na prášky, protože ve čtvrtek jedu s autem napříč republikou na "dovolenou", hodně nutně musí být auto ve středu pojízdné. Prosím poraďte, budu rád za každou odpověď k tématu.

Obrázek
Bohuže jak píšeš musí to všechno dólů. Je to velká mrd*čk* (sám jsem to dělal) a mohu říct že už nikdy víc nechci.
Já shazoval dólů nádrž, vejfuk, pár kovovejch pí*ovin co chrání teplo podvozku od výfuku přední stabilizační tyč a všude možně jsem to kroutil a kroutil (neboť jsem si to nechal na zakázku vyrobyt podle délky co jsem tam naměřil dle starých trubek) vyšlo mne to asi cca o 300,- levněji.
Hlavně zrovna kup i novou brzdovku a koplet to vyměň.
Nechci kecat ale mám takový tušení že jedna trubka je vedena kolem nádrže že to stačí povolit a rukou se tam dostaneš a novou tam natáhneš ale nevím která to je.
Shodou okolností mě to prdlo ve stejným zohybu ale nakonec jsem vyměnil komlet vedení i ty co vedou k bubnům neboť byly také ve špatném stavu tak doporučuji to taky vyměnit.
jestli máš vybavenou dílnu tak to do čtvrtka stihneš resp. dá se to stihnout i za den ale ty šrouby bývají fest přirezlý tak si připrav i hooodně WD-čka a pokud jsi kuřák i cigaret :)
Já sám jsem to dělal na jamě asi cca 2 dny neboť tam nic nešlo povolit a omezovače zase nešli vůbec tak jsem je hodil do pryč tak to radši zkontroluj jestli je má cenu montovat zpátky.
Hodně štěstí při opravě ;)
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: Brzdová trubka - Demontáž

Příspěvek od Invi »

straki píše:Bohuže jak píšeš musí to všechno dólů. Je to velká mrd*čk* (sám jsem to dělal) a mohu říct že už nikdy víc nechci.
Já shazoval dólů nádrž, vejfuk, pár kovovejch pí*ovin co chrání teplo podvozku od výfuku přední stabilizační tyč a všude možně jsem to kroutil a kroutil...
Je.žiši tak tady udělali taliáni opravdový maglajz :-/ Poraď mi ještě prosímte jak je to s hrdlem, vypadá to tam dost hrozně..
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Brzdová trubka - Demontáž

Příspěvek od straki »

Jo tak to ti neporádím já to nesundával celý jen ty spodní držáky nádrže a pak jsem si tam lámal ruce :-/
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: Brzdová trubka - Demontáž

Příspěvek od Invi »

Trubky úspěšně vyměněny a auto brzdí, zítra ráno vyjíždím. Nádrž drží jen na třech šroubech, což me dost udivilo, a zůstala viset na gumové spojce na hrdle. Nové trubky jsem celkem bez problémů naohýbal pod celou kastlí. Větší problém byl ale u hlavního brzdového válce. Teda pánové maturita se k těm trubkám dostat. Nebyl jsem si jistý jestli se dá jen tak oddělit nádobka na brzdovku od válce, tak jsem jej raději povolil celý. Na neštěstí jsem poškodil "odsávání" pod držákem baterie. Bude auto pojízdné? PotkanGT tady někde psal že to dokonce vyřadil z provozu, tak spoléhám na jeho slova :)
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Brzdová trubka - Demontáž

Příspěvek od straki »

tož to ti gratuluji.....taky jsi nesundával celou nádrž????
Jojo naohýbat to v motoru je celkem dobrá matůra :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“