Dálková světla

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Dálková světla

Příspěvek od Buchtič »

Jak vám svítí vaše GP, resp. na dálková světla? Ve srovnání se starým Puntem to svítí nádherně i na potkávací světla, ovšem dálková svítí sice do dálky, ale nad auto, takže kus cesty není osvětlený (důvod mi je jasný z konstrukčního hlediska H4). Ale na můj vkus je neosvětlený prostor před autem hrozně velký, takhle svítím až za svodidla, ale ne už na jejich úroveň.
Setkali jste se s tím, případně jak jste to řešili vy? Je možné, že bych měl špatně seřízená světla (na STK je seřizoval)? Nezkoušejte na mě chodit s prasárnou, ať si přisvětluju mlhovkami.
Ach, proč tam zase museli dát dvouvláknovou H4.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálková světla

Příspěvek od peta.smolik »

Přesně tenhle ten problém mám u Suzuki že to svítí sice dobře ale jaksi jako přes překážku o dost dál před autem... U Punta se dá svícení vyřešit drahýma žárovkama a pak může svítit vynikajícně-si nestěžuju)))) Jestli to není tím že jsou světla umístěna výš? Nebo respektive výš a hlouběji
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálková světla

Příspěvek od Buchtič »

Punto mk1 svítilo bídně, ale s kvalitními žárovkami (Osram NB+) to ušlo. Vyšší umístění světel vidím také jako jednu z příčin. Až pojedu příště zkusím si pohrát s regulací výšky. H4 jsou zlo!!! :evil:
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálková světla

Příspěvek od peta.smolik »

Ale nejsou... Předloni sme to srovnali bo bratránek si pořídil na Punto světla H1+H1 a projeli jsme stejný místa s mým a s jeho a já tehdy H4 Bosch xenon Blue on nějaký Phillipsy ale taky celkem drahý a vyšlo to nastejno jak potkávačky tak dálkový... Teď mám Bosch plus 90 a jsou ještě o chlup lepší než xenon Blue
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálková světla

Příspěvek od Buchtič »

V případě jedničkovýho Punta možná, ale obecně co mám zkušenost je kombinace dvou žárovek lepší než jedna. Jelikož H4 při dálce nesvítí před auto, ale do dálky.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“