Croma a chip

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
VojtikGsxR750
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2011, 17:30

Croma a chip

Příspěvek od VojtikGsxR750 »

Caute kolegove, chci se zeptat jaky mate nazor na chipnuti Cromy 110kW,automat,mam najeto 92 tis km,motorove nemam zadny problem,jen bych rad mel vice sily pro bezpecne predjizdeni a podobne situace a v ramci eko jizdy to o neco malo tankovalo..jedna firma v Brne ted na to ma akci za 3 tis kc,zaruky,reference maji ok,zvyseni na.cca 135kW,399Nm,moznost odmereni na brzde..diky za.rady ci postrehu
Reklama
 

Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Croma a chip

Příspěvek od Negotiator »

No....s cipem uz bych poresil i DPF.
mam kolegu, co jezdi s cipem a ma najeto 170tkm ) z toho asi 20tkm na cipu) a je to ok. Akorat za uplne jine ceny (mel to i s DPF off). Pokud Ti to naladi i na brzde, tak neni za tu cenu co resit, do toho bych sel taky (kdybych to mel po ruce). Otazka je, jestli to z Tebe neudela kourovod :-)))
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
VojtikGsxR750
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2011, 17:30

Re: Croma a chip

Příspěvek od VojtikGsxR750 »

no za příplatek jsou schopni to změřit na brzde ,tak si asi priplatim,jinak mají záruku 14 dní spokojenosti,a 2 roky na jednotku, plus záloha originál software s bezplatnym prehranim zpět..takže si myslim ze to neni nějaký fušér,hodnoty po čipu by měli být kolem 135kW a 399Nm takže automat by to měl zvládnout a není to žádný extrém,nejsem ten typ co by tomu dával hned na křižovatce,už 7 let jezdím jako řidič z povolání ale rád bych měl pod kapotou rezervu a na dálnici bych uvítal vice pružnosti..p. s. pětivalce mi před rokem s nejasných důvodů doma zakázali :) tak to chci aspoň takto pořešit..jinak DPF se zatím v pohodě vypaluje,jezdím víceméně dlouhé trasy takže ho tam zatím nechám..počkám si..
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Croma a chip

Příspěvek od Negotiator »

Ja mel predchozi auto primo ladene na brzde a je to rozdil. Zadne "prefuky" apod.
Ted mam take Cromuli 1,9 JTD, ale zatim nechavam cip byt. Uvidime na jare. Kolega, o kterem jsem psal vyse ma 2,4 na "vitaminech" a nemuze si ji vynachvalit. Ale s cipem, upravenou turbinou, intercoolerem a vstriky. Plus upravena spojka......je nekde uplne jinde :lol: -tolik bych do toho nedal :lol:
Se ho pak poptam, kam s vykonem sel on.

Mi by k 1,9 JTD stacily i Tve "budoci" hodnoty :wink:

Moje predchozi auto byl koncern VW, takze s Fiatkem je to neporovnatelne (Seat Toledo 1M 1,9TDi, 81kW @ 162kW). - Bohuzel mi bylo odcizeno :cry:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
VojtikGsxR750
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2011, 17:30

Re: Croma a chip

Příspěvek od VojtikGsxR750 »

to sem možná někde četl že si měl nadopované toledo,a že i díky lehké váze to letělo jako střela.. pokud to tedy nebyl jiný uživatel. .můj brácha měl golfa IV,původně 81kW, po úpravách turba,vstřiků,chladiče a mezichladiče a dalších věci to mělo cca 200koní,a ten zátah byl fakt brutální ale takovej hodně lineární, to prostě jelo furt..ale na takové věci sem měl dřív Subaru Imprezku GT,a teď mám motorku..
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Croma a chip

Příspěvek od Negotiator »

Tak co si budeme povidat....Cromule je o pohodli a prostoru. Pro me idealni rodinne auto. Po rodinnem voze nechci zadne zavodnicke schopnosti, ale spolehlivost a prostor. - Prozatim oboje splnuje :wink:

A ten vykon navic je urcite vyuzitelny. Ono tech 110kw je trochu zkreslujici udaj u takto velkeho auta. Je to opravdu tak akorat, mene uz by byla "znouze ctnost" a ja zase 2,4 nechtel. On ji ma ten kolega v plne palete + nejake dodelavky a uz menil 3 altasy a plno dalsich kravin. Mam takovy pocit (muj subjektivni), ze ty 1,9 jtd jsou o neco malo spolehlivejsi....teda u me mozna diky tomu, ze nemam nektere z "vychytavek", jako jsou el. polohovatelne sedacky a vyhrev apod. - jsou to proste dalsi veci, co se mohou posr*t :D

Motorka je fajn, ale doma bych ji neprotlacil. Co ja jsme si v dobach Toledaka vyslechl :roll:


Pokud teda nadopujes, tak dej posleze vedet, co a jak.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
VojtikGsxR750
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2011, 17:30

Re: Croma a chip

Příspěvek od VojtikGsxR750 »

tak už mám Cromu nadopovanou..díky přítomnosti DPF filtru mi p.Sochurek sdělil že mi to nemůže posílit tak jak dělal poslední Cromy,že to posílil o doporučovaných cca 20%,tudíž na nějakých 170 koníčků a 380nm,prý až se zbavím filtru, tak je schopen tam dat až 190koní a 400nm se zárukou na jednotku ..dojmy z jízdy jsou ze auto jde mnohem ochotněji za plynem,není potřeba mu nějak víc šlapat, a za vesnici je hned 110..zátah je cítit ale není to nějaké lámání krku, a hlavně největší poznatek, spotřeba šla viditelně dolů.. mám najetou trasu Žďár nad s. - kolín-praha po staré..a vždy mi ukázal počítač průměr v kolíně něco okolo 5,2 l /100,plus minus.. včera stejným klidným tempem mi to u kolína ukázalo 4,4!!,do prahy sem dojel za 4,8,páč kdo zná cestu z kolína na prahu ví že to tam letí samo.. takže sem velmi potěšen, auto mě teď nějak víc baví, a vše je uděláno se zárukou, výbornou cenou a super přístupem..
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Croma a chip

Příspěvek od kejml »

Až tuner přidá další koně, spotřeba určitě ještě klesne. Více výkonu za méně paliva. Zázrak!!!
Více zde: http://alfatuning.sk/faq.php" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
VojtikGsxR750
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2011, 17:30

Re: Croma a chip

Příspěvek od VojtikGsxR750 »

neboj se kolega, nejsem až tak natvrdo uvařenej..vím že kdekoli tomu šlapnu tak si to veme více a nejsu tak naivní ze mi to najednou jezdí za 5l /100 ale třeba s Cromou tuto výše uvedenou cestu jezdím přesně rok 3 týdny v měsíci do práce, mám s ní najeto za ten rok od koupi něco málo přes 20 tis km a tu cestu mám hodně dobře najetou a jen zde píši poznatky co se změnilo po chipu.. jezdím s kamionem už asi 8 rok ,šéf mi povolil tankováni na firemní pumpě,naftu mu dováží z rakouska, a rozhodně nemusím řešit zda mi Croma sežere 6 nebo 8l na sto,ale rád sbírám nové zkušenosti .. ale pociťově i jízdně to je teď lepší auto, bezpečnější pro předjíždění, protože je to opravdu okamžik, a o to mi šlo především. .není mi 20,auto nemám na kraviny,i po roce příbuzní stále Cromičku jen obdivují,tmavě hnědá metla v kombinaci se světlou kůži prostě nemá chybu, příští týden jdeme na větší servis, olej, filtry, kapaliny a prohlídka podvozku a vím že auto je ve výborné kondici.. kolega se mě ptal na dojmy a ty sem zde napsal..a rád bych aby sis podobné výroky nechal pro sebe.. příště se tu můžeme všichni urážet a smát se sobě navzájem.. jee on tam má čip..jee on neví jak se mění žárovka..atd. .takže pokud ses chtěl vytáhnout jak umíš stahovat články, paráda ale pro příště to podej lepší formou a neurážej slušný lidi zde na tomto fóru..díky. .
VojtikGsxR750
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2011, 17:30

Re: Croma a chip

Příspěvek od VojtikGsxR750 »

jinak o Šarkanovi sem četl hodně, jak na fiat forech tak především na alfa fóru,když sem chtěl koupit alfu 156, rozhodně patří mezi Top úpravce,možná mezi to nejlepší co v tomto odvětví lze potkat, ví co dělá a nechce za to desítky tisíc, bohužel pro mě je zdaleka..
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Croma a chip

Příspěvek od kejml »

Promiň, citlivko :oops: Příště formu více přizpůsobím i těm
slušným lidem zde na tomto fóru
. :wink:
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
VojtikGsxR750
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 zář 2011, 17:30

Re: Croma a chip

Příspěvek od VojtikGsxR750 »

já už se musím jen pousmát.. co příspěvek to plnohodnotnej kec od rádoby hustěkrutopřísnýho borce..že já se tady vůbec na něco ptal..
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Croma a chip

Příspěvek od Negotiator »

Jen at se to tu nezmeni na FW. To by jeste chybelo.

Zeptam se tedy dal....znate nejakeho slusneho upravce v okoli Ostravy?
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Croma a chip

Příspěvek od kejml »

Sarkan a kecka. Dohromady.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Odpovědět

Zpět na „Croma“