Baterka

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

goofanek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2011, 19:56

Baterka

Příspěvek od goofanek »

Zdravím,

nedávno se mi stalo, že se mi za jízdy rozsvítila červená kontrolka baterky a po chvilce zase zhasla. Včera se opět rožla a svítila pořád. Pak se mi začaly rozsvěcovat další kontrolky, jako airbag, abs, nešlo mi zapnout rádio, nejel ventilátor. A pak mi problikávala palubka, hodně slabé podsvícení. O servu nemluvím, to je fiaťácký "standart". Vypadá to asi na baterku, ta se před 14-ti dny kontrolovala a byla cajk. Podotýkám, že nemrzlo. Tudíž kde je chyba? Nebo jak se to stalo? Nějaké rady?

Díky

Zdeněk
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Baterka

Příspěvek od rossi »

to není ani tak baterkou jako špatným dobíjením alternatoru.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Baterka

Příspěvek od SpiritWolker »

prestal ti dobijat alternator, a isiel si uz iba na baterku, daj skontrolovat a opravit alternator alebo kup novy, maju nove cca za 75eň
to iste sa stalo aj mne

este urob kuk na kostru - minusove kable
spojenie medzi baterkou a kasnou, alebo kasnou a prevodovkou motora tam sa dost casto roztrhne kabel pri oku

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Baterka

Příspěvek od liborko »

Jak psal spirit zkontroluj vodice od baterky k altiku a ukostreni,ale ja si spis myslim ze bude spatny regulator napeti,to je ten maly bazmek na dvou sroubcich zezadu altiku,takze by stacilo vymenit jen to,cely altik by bylo zbytecne kupovat.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
goofanek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2011, 19:56

Re: Baterka

Příspěvek od goofanek »

zítra ho došťouchám do servisu, takže uvidím, co mi řeknou tam...taky doufám, že to nebude altík...
goofanek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2011, 19:56

Re: Baterka

Příspěvek od goofanek »

...tak celý alternátor v ....něco tam prasklo, už raději ani nevím co...jsem z toho na prášky...
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterka

Příspěvek od peta.smolik »

Nedávno sem náhodou narazil na tenhle altík http://www.mdily.cz/fiat/punto-176-09-9 ... cia-y.html" onclick="window.open(this.href);return false; Máš štěstí páč já sem tenhle kupoval před 4 lety za 5500 ale za 2300 by mně to až tak nebolelo
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Baterka

Příspěvek od cinzano »

Za tuhle cenu to ale bude repase, ne? Na tom alternátoru asi praskla skříň, to se mi stalo taky, ale nevím, proč by kvůli tomu měl přestat dobíjet. Mně se mechanicky zadřel.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterka

Příspěvek od peta.smolik »

Já nevím jestli je to repas... Ten eshop je novej a provozuje ho borec co dlouho prodával díly přes Aukro, mám od něj hromadu věcí a všechno dobrý... Megnetti Marelli vyrábí altíky v Polsku a tak i tenhle je tutově odsud a možná to repas není páč cena se plus mínus shoduje s altíky novými na Polských eshopech
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: Baterka

Příspěvek od another »

Repase to rozhodně není.Na podzim jsem od tohoto pána přesně tento altík kupoval a sám namountoval.Originálně baleno a za tito peníze "no problem" .Bude to určitě polský zdroj předtím jsem od mdily.cz kupoval originál cívky(Magneti Marelli),které se dělají myslím v Turecku a na originál papírové krabičce byl oficialní distributor Magneti Marelli Katovice.
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
goofanek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2011, 19:56

Re: Baterka

Příspěvek od goofanek »

ten můj krám musí mít samozřejmě speciální altouš...né ledajaký...taky mi prdl...takže jsem na netu našel nový za 2.350...což není takový hrůza při porovnání, že v autokelly např.4800...takže uvidíme, co to bude příště :D děkuji za rady
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Baterka

Příspěvek od cinzano »

No prosím, furt se něco děje. Já tehdy musel koupit alternátor z Číny (HC Cargo), abych se na tuhle cenu dostal, jinak to všechno byly kolem 2-2,5 tisíce repase, a do toho se mi nechtělo. Fakt je, že s ním problémy nejsou, ale MM bych samozřejmě vzal radši.
Uživatelský avatar
vdolek
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 dub 2012, 20:59
Bydliště: Dolany u Plzně

Re: Baterka

Příspěvek od vdolek »

Taky jsem koupil jedno Punto se zadřeným a prasklým alternátorem,novej stál okolo 5ti tisíc,ale kamarád mi poradil koupit z Una(?) -(měl to vyzkoušené)-ten stál 2.200,- a jen jsem musel přehodit řemenici.Je to víc jak čtyři roky a funguje to.Asi před deseti lety jsem kupoval novej alternátor originál ve Fiatu,tehdy stál 11.000 a pán za pultem povídá,přineste starej a dostanete jakože repasovanej ale taky novej za polviční cenu.Koupil jsem tedy za 5.500 ten repasovanej,ale vypadal fakt funglově v mastnym papíru a škatuli MM.
Fiat 850,126,Regata D,Ducato D,Punto Cabrio,AR 75,AR Alfetta,Ape 601 a další neitalské...
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Baterka

Příspěvek od cinzano »

Alternátor z Una 1993 jsem tehdy měl pod ponkem, ale do Punta 96 nešel, i když to byly oba motory 1108 ccm. A) byla jiná řemenice, Uno mělo klínový řenen, Punto drážkový, což by se teoreticky dalo prohodit, ale b) alternátor z Una měl jiný, tuším menší průměr hřídele, takže tudy cesta nevedla. Krom toho tam byl ještě nějaký třetí zádrhel, na který už si přesně nevzpomínám, možná nějak jinak odsazená část skříně s tou napínací obloukovou drážkou.
Uživatelský avatar
vdolek
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 dub 2012, 20:59
Bydliště: Dolany u Plzně

Re: Baterka

Příspěvek od vdolek »

Bohužel už si detaily nepamatuju,ale s autem jezdí známá,tak můžu kouknout pod kapotu.Pamatuju si jen výměnu řemenice a bylo trochu jiný uchycení.Každopádně při dněšních cenách nemá cenu nad tim uvažovat,je lepší koupit origo.Tenkrát to bylo za půl peněz.
Fiat 850,126,Regata D,Ducato D,Punto Cabrio,AR 75,AR Alfetta,Ape 601 a další neitalské...
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“