PUNTO GT nema tah a ide biely dym

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
d.k.236790
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 19 zář 2010, 17:07

PUNTO GT nema tah a ide biely dym

Příspěvek od d.k.236790 »

zdravim chalani mam taky problem mam punto GT r.v. 98 a na aute svieti kontrolka vstrekovania a auto dimi na bielo a nema vobec vykon a niekde zozadu ako keby z nadrze ide zvuk ako ked je motorcek v kritickych otackach taky as rapkavy co to moze robit ?? cerpadlo v nadrzi si nemyslim zeby to robilo sak tam ide nizky tlak privadza palivo len do palivovej listy alebo sa milim ?
Reklama
 

d.k.236790
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 19 zář 2010, 17:07

Re: PUNTO GT nema tah a ide biely dym

Příspěvek od d.k.236790 »

hmm :evil: tak uz som zistil co to robi ten zvuk isiel z vyfuku a rozorbral som prirubu na turbe a turbo cele od oleja a vola ako na vratach na humne takze turbo tak hvizdalo ale nejde mi do hlavy ze preco svietila ta kontrolka vstrekovania

hmm takze turbo uz vybrate cele je od oleja mam taky divny pocit ze to turbo mi odyslo kvoli tomu aky tam je olej ja tam mam teras mobil 5w50 je dost riedky ked vymenim turbo tak je jasne ze budem menit aj olej mam tam dat ten 5w50 ? alebo aky olej mi odporucate ?
Uživatelský avatar
kubito
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 263
Registrován: 16 lis 2010, 18:12
Bydliště: Vísky

Re: PUNTO GT nema tah a ide biely dym

Příspěvek od kubito »

CAstrol 10W60
/F/I/A/T/ Punto GT run on MegaSquirt 2 Extra, Innovate LC-1 wideband, Garrett TB2810, vstřiky Delphi 440ccm, sani Simota, spojka HDS 57, vyfuk 60mm, HKS blow off valve, Walbro 255l/h, EBC, FMIC, 2XXHP

1/4 mile= 14.1s @ 160km/h
d.k.236790
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 19 zář 2010, 17:07

Re: PUNTO GT nema tah a ide biely dym

Příspěvek od d.k.236790 »

ten castrol neni to moc riedky olej ??? lebo praveze v tom bol ten problem ze riadky olej mi sposobil znicenie toho turba volal som s jednym typkom co ma punto na kopce a vravel ze tam mam dat 10w40 :) a dalsi kamarat mi vravel ze tam mam dat seleniu racing tak teras neviem ked kazdy povie nieco ine :roll:
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: PUNTO GT nema tah a ide biely dym

Příspěvek od oldoss »

No tomu "typkovi" co tam dava 10W40 by som sa moc nespoliehal. Pre kazdy turbomotor predpisany minimalne 5W40 a preco?
Ked je studeny motor a nastartujes tak tato 5w40 sa dostane k turbu, ktore ide "na sucho" ovela rychlejsie ako 10w40, ktory je hustejsi.
Po zahriati su tieto oleje co sa tyka riedkosti a tekutosti skoro take iste. Osobne by som tam daval bud ten castrol co pise kubito alebo mozes aj tu seleniu racing ta sa mi tiez zda, ze je 10w60. A tiez vymenu oleja by som skratil max na 10 000km.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
pikec
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 09 srp 2013, 18:35
Bydliště: Nitra,Slovakia

Re: PUNTO GT nema tah a ide biely dym

Příspěvek od pikec »

Seruste ja davam Valvoline VR1 Racing 10w-60
Turbo Inside
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“