Problém s 1.9 JTD

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
perry
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 05 dub 2012, 19:38
Bydliště: Děčín

Problém s 1.9 JTD

Příspěvek od perry »

Prosím o pomoc s JTD 59kw, z ničeho nic přestal táhnout motor mezi 1800-2200 (zhruba teda okolo těch 2000) od těch 1500 táhne uplně normálně jde za plynem ale jakmile se přibléžím k těm 2000 tak vubec netáhne a jsou tam i takový lehký vibrace ale když se dostanu už na nákých třeba 2500 i když je to težký musím dát o dost víc plynu než obvykle tak pak už zase táhne normálně. Nevíte někde kde by mohla být chyba? diagnostika furt jen hlásí EGR ale ten mám zaslepenj tak nevím prej tenhle motor to nepozná že je plno lidí to u těhle motorů má zaslepený tak tam asi chyba nebude. Bo nás napadlo jestli nemuže být chyba někde u turba, třeba netěsnost náký hadice páč je to tam vše tak na sobě nahnácaný aby se něco neprodřelo. Jinak stratuje normálně,nic neklepe,nehučí a nic takovýho. Díky za rady;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1.9 JTD

Příspěvek od proch »

No EGR to nebude, měl jsem ho taky zaslepený a v pohodě. Divný, že to dělá jen v určitých otáčkách. Já bych se asi zkusil podívat na ovládání wastegate (regulace turba) je tam pružina a ovládaný je to podtlakem, vede tam hadička. Zkusit jestli tlačí turbo dobře se dá, když se ta hadička odpojí. Po odpojení při sešlápnutí na plnej, se bez regulace motor přeplní a padne do nouzáku, což je ok, to jsem zkoušel osobně. Jinak pokoukat ty hadice, jejich upevnění, ale je tam fakt nahovno přístup, takže trpělivost...
A když už to budeš zkoumat, tak zkus odpojit konektor od váhy vzduchu a projeď to, třeba taky může být vadná a tím že se odpojí, auto jede skoro normálně. Já ji měnil, ale mě to jelo normál akorát se to nepřelezlo 3 tis. Hlavně jednotlivé operace dělej postupně, ať víš čím to bylo.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
perry
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 05 dub 2012, 19:38
Bydliště: Děčín

Re: Problém s 1.9 JTD

Příspěvek od perry »

díky moc;) bráchu taky napadlo no jestli není problém v tý regulaci ale ještě jsem se k tomu nedostal páč na to chce fkat čas no páč ten přístup je děs. Jinak no mě to dřív přišlo že při 3000 to dřív dělalo to samý, ale myslel jsme že je normální že to u těch 3000 tak netáhne ( nikdy sem předtím diesel neměl) ale zase pak nad ty 3000 to jelo a ted jakoby to smaý dělá už od těch 2000 no, zkusí mto turbo i tu váhu
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1.9 JTD

Příspěvek od proch »

Dobrý by bylo to napíchnout na FES zapnout livedata a projet to. Určite by se dalo potom z logu vyčíst, co se tam kolem těch 2 tis. otáček děje. Ale to by chtělo už asi nějakýho mechanika, který ví, na co kouká...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
perry
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 05 dub 2012, 19:38
Bydliště: Děčín

Re: Problém s 1.9 JTD

Příspěvek od perry »

to jsme dávali no ale jako u toho turba se nic zvláštního nedělo, mělo to normální průběh právě, ale vyzkoušíme všechno no snad na to přijdem. ale je to taký divný no prostě v těch 2000 se tomu nechce a jakmile se nad ně dostanu tak to jede dál jak má
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“