INTERIÉR: Zatékání

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ducellie
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2011, 19:18

INTERIÉR: Zatékání

Příspěvek od ducellie »

Ahojte fiataci potreboval by som sa poradit.
Do pandy mi zateka voda. Vodicom koberec je vzdy po dazdi mokry. S coho mozem vylucit vela veci napr. ze niekde nieco prasklo a tecie daka kvapalina do auta. Je to na 100% voda. Vsimol som si kvapky pri plynovom pedaly a kurenim. S toho kurenia som videl male slzy. Takze predpokladam ze asi sa voda dostala s priestoru medzi motorom a stieracmi. Tak som dnes vybral tie gumy v ktorych sa drzy sajrajt. Budem to pozorovat co to bude robit.
Ma niekto dake skusenosti s touto zalezitostou?
A ma niekto fotku ako vyzera cast pod stieracmi, ked sa da dole ten plast medzi prednou kapotou a stieracmi?
Dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
SIMPLiCITY
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 06 zář 2011, 18:11

Re: Zatekanie

Příspěvek od SIMPLiCITY »

ked sa da ten plast dole nic sa prakticky nezmeni.. uvidis koniec okna (nicim neizolovany a nechraneny, len na dorazoch) a kanaly na otvod vody... ta sa cez gumene somariny dostava po stene motoroveho priestoru (strasne sprosto navrhnute, lebo to tecie aj so vsetkym bordelom na nejake trubky, ci co to tam je :D) tam je to prakticky vodotesne, resp prisposobene na odvod vody... pozrel by som tesnenie okien, dveri, potom by bolo dobre pozriet po dazdi priestor za pedalmi a tam kde sa ti zda, ze to tecie... a v najidealnejsom pripade sa do auta pocas dazda zavriet a sledovat...

este k plastu... dost tazko ide spat... tak pevne nervy :D
Martin, Fiat Panda 1.1 Active 2006, Nick: Žabka / Žabiak :D :D
ducellie
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2011, 19:18

Re: Zatekanie

Příspěvek od ducellie »

Celne okno a tesnenenie dveri su OK. Ked som bol na pumpe na wapke tak absolutne nikde netieklo, ale ked prsalo tak zasa bola vnutri voda. Preto sa pytam ci mal niekto tento problem a ako ho vyriesil...
ducellie
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2011, 19:18

Re: Zatekanie

Příspěvek od ducellie »

Ahojte.
Chybu som nakoniec odhalil, citajte pozorne!!!
Zobral som vedro vody a zacal som liat vodu na celne okno. Pozrel som sa hore na system kurenia. Skade som si myslel, ze tecie voda do auta. Pozrel som sa este vyssie a neveriacky som videl tiect vodu spomedzi svazku kablov, ktore idu od torpeda do kabiny. Tak som zdvihol prednu kapotu a pozeral som na ten zvazok kablov. Skoro som odpadol, ked som videl tu slavnu ciernu pasku, ktora bola doslova roztrhana. Na mieste, kde odteka voda s torpeda. Myslim miesto kde su spravene diery na odtok vody. Tak som odmontoval stierace, torpedo. Isiel som do Skoda service a kupil som tu slavnu ciernu pasku. Zaizoloval som to na trikrat plus som este dal na vrch klasicku ciernu pasku, ktoru pouzivaju elektrikari. Zmontoval som vsetko naspat, zobral vedro a voda netecie. Este si pockam na dazd, ale predpokladam ze vsetko bude OK.
Dufam, ze niekomu pomoze moja skusenost.
Odpovědět

Zpět na „Panda“