Ake Grande Punto kupit?

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od robec »

Ahojte,

chcel by som Vas poprosit o radu. Idem si kupovat Grande Punto. Doteraz som jazdil na Punto mk1 1.1 ED (55PS). Jazdim vacsinou dialnicu usek 70km 2x do tyzdna povedzme. Popritom sem tam motacky po meste do obchodu z obchodu, do kina atd ... vacsinou trasy do 10km. Sem tam do roka zbehnem na vylet napriklad naposledy som otocil za 2 dni 700 km. Ale to je vacsinou len ze 1-3x do roka. Rocne spravim cca 20tis km.

Chcel by som benzin a 5 dverak. 1.3 JTD motor mi pride na moje ucely zbytocny motor. Na mojom jazdeni tam neusetrim ani prd. Radsej benzinak ktory bude spolahlivy pri mojom jazdeni.

Pozeral som po:
- 1.4 8V 57kW (78PS)
- 1.4 16V 70 kW (95PS)
- 1.4 16V T-Jet 88kW (120PS)

Su to dobre motory na moje jazdenie? Ktory by ste si vybrali a preco?

Na co si dat pozor pri kupe GP? Su v papieroch zapisane aj ine rozmery diskov a pneu nez su na aute?
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Reklama
 

Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Buchtič »

Správně jsi došel k závěru, že nafta nemá význam. Na tohle poježdění by ti stačila určitě i 1.2, ale tak proč ne 1.4 8V, stále je to FIRE. Předpokládám, že ti nejde moc o výkon, jinak je T-Jet jasná volba :)
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od robec »

Ahoj, o vykon aj ide aj nejde ... teraz mam 55PS Punto a je to strasne slabe na dialnici. Preto chcem vacsi vykon. Aj ked je kopec na dialnici alebo treba obehnut potrebujem viac sily ... A ked to nalozim tak som v prdeli :-D

Preto chcem aspon 75 konikov. Myslim ze je to ideal pre mna. Len potom uz je otazka ta ze aka prevodovka, aky vykon aby auto bolo co najmenej poruchove a aby som na dialnici pri 130tke nesiel na 4tis otacok a 10 litrov/100km. Skusal som Marea 1.8 16v 113PS ale na dialnici je to pruser. Pri 130 ide skoro na 4000 otacok a normalne pocut vir v nadrzi a o hluku v kabine ani nevravim.

Takze skor mi ide o to ze ktory je najspolahlivejsi z motorov, ktory ma dobru spotrebu a lacny servis. Z tych vykonov je mi to uz jedno asi ktory. Zatial tak pokukavam po tom 95 konovom. Len neviem ci boli aj 5 dveraky. Tu je ten problem ze vacsinou su na predaj tie sport verzie a to su iba 3 dveraky. Chcem 5 dverak.

Co som pozeral tak T-Jet ma celkom vysoku spotrebu az neprimerane podla mna. So setrnou nohou a radeniu v spodnych otacok mat tak 7.5 - 8 litrov je na punta dost ...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Buchtič »

Nevím co jsi četl ohledně T-Jetu a už vůbec ne kde, ale já s T-Jetem jezdím za 6-6,5l v závislosti na klimatizaci. Nejsem brzda provozu a nešetřím ho, když se má točit turbo ať se točí
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
robec
Fiaťák
Příspěvky: 110
Registrován: 07 zář 2009, 22:32
Bydliště: Dubnica nad Vahom (SK)

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od robec »

No cital som v nejakej recenzii co som si vyguglil ze spotreba pri dynamickejsej jazde sa da drzat okolo 8 litrov ale ked sa nahana nie je problem tocit to za 12. Aj co som volal na jeden inzerat na T-Jet tak mi povedal ze ma dlhodobuspotrebu tak 7.5 litra / 100km.

Ale tak aspon mam od realneho vlastnika realne cisla. Dik. 6.5 spotreba je velmi slusna. Ako sa to sprava na dialnici, vies mi povedat? Ci pri 130tke nemas nahodou 4tis otacok a spotrebu 10litrov ... celkom je to pre mna podstatny udaj.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD r.v.2004
EX: Fiat Punto mk1 1.1 ED (Economical Drive) r.v.1995
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Buchtič »

6ka by se upotřebila, ale její absence mi tolik nevadí. Při 90km/h (reálných) motor točí 2500 otáček. Dálnici tu nikde nemám, leč při dálniční 130km točí něco přes 3000 otáček.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Matto »

Ahoj, obnovím trošku túto tému, aj keď neviem či tu okrem Buchtiča nejaký Grandáci chodia, plánujem kúpu jazdeného Grande Punta, moja predstava je: naj. do 80 tis. km, so servisnou knižkou, slušnejšia výbava, cenový strop do 5 500€, 5 dverí, 6 st. prevodovka, jediná vec, nad ktorou váham je voľba motora, doteraz som preferoval benzín 1,4 70kw/95PS, no najnovšie mi v hlave začal vŕtať diesel 1,9 Multijet 88kw/120PS , auto mám v pláne používať denne, cesta do práce 25+25km buď dialnica, alebo okresky( podľa nálady :) ) , sem-tam nejaké behačky po meste, cez víkendy cca 200-300km, zväčša po dialnici, dokopy za rok cca 15-20 tis. km.

Plusy benzínu z môjho pohladu: cena, lacnejšia poistka, menšia poruchovosť
Mínusy: možno výkon a spotreba, vzhľadom na to, že často jazdím dialnicu

Plusy dieslu: spotreba, výkon
Mínusy: vyššia poistka, cena, a klasika trochu obavy s drahším servisom, je ich málo :)

Mám to správne, alebo sa mýlim :?: , má niekto skúsenosti s týmito motormi, na čo konkrétne si ešte dať pozor pri kúpe, mám prečítaných mnoho recenzii, testov, no okrem serva, a chýbajúceho madla na 3/5 dverách :) som moc sťažnosti na GP nečítal, sú nejaké ,,choroby,, okrem toho známeho serva, ktorými GP trpia :?:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od CrazyApe »

Ta 1.9 Multijet docela dost zere. Ma to kamarad a rika ze to je super pojezdeni ale spotreba oproti treba tdi 1.9 rikal ze tak o 2 litry výš. V rodine mame 1.3 Mjet diesela a s tim sem jel cca 200km trasu s hodne, hodne tezkou nohou za 6L a to sem to palil kolem 150 po okreskach takze porad brzda plyn a vykon taky super oproti mojemu 1.2 8V... me by ta 1.3 bohate stacila. Zacatek na jednicku je sice trosku liny ale jak od 2. stupne zacne tahat turbo tak mezi 2200-4500 ot. to krasne táhne.... Jinak ma tam i sestku a na ni se moc akcelerovat uz nedá ale 130km/h to toci kolem 3300 ot. a je to schopne i do mirneho kopecka na to jet a nezpomalovat :D jinak nejvic sem s tim jel asi 205 +- z vysociny po D1 dolů a mel sem pocit ze uz pomalu spis letim... Co se tyka poruch tak ma to asi 130 tis, mame to 4. rokem a uz trochu propousti turbo olej do cooleru a obcas se motor trochu pridusi ale nikdo nevi proc....Mozna spatnou naftou, nebo tim ze se s tim jezdi spis kratsi trasy(mamina do prace a zpet)....a taky se do toho lije uz 4 roky nejaka nafta pochybneho puvodu za 2x Kč/l radsi ani nechci vedet z ceho ...
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Buchtič »

Na tvůj denní nájezd natož ten roční bych šel do benzínu. Pokud chceš solidní dynamiku a trubo, tak jedině T-Jeta (nemá sice 6ku, ale spotřeba je fajn), jinak bych volil atmosférickou 1,4 StarJet.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Matto »

CrazyApe - jj, o spotrebe tých 1,9Mjet som už čo-to čítal, vraj pri športovejšej jazde treba počítať aj zo 7,5 l/100km, , pri ľahšej nohe čo som pozeral normal cca 5,7-6 l/100km , ale je pravda, že aj podľa mňa je to na diesel trochu viac, neviem no ... nad tou 1,3Mjet, sa priznám som ani moc neuvažoval, čiže mám o tomto motore aj najmenej naštudované, pôvodne som bol totiž rozhodnutý o 1,4 StarJet 95k. , no naskytla sa mi možnosť kúpy tej 1,9Mjet, tak preto teraz trochu váham čomu dať prednosť.
Buchtič - 1,4 Starjet, bola moja jasná voľba dá sa povedať, že od začiatku, ako som začal nad GP uvažovať, ide o to , že sa mi objavila v mojej blízkosti zaujímavá ponuka na 1,9Mjet, takže som začal zvažovať aj túto možnosť, nemám však s dieslami žiadnu skúsenosť, hlavne mám obavy z turba a celkovo s poruchovosti tohto motora, aj ked na druhú stranu láka ma ten výkon a krút. moment :) , 1,4 16V je podľa toho čo som čítal pri správnej údržbe takpovediac bezproblémový motor, čo sa týka T-Jetu, je to lákavá predstava, musí to byť super vozenie, to áno, ale trošku má straší to turbo, a aj cena :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Jarous1
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 18 úno 2007, 19:11

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Jarous1 »

Taky řeším nákup jetého GP. Sháním tak max. 5 let staré 5.dv v benzinu, ale je to bída :) - malá nabídka. Samej bazar a překupníci...
Fiat 500X 1.4 Turbo Multiair Lounge
Fiat Croma 1.9 JTDm FL
Fiat Stilo MW 1,9 JTD Active FL
ex Fiat Bravo 2 MJTD Emotion
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od lukynen »

Ahoj kolego ,ja mám teď už cca 8 měsíců Punto Evo 1,4 Multiair 135 ps a s investicí 27 500 za lpg jsem nad míru spokojen.
Spotřeba cca 1,2-1,4 km pokud počítám nádrž benzínu ,která vydrží 4500 km tak je to super spotřeba a spokojenost s provozem a to to nešetřím -není čas ,všude jezdím pozdě :D
Moje zkušenost je zatí moc dobrá a proti Croma II 08 s 1,9 multijet 150koní je to na pulce ceny za km. Přeber si sám co je lepší ;) Příjemný výběr

pošlu ti odkaz na moc pěkné auto a já koupil taky něco podobné od Fiat ČR-předváděčka

http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... ?goFrom=po" onclick="window.open(this.href);return false;
vtec16
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2011, 22:29

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od vtec16 »

Ahoj,nechci zakladat nove tema
Uvazuji o koupi Grande Punta 2005-08, ohledne Fiatu jsem temer neznalec mel jsem akorat Punto MKI 1.2 :)
Potreboval bych poradit jaky motor zvolit
Najezdim 1000-1500km/mesic, spise po okreskach, ale zase nechci motor kterej na dalnici pri 130kmh toci 4000ot. a spotreba je nekde na 8 l a vic

Co by jste mi doporucili?Rozhoduji se mezi 1.4 8v, 1.4 16V, 1.3 jtd multijet (dle toho co jsem cetl je lepsi 55kw nez 66kw?)
Prosim o realne spotreby + spotreba pri 130-140kmh, caste problemy/zavady techto motoru, spolehlivost,udrzba atd

motor 1.2 jsem zavrhl kvuli nizkemu vykonu :) (dosud jezdim passatem tdi 96kw)

díky za rady
vtec16
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2011, 22:29

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od vtec16 »

prosim o rady. díky
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Ake Grande Punto kupit?

Příspěvek od Matto »

- ahoj, záleží na tebe čo preferuješ, či diesel, alebo benzín. Osobne by som pri benzíne bral motor 1,4 16V (95k) a pri dieseli radšej 1,9 MultiJet bez DPF. Ja najazdím mesačne podobne ako ty, akorát teda viac využívam dialnice a zvolil som 1,9 diesel a rozhodne neľutujem. Čo sa týka spotreby, pri kratších trasách (cca 20-30km) od tých 5,8-6,4 (okresky, aut. klíma, zima, leto). Dlhšie trasy mám vždy okolo 5,4-5,7(aut. klíma ). Maximum som mal cez mesto v kolóne 7,2l/100km. Závady zatiaľ žiadne, ani v servisnej knižke ani v pamäti RJ ( 94 000km).
- odporúčam ešte fórum gpfans.cz :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“