Punto, nehaze jiskru, spatna RJ??

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Punto, nehaze jiskru, spatna RJ??

Příspěvek od Nero4 »

Ahoj, mam takovy problem. Jedna se o Fiat Punto, 1995, 1.2 44 Kw - Selecta.

Asi pred 4 roky jsem koupil toto auto a po nejake dobe jsem zjistil, ze je predelane z automatu na manual. Zaclo mi nejak blbnout a v servise mi rekli, ze to je i diky ridici jednotce, protoze kdyz vymenovali prevodovku, tak tam prej nechali starou ridici jednotku na automat, i kdyz punto bylo predelano na manual.

Stara jednotka ktera tam byla je IAW 6F. SN Tuto jednotku mi vymenili za jinou, presne cislo tedka nevim.

Vse pak fungovalo bez problemu, ale ted jsem si nechal udelat u znameho v servise rozvody, pretesnit motor atd a pote mu neslo nastartovat. Kontroloval vse, svicky atd, ale punto nehaze zadnou jiskru.

Elektrikar rikal, ze je problem v RJ, ale nejsem si jisty, jestli ta RJ, kterou mi kdysi vymenili kvuli tomu automatu nemuze byt pouzita v manualu. Jde mi o to, ze bych tu RJ, kterou mam ted v aute a prej je vadna, vymenil za tu RJ, ktera byla pouzita pro automat.

Pokud ma nekdo stejny Punto - 1995, 1,2, 60 - jakou tam mate RJ?? DIky

Je nejaky rozdil v RJ pro manual a automat?? Diky za kazdou radu )
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Punto, nehaze jiskru, spatna RJ??

Příspěvek od oldoss »

Ked to slo pred tym dobre a po servise to uz nejde dobre tak by som siel za tym servisakom a dal mu to pozriet, ci nieco nezmrvil. Pokial hej ziadal by som od neho nahradu skody...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
karelsoucek
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 úno 2009, 22:52
Bydliště: Jihlava

Re: Punto, nehaze jiskru, spatna RJ??

Příspěvek od karelsoucek »

Pokud to běželo bez problémů a po výměně rozvodů nejde jiskra,
zkontroluj, zda je připojen snímač otáček, je u řemenice a kabel prochází krytem rozvodů.
Karel Jihlava
Fiat Punto Cabriolet 1,2 16V 85
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“