Neštartuje punto 55S

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

puntiker
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2012, 21:56

Neštartuje punto 55S

Příspěvek od puntiker »

Dobry den! Mam taky problem... moj puntik mi startuje nestartuje... sadnem do auta nastartuje, jazdim po meste zhasnem motor, znova sadnem do auta ide... zas sa vozim vystupim z auta, pridem chcem nastartovat a nic... nechyti mi aj pol hodky a potom zrazu sup a naskoci a vydrzi aj 30 - 40 štartov a zhasov a potom zas... to len aby ste si vedeli predstavit ako to prebieha. Neviem co to moze byt... asi najhorsie co sa moze stat... keby to neslo stale tak sa na to pride hned... ale ked ide a nejde tak sa mozem aj posrať a nepridem na to... mal uz niekto takyto problem alebo vedel by mi poradit co by to mohlo byt???
Ďakujem za rady a typy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od Matto »

hmm, presne tento problém tu malo už viacej ludí, ale nepamätám si, že by na niečo prišli, (ale aj tak skús ešte pohladať tu na fóre)...ako sa to chová pri tom štartovaní, štartér točí pekne?, ked dáš klúčik do prvej polohy, počuť palivové čerpadlo?, nesvieti ti na prístrojovke žiadna neznáma kontrolka?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
puntiker
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2012, 21:56

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od puntiker »

no skusim tu pohladat... uvidim na co dojdem. a ked startujem a nechce chytit tak toci toci toci a toci, ale nechyti. a to cerpadlo neviem teraz ked pojdem do auta tak popocuvam ci natahuje palivo. a kontrolka nesvieti ziadna ina ako ma.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od peta.smolik »

Jak starou máš aku? Kolik dává? Zkontroluj nabíjení ještě... Mně startuje Punto bez problémů i po najetých 205tis. km ale Něco podobnýho se stávalo kámošovi když mu odcházela baterka
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od laco88 »

Ahoj Fiataci

Včera sa mi stala takato vec a nedokazem si to vysvetlit a prist na to čo sa stalo. Cez den som niečo malo najazdil a bolo všetko v pohode, ale večer sa rozhodlo neštartovat. Motor toči toči ale nenaskoči, do tej doby ako je klučik v poholohe nula interier svieti, radio hra. Ako nahle otočim klučik že chcem naštartovat svetla v interiere zhasnu i pri otvoreních dverách,radio sa vypne, Ukazovatel paliva sa ani nepohne,nemožem zapnut ani svetla obrisové, 4blik,stierače proste v tu chvilu je auto tuhe, ako keby bez štavi. Čo mi je ale divne že iskru do sviečok hodi a niečo mi cvaka pod kritom jak je volant. Pojistky som všetky kontroloval a su v pohode. Može to byt nejake relatko,spínačka?

P.S.: Par krat sa stalo že mi preblikavala iba za jazdy kontrolka brzd pripadne trvalo svietila ale na brzdi to nemalo žiadny vliv,brzdili ako maju tak som to typoval možno na nejaky kontakt. Može to mat s týmto problémom súvislost? Vopred dakujem za každú odpoved.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od rossi »

jak píše smolík na 99,9% je v haji baterka. tou kontrolkou brzd asi myslíš ABS ,to monitoruje napětí bat. a při poklesu na asi 10V hlásí chybu.Takže kup novou bat. a bude po problému.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od laco88 »

Ale ak je v riti baterka prečo mi potom niečo cvaka pod volantom a motorom skoro hodinu a pol točilo bez problemou i do sviečok šla štava? Toto mi nejde do hlavy. Mysliš že pomocou štartovacích kablou by to šlo aspon na chvilu nahodit? Teda skor skusit či sa aspon čerpadlo rozbehne? Lebo mi neukazuje ani hladinu benzinu v nadrži a to som tankoval na shellke cca 7l benzinu takže ten tam určite je ale nepočujem ani čerpadlo cucat. Ale dakujem za tvoju radu.

P.S.: Ukazovatel benzinu je uplne dole ale hladové oko nesvieti. ABS nemám. Len posilovač brzd.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od rossi »

že nejede čerpadlo jsi nepsal,takže pokud čerpadlo netaha benzin a bat. točí tak zkus čerpadlo napřímo. může to být relé čerpadla.nevyjel si nádrž do sucha?To se pak zavzdušní pal. system a nestartuje to.Ale jak Ti zhasínají při startu kontrolky tak může být někde zkrat na kostru v alternatoru ,nebo vháji usměrnovací diody.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od laco88 »

Nadrž som do sucha nevyjazdil, jak pišem tankoval som cca 7l benzinu a potom odišiel asi na 15km vzdialenu trasu,dve hodiny auto stalo na mieste a konec. Jak možem skusit napojit čerpadlo napřimo? Rele čerpadla je nekde pod volantem? Ked som napr. spustil 4blik mi dačo vrčalo pod volantom, kontrolky baterie a mazania svietia normalne, kontrolka imo a motoru zhasnu normalne jak by mali, potom skušam naštartovat a nejde to. Kde najdem uzemnenie kostry alternatora? A čo su to tie usmernovacie diody? V tomto sa absolutne nevyznam takže odpust moje časte a možno blbe otazky. Asi by som najskor skusil napojit čerpadlo napřimo a potom pokračoval v pokusoch dalej. Ešte raz pekne dakujem za radu.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od rossi »

relé čerpadla je v motoru před řidičem pod takovým černým plast.krytemhttp://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/rele.htm ale jestli tomu moc nerozumíš bude nejjednodušší to dát nějakýmu autoelektrikáři. Ty diody jsou souč. který stř. proud usměrní na stejnosměrný.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od laco88 »

Dakujem za tvoje rady, bolo to žlte relatko. Po tvojich radach som sa vybral za autom, vytiahol všetky relatka poklepal,kontakty očistil strčil spat a auto naskočilo. Nič menej som večer skušal všetko možne odpojit a zapojit či to nahodou nenaskoči, a ja blb som nezapojil jeden kabel k sviečke poriadne a asi po cca 9km mi na palubovke začala svietit kontrolka motora, auto stratilo výkon a začalo vrčat jak maly traktor. Až potom som si všimol nezapojený kabel, po jeho zapojeni sa bohužial ale nič nezmenilo :( Čo si mysliš o tomto? Stačí len v skratke kedže toto už do tohoto tematu nepatri.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od rossi »

jede zřejmě na 3/možná 2/ válce. Tak jsou možnosti : špatná svíčka šp. kabel/nebo špatně nasazený/ zap. cívka/dost nepravděpodobný/ nebo odpálený jeden z koncových tranz. v ŘJ.Taky dost neprav.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
puntiker
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2012, 21:56

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od puntiker »

peta.smolik píše:Jak starou máš aku? Kolik dává? Zkontroluj nabíjení ještě... Mně startuje Punto bez problémů i po najetých 205tis. km ale Něco podobnýho se stávalo kámošovi když mu odcházela baterka

baterka je nova a dobra... tym to neni lebo ono startuje pekne ked naštartuje... som tu čital v inych člankoch a jeden mal podobny problem ako ja a bol na vine snimač otáčok... tak neviem asi skusim aj ja vymenit snimač a uvidi sa.
Lubo2
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2012, 16:52

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od Lubo2 »

také vlastín punto 1.1 55s a mam takovýto problém taky nekdy chytne na poprvý někdy i na potřetí jak se mu chce ale chytne vždycky ale zlobí !!! nejspíš startér no
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Neštartuje punto 55S

Příspěvek od twolive »

jestli stratil výkon není možný že ti skočilo rozvody o zub jinak bych skusil vypojit baterku na víc jak hodinu aby se ''resetovala'' možna ještě auto skočilo do nouzoveho režimu
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“