Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (2007)?

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Joe
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 říj 2012, 08:54

Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (2007)?

Příspěvek od Joe »

Zdravím "kolegovia" :)

Môj Punťo neposlúcha a šklbe mi pod rukami (a občas mu skáču otáčky). Mechanik mi pozeral a skúšal všetky "fyzické" časti motora, ktoré by to mohli spôsobovať (vymenil na skúšku sviečky, cievky...) + napojil auto na diagnostiku, ale nič. Našťastie som zatiaľ nemusel nič vymieňať - čo by som asi robil zbytočne.

Nakoniec to podľa neho vyzerá na riadacu jednotku, keďže aj nedávno riešil jeden podobný prípad, ktorý tak skončil.

Ešte chcem posondovať vo FIAT servise, či mi vedia spraviť hlbšiu diagnostiku RJ a či sa dá niečo nájsť, čo by to definitívne potvrdilo...

Preto moja otázka - kde na Slovensku (ideálne v okolí Bratislavy, ale nie nutne) sa dá zohnať za rozumný peniaz RJ na výmenu (asi aj so spínacou skrinkou, keďže FIAT má vraj ako jeden z mála imobilizér zabudovaný)? Lebo 700 Evri len tak na drevo nemám...

Vďaka!
Punťo 1.2 8V 44kW (2007)
Reklama
 

Uživatelský avatar
UchoTD
Fiaťák
Příspěvky: 112
Registrován: 27 led 2012, 18:27
Bydliště: B.Bystrica

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od UchoTD »

toto sa mi vôbec nezdá stou riadiačkou...vstreky ste kontrolovali?
[B]Fiat Punto 1.7TD 51kw[/b] egrOff katOff,podvozok -56/-60,holá rúra,čerpadlo + turbo+/Fmic In progress. Rozvod R.I.P 10 000 pred vymenou
Punto- http://tinyurl.com/8vkmzw2
[b][color=#FF0000]Diagnostika vozidiel Fiat,Alfa,Lancia,VW,Audi,Škoda,Seat.0915523690[/color][/b]
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od oldoss »

Aký je tam problém s tým motorom? RJ odchádzali na 2kových puntách 1.2 8V zo začiatku výroby. Odchádzalo tam budenie cievky a auto šlo na dva valce.
Naj bude keď zoženeš očistenú RJ celú vymazanú, niektorí jej hovoria panenská, mala by sa iba nasadiť do auta kde si načíta aj imobilizér atd. Nie každý mechoš to vie vymyzať. Pohľadaj po nete.
Ale najskôr pred celou výmennou by som auto skúsil zobrať ešte inému mechošovi.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Joe
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 říj 2012, 08:54

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od Joe »

toto sa mi vôbec nezdá stou riadiačkou...vstreky ste kontrolovali?
Všetky detaily neviem (lebo som nebol pri tom), ale môžem sa eventuelne opýtať...
Predpokladám, že hej, keďže hovoril aj o tom, že tlak paliva je v poriadku, žiadny falošný vzduch to nenasáva a podobne.

Keby mi to o tej riadiacej jednotke tvrdil FIAT servis, tak si to tiež dám overiť, ale u tohto mechanika aspoń viem, že je spoľahlivý a že nepotrebuje na mne zarábať (dokonca si nevypýtal ani za robotu, keďže v podstate nič nevyriešil, iba sme sa dohodli symbolicky za "prácu" okolo toho).
Aký je tam problém s tým motorom? RJ odchádzali na 2kových puntách 1.2 8V zo začiatku výroby. Odchádzalo tam budenie cievky a auto šlo na dva valce.
Naj bude keď zoženeš očistenú RJ celú vymazanú, niektorí jej hovoria panenská, mala by sa iba nasadiť do auta kde si načíta aj imobilizér atd. Nie každý mechoš to vie vymyzať. Pohľadaj po nete.
Ale najskôr pred celou výmennou by som auto skúsil zobrať ešte inému mechošovi.
Celkový problém (podobný, aký som už videl aj po iných diskusiách) je v tom, že na voľnobeh občas kolíšu otáčky smerom nadol a pri pridávaní plynu v určitých obrátkach stratí na chvíľu výkon (za 2000 sa znovu rozbehne normálne). Inak jazdí v poriadku, ani spotreba nestúpla (teda ak mám veriť zobrazenej priemernej a aktuálnej spotrebe z palubného počítača). Navyše mechanik hovoril, že vo výfuku vyzerá, ako keby boli výfukové plyny príliš horúce (ak si dobre pamätám)...
Punťo 1.2 8V 44kW (2007)
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od oldoss »

Neviem keby bola riadiaca jednotka v cucu tak by so inak prejavovalo. Fakt skus to zobrat inemu mechanikovi. Nevravim, ze tento je zly ale mohol daco prehliadnut. Clovek je tvor omylny...
Osobne by som to zobral dakomu kto sa vyzna v talianoch, i ked mas asi ten najjednoduchsi motor aky sa vobec do Punta daval...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Joe
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 04 říj 2012, 08:54

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od Joe »

oldoss píše:Neviem keby bola riadiaca jednotka v cucu tak by so inak prejavovalo. Fakt skus to zobrat inemu mechanikovi. Nevravim, ze tento je zly ale mohol daco prehliadnut. Clovek je tvor omylny...
Osobne by som to zobral dakomu kto sa vyzna v talianoch, i ked mas asi ten najjednoduchsi motor aky sa vobec do Punta daval...
Takže podotázka - pozná niekto dobrého technika v okolí Bratislavy, ktorý sa venuje Fiatom? :)
Punťo 1.2 8V 44kW (2007)
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od oldoss »

Skrtiaca klapka bola pozerana? Myslim tak, ze demotnotovana a ocistena. Velakrat kolisanie otaciek sposobuje prave klapka resp. krokovy motorcek volnobehu.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od SpiritWolker »

taketo vypadavanie sposobuje najcastejsie svieckove kable a poskodena cievka, obcas zla kostra motora na prevodovke, pozicaj si nove svieckove kable, spravne ich zapoj, taketo vypadavanie sa uz vela ludi pokusalo riesit vymenou klapky a bolo to stale bez zmeny alebo po dvoch dnoch to zase zacalo robit to iste aj s novou klapkou, klapku ti mozem zapozicat ak chces, obcas tak blbne aj snimac kluky, tieto vypadky sa malokedy zapisuju do pamete zavad v rj, preto je to najlepsie riesenie zistovania chyby vymenou dielov, vo fiate ti neporadia, tam ti navrhnu vymenu vela veci aj nepotrebnych

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Kde zohnať riadiacu jednotku na Punto Classic 1.2 8V (20

Příspěvek od Nero4 »

Taky se pridam do diskuse, protoze mam podobny problem. Mam Punto 1,2, rok 95. Mel jsem auto v servise u kamose, kde mi menil rozvody a nejake dalsi blbosti, pretesnil atd... Problem nastal, ze auto pak neslo nastartovat, nehazlo jiskru. Vse se zkontrolovalo a nakonec elektrikar rekl, ze chyba bude v RJ. Proto jsem vymenil ridici jednotku za starsi, ale fungujici, ale od te doby mam problemy. Autu kolisaji otacky,vetsinou smerem nahoru, kdyz slapu na plyn a pote pustim, auto s sebou cukne, jakoby jeste chvili chtelo jet a nereagovalo na povoleni plynu.

Proto se ptam, muze to delat RJ? Pred vymenou bylo vse ok. Diky za rady :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“