Demontáž kličky okna.

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Demontáž kličky okna.

Příspěvek od Redycz »

Zdravím, předem se omlouvám jestli to tu už někde je ale koukal sem se a je to tu docela chaotické a většinou se řeší doorboary a toto není popsáno. =) Mám problém, nejde mi sundat klička od oken. V návodu je psáno," vymáčkneme pružinku" ale mě se to nějak nedaří, konkrétně nemůžu se tam ani pořádně dostat natož ji nějak vymáčknout tak se chci zeptat má někdo s tím zkušenosti?
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od Mr.Bean »

Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od OndraK »

Poprvý je to práce pro vraha, s grifem už je to pohodka. Já jsem si udělal z úzkýho pásku tenkýho plechu háček s minimálním poloměrem, odklonil jsem kličku od boardu a pak už je to jen gynekologická práce. Zachytit pojistku a vytahnout. Blbě se to popisuje, snad to z toho pochopíš ;)
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od Redycz »

Takže normálně to vytáhnout nahoru jo? Já sem to právě zkoušel tím šroubovákem na všechny strany jen nahoru mi to nešlo. :-D
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od Jezdec »

Ale nejdřív musíš vytáhnout tu pojistku a až potom to vytáhneš, jde to i šroubovákem, malým tenkým :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od Redycz »

ok, jen co najdu něco čím ji vytáhnout tak se do toho pustím a pak napíšu =)
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
T-peg
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 12 dub 2011, 13:22

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od T-peg »

no ja ked som toto prvy krat robil,tak mi to dalo zabrat, vynadaval som sa, robil som to ovela dlhsie ako som demontoval vsetko ostatne z dveri. skusal som tie najtensie srobovaky,ihlice,haciky, ale neslo to. potom sa mi to dako podarilo. pri druhych dverach som si stym uz poradil lahko a pri tretich som stym uz nemal problem, obycajnym srobovakom plochym, sirokym asi 4mm som to vytiahol za par sekund. treba trpezlivost ked to prvykrat robis. tenke haciky,alebo ihlice sa ti tam lamu alebo len ohybaju,preto doporucujem pevny tenky plochy srobovak,a nebat sa tej plastovej obruce, je dost pruzna ;-)
1.2 8V 2000
galjo
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 kvě 2010, 20:30
Bydliště: Topoľčany

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od galjo »

Ja mám na to upravenú špajlu z bicykla - koniec zahnutý tak na 3 mm pootočím ked ja to zasunuté a ide to pekne von. Tá krytka sa dá pekne odtiahnuť a vidieť kde si.
Punto 55 S
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od Redycz »

Furt se mi to nedaří =/ Měl sem na to háček ale ten je moc slabý i malý šroubovák sem zkoušel a stejně to přeskakuje tak já nwm =/
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od cinzano »

Já si na to vyřízl přípravek z plastové "japonské" špachtle. Oproti šroubováku, drátu aj. to má tu výhodu, že se s tím neodrbe ten kroužek pod kličkou. Doporučuju nacpat mezi kličku a kroužek klínek nebo dva proti sobě, aby se tam udělalo trochu místa - třeba rozebraný kolík na prádlo.
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od Redycz »

Zdravím, tak se mi to dneska konečně podařilo a je to teda systém na dvě věci :-D. nicméně doorboard se mi sundat nepodařilo jelikož zápasím se zrcátkem. Konkrétně nevím jak sundat ty kryty.V návodu se píše nejdřív ten vnější a pak ten vnitřní ale mi přišlo ,že by to mělo jít spíš naopak jelikož ten vnitřní byl ochotnější nicméně se mi to vyndat nepodařilo tak se radši ptám než abych něco zlomil =)
Jestli vypadám jako trouba který nic neumí tak tak to není :-D ,jen se radši 3x zeptám než abych něco nevěděl a zničil to :-D
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Demontáž kličky okna.

Příspěvek od sefik »

áááh, klička mi dala prvně pěkně zabrat, urval jsem si kliku u řidiče(né jednu) a nikdy mi prostě klička stahovačky nejde a ani nešla dolů, kolikrát jsem ji málem urval, někdo to přede mnou dodrbal a dle návodu to nešlo - pružinka byla zohlá :D

mimochodem, na zrcátku je gumka, pod kumkou matka - šroubovákem poťukáváním sundat, pak je tam plast na zrcátku, zaber na plošce vedoucí ke střeše a plast se vylupne.
Puntík 55s na LPG
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“