Nepravidelný volnobeh - vysoké otáčky

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Mikron
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2012, 14:23

Nepravidelný volnobeh - vysoké otáčky

Příspěvek od Mikron »

Dobrý deň,
zaobstaral som si Punto Mk1 55s pred nedávnom. Zdalo sa mi, že na určitý čas budem mať konečne pokoj s autom a nebudem sa v ńom neustále šprtať, keďže predošlé malo neustále nejaký problém.
Ale nestalo sa tak. Po týždni sa mi objavil problém s volnobehom. Točí to do otáčok, kolíše od 1500 do 2000 a niekedy sa začnú zdvyhať otáčky štýlom akoby sa plyn zasekol. Pridám mu kúsok plynu a vráti sa s5 na kolísanie k 1500-2000ot. Čo vás napadá ? Kde by mohla byť chyba ? Ktoré z možností je najpravdepodobnejšie ? Škrtiaca klapka, regulačný ventil volnobehu, lambda sonda,čidlo teploty... ?

Pripájam aj video:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=xKc9gBqma38&feature=youtu.be
Reklama
 

Uživatelský avatar
UchoTD
Fiaťák
Příspěvky: 112
Registrován: 27 led 2012, 18:27
Bydliště: B.Bystrica

Re: Nepravidelný volnobeh - vysoké otáčky

Příspěvek od UchoTD »

robi to len za studena? zhod sanie,pozri na klapku či sa nezasekava a bordel v nej odpoj čidlo chl. kvapaliny a skús naštartovať a pozri vzduch. filter ako je na tom,pripadne derave hadice.
[B]Fiat Punto 1.7TD 51kw[/b] egrOff katOff,podvozok -56/-60,holá rúra,čerpadlo + turbo+/Fmic In progress. Rozvod R.I.P 10 000 pred vymenou
Punto- http://tinyurl.com/8vkmzw2
[b][color=#FF0000]Diagnostika vozidiel Fiat,Alfa,Lancia,VW,Audi,Škoda,Seat.0915523690[/color][/b]
Mikron
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 říj 2012, 14:23

Re: Nepravidelný volnobeh - vysoké otáčky

Příspěvek od Mikron »

Ďakujem pekne za radu. Dnes sa na to pozriem bližšie. Robí to za studena aj za tepla. Ale za studena sa niekedy aj chytí na normálnych otáčkach a nekolíše, ale je to dosť zriedkakedy. Tak som premýšlal a dostal som sa k tomu, že to začalo robiť asi vtedy, keď som raz dosť prudko zabrzdil, mohlo to mať s niečim súvis ? Alebo to bola iba čistá náhoda ?
Uživatelský avatar
villiers
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 18 říj 2007, 03:34
Bydliště: Zlín

Re: Nepravidelný volnobeh - vysoké otáčky

Příspěvek od villiers »

Ahoj, zkontroluj taky jestli máš připojené všechny hadičky co jsou zezadu na klapce.

Kdysi jsem zapoměl jednu připojit :D a taky mi to takhle blblo.
Fiat Punto Mk1 1,2 8V
AR 166 2,4JTD 100kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“