Čištění průduchů

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Čištění průduchů

Příspěvek od Sedli »

Ahoj všichni,
potřebuji radu. Když zapnu větrák, tak mi z průduchů létá bordel. Začal jsem tím, že jsem rozebral přívod vzduchu (pod stěrači). Tam bylo neskutečné množství bordelu a navíc byly ucpané odtokové kanálky, takže se tam držela voda a odnesl to i motorek na stěrače, kterej je díky tomu neskutečně hlučný. Ale to je věc jiná. Po vyčištění tohoto se to zlepšilo, ale pořád je tam bordel a i za mřížkou vnitřních výdechů je vidět bordel, na straně řidiče dokonce listí. Prosím vás tedy o radu, jak to rozebrat. Prošel jsem to tady a zjistil, že boční průduchy tam jsou jen nacvaklé, ale nepochopil jsem, jak ten průchuch mám oddělat, a pak ten středovej. Nad rádiem jsou dva šrouby, pak nahoře u těch dvou průduchů jsou taky dva šrouby, další má být pod kolečkem regulující rychlost větráku. Toto jsou jen moje teoretické informace. Můžete mi prosím přesně popsat, jak to rozdělat? Žádné téma, kde by tento postup byl takto podrobněji rozebrán jsem nenašel. Děkuji
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Čištění průduchů

Příspěvek od Matto »

čau, je to celkom jednoduché, tie bočné vyberieš presne tak ako píšeš, čiže ich iba jednoducho vypáčiš nejakým šrobovákom, ten stredovy vyberieš tak, že najpr odmontuješ ten spodný plast okolo kúrenia, je tam jeden imbus pod tým kolečkem regulujícím rychlost ventilátora, a potom dva imbusi v rohoch nad rádiom, ked zložíš ten, dostaneš sa ku šrobom čo držia ten vrchný plast, v ktorom sú mriežky kúrenia, ten držia 2 šroby hore a 2 dole, potom to môžeš celé vybrať, akorát ešte musíš odpojiť konektory od tlačidiel hmloviek a vyhrievania zadného skla a je to :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Čištění průduchů

Příspěvek od Sedli »

Díky moc, ty boční se mi už podařily (kdyby na Zemi spadl meteorit, tak by z těch průduchů vzešel nový život - takový tam byl bordel). :o :o Ten středový udělám až zítra, až budu mít víc času. A ještě jeden dotaz. Dřív jsem se snažil průduchy vyfoukat na 3. stupeň větráku a vylétal bordel, a pak to bylo lepší. Ale jak to, že další bordel začne létat, když zapnu topení? V pondělí jsem se večer vracel domů a už jsem si musel přitopit a když jsem zapnul topení, tak to z toho začalo létat. To jde taky nějak vyčistit?
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Čištění průduchů

Příspěvek od Matto »

no tipujem, že máš bordel aj vo ventilátore kúrenia, vpravo dole pod palubovkou, skús ho rozobrať a vyčistiť, tu je návod aj celá schéma kúrenia: :arrow:
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/topeni.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/topm.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Čištění průduchů

Příspěvek od Sedli »

Hmm, tak dneska jsem rozdělal ten středovej panel, takže všechny průduchy jsou jak nové... S tím, že mám bordel ve ventilátoru, tak s tím asi souhlasím. Ale nejdřív musím posbírat trochu odvahy, abych to celé rozdělal. Podle toho schéma je to docela náročné.
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
puntacka
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2012, 23:30

Re: Čištění průduchů

Příspěvek od puntacka »

Zdravím chlapy , tím středovým panelem co jste čistili myslíte pod popelnikem celou tu soustavu větrání u větráku nebo jste čistili jen vrchni část za výdechy...omlovám se za připrovaní jsem amatér...
Sedli
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 29 srp 2012, 08:59
Bydliště: Třebíč

Re: Čištění průduchů

Příspěvek od Sedli »

Jen tu vrchní část. Netroufl jsem se pouštět do žádnejch větších akcí. :lol: :lol: :lol:
Fiat Punto 60 Cult, r.v. 99
galjo
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 kvě 2010, 20:30
Bydliště: Topoľčany

Re: Čištění průduchů

Příspěvek od galjo »

Ventilátor neni problém odmontovať.. Vytiahneš konektor odporu tie dve skrutky tam necháš a ked povolíš skrutky po obvode ventilátora , tak to pekne zložíš dole. Ja som mal bordel až na hriadeli namotany... halúzky zo stromu... :P
Punto 55 S
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“