nový silentblok?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

nový silentblok?

Příspěvek od drpepa »

Dobrý den, vlastním fiat punto 1,9jtd 80, r.v. 99. Při každém přidání plynu mi motor jako cukne dopřenu, je to už hodně slyšet a s tím také se pohybuje řadicí páka. Spojku mám na výměnu, ale ještě se používat dá. Může za to cukání španý silentblok nebo může to být něčím jiným? Děkuji za rady
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: nový silentblok?

Příspěvek od CrazyApe »

Se podiv jeslti nemas spatnoy ten co je vespod auta, kousek za rizenim staci tam strcit hlavu a mrknout jesli neni urvana, nebo volna. Me to delalo kdyz sem ho mel rozlomeny. Ty ostatni sou videt normalne kdyz otevres motor...
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: nový silentblok?

Příspěvek od Karol »

Je to urcite reakcny silentblok. To je ten spodny pripevneny o napravnicu. Bude pravdepodobne odtrhnuty a lieta to tam volne. Inak to musi v zabere pekelne hucat motor a triast celym autom. Ostatne silenty su totiz potom v momente zaberu a brzdenia na dorazoch a velmi sa nicia. Doporucujem vymenit vsetky silenty a pekne ich vystredit a auto bude aj tichsie. Nedavno som to robil a som spokojny, je ovela tichsie v zabere a aj vo vyssich otackach na dialnici. Silenty robia s autom divy. Kopec ludi da vela penazi do odhlucnenia, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat ze absolutna vacsina hluku motora sa do kabiny siri cez silentbloky a samotnu konstrukciu karoserie. Motor je totiz pripevneny na najpevnejsie nosniky ktore dobre vedu vibracie. Zle silentbloky alebo zle namontovane resp. zle vystredene silentbloky potom prenasaju enormne mnozstvo vibracii.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
polomiso
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 24 zář 2009, 23:09
Bydliště: Nové Zámky

Re: nový silentblok?

Příspěvek od polomiso »

Myslíš tento? :
Přílohy
tiahlo.jpg
tiahlo.jpg (4.83 KiB) Zobrazeno 2436 x
mk2b 1.4 16V 5D
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: nový silentblok?

Příspěvek od armaman »

inak na zistenie ci je alebo nie je odtrhnuty silentblok je dobra metoda. najlepsie ak mas este dakoho no zistis to aj sam. otvor prednu kapotu, nstartuj motor a zatiahni rucnu brzdu, zarad jednotku a pomaly pri zatiahnutej rucnej brzde pustaj spojku tak aby motor nezhasol. ak je silentblok dobry tak motor ma sice tendenciu sa priecit no ak je utrhnuty silentblok tak v mieste kde je utrhnuty ma vacsiu tendenciu "vyskocit" co znamena ,ze nema ziaden odpor zo strany silentbloku dokonca by sa to malo prejavit aj zvukovo - klepnutim.
Fiatu už "nefandím"
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: nový silentblok?

Příspěvek od drpepa »

kolik stojí tady ten silentblok na fotce? Děkuji
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“