vymena ziarovky

Moderátor: peta.smolik

jarken
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 18 led 2013, 22:58

vymena ziarovky

Příspěvek od jarken »

Zdravim všetkých,

Stal som sa novým majitelom Brava 2 1,6 Mjt 77kW, So vsetkym som spokojny zatial a je to podla jedno s najrajsich aut ktore behaju po nasich cestach. Len prave sa mi vypalila jedna zo ziaroviek v zadnom svetle a dnes som ju chcel vymenit, ale neuspel som. Odkrutil som dva sroby a chcel som vyiahnut kryt svetla ale dobrovolne to neslo. Bolo asi tym ze som sa bal pouzit vacsiu silu, pretoze tam nechcem nic zlomit. Preto sa chcem spytat ci je na to nejaka finta ako to dat dole, ci nieco treba zatlacit alebo len pouzit vacsiu silu ?

Dakuejm za odpoved.
fiat punto mk2 1,2 60k 2001
fiat bravo 2 1,6 mtj 105k 2008
Reklama
 

JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od JardaK. »

jarken píše:Zdravim všetkých,

Stal som sa novým majitelom Brava 2 1,6 Mjt 77kW, So vsetkym som spokojny zatial a je to podla jedno s najrajsich aut ktore behaju po nasich cestach. Len prave sa mi vypalila jedna zo ziaroviek v zadnom svetle a dnes som ju chcel vymenit, ale neuspel som. Odkrutil som dva sroby a chcel som vyiahnut kryt svetla ale dobrovolne to neslo. Bolo asi tym ze som sa bal pouzit vacsiu silu, pretoze tam nechcem nic zlomit. Preto sa chcem spytat ci je na to nejaka finta ako to dat dole, ci nieco treba zatlacit alebo len pouzit vacsiu silu ?

Dakuejm za odpoved.
Podívej se na téma Demontáž zadních světel, tam jsem řešení problému podrobně popsal. A při vytahování světla dávej opravdu pozor a dej nohu hodně blízko k vytahovanému světlu, abys neurval dráty!!!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
jarken
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 18 led 2013, 22:58

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od jarken »

Diky moc pomohlo to velmi.
fiat punto mk2 1,2 60k 2001
fiat bravo 2 1,6 mtj 105k 2008
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od JardaK. »

Tak mi dneska odešla první žárovka potkávacího světla v předním pravém světle. Shit Fiat - vydržela jenom 33 měsíců a 96 tis. km!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od rogi »

to ti vydržalo nadpriemerne, menil som na ľavej strane, ešte že to bolo v lete, neviem ako teraz v zime by som to menil, ked sa musí hrdlo z nádržky ostrekovača vytiahnuť, dávam si pozor štartovať bez zapnutích svetiel :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
jarken
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 18 led 2013, 22:58

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od jarken »

Tiez si myslim ze je to dobra vydrz. Uz sa tesim na vymenu a aku znacku doporucujete ? Este sa mi stalo ze som vcera zapadol a musel som pouzit predne oko na tahanie lenze som pri tom stratill prednu krytku z toho kde sa oko srobuje neviete kde to lacno zozeniem ?
fiat punto mk2 1,2 60k 2001
fiat bravo 2 1,6 mtj 105k 2008
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Darth.W »

ja by som vedel kde zozenies lacno, bude to stat len 5 minut strachu a rychle nohy :lol: ... alebo skus nejake vrakovisko
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
jarken
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 18 led 2013, 22:58

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od jarken »

dobry napad rozmyslal som nad tym ale nechcem byt svina :-) keby to nebolo bravo tak by som to hned takto vyriesil :-) a nevies o nejakom dobrom vrakovisku na slovensku alebo aj v cesku ?
fiat punto mk2 1,2 60k 2001
fiat bravo 2 1,6 mtj 105k 2008
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od JardaK. »

rogi píše:to ti vydržalo nadpriemerne, menil som na ľavej strane, ešte že to bolo v lete, neviem ako teraz v zime by som to menil, ked sa musí hrdlo z nádržky ostrekovača vytiahnuť, dávam si pozor štartovať bez zapnutích svetiel :mrgreen:
Však já myslel svůj příspěvek trošku v nadsázce, taky si myslím, že žárovka vydržela extra dlouho! Dneska jsem ji vyměnil, šlo to super, původní žárovka byla Osram, tak se po ní při příští výměně budu dívat. Ještě bys mi mohl říct, jak postupuješ při výměně žárovky na druhé straně. Jak vytáhneš hrdlo ven? Vycvakneš ho z úchytu a točením doprava a doleva vytáhneš nahoru?
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Darth.W »

kedysi som nieco hladal tak som mal ulozenu stranku na vraky kde sa specializovali na talianske auta ale to uz nemam ... ale ked das do googlu "autovrakovisko" alebo "nahradne diely fiat" tak mas o zabavu postarane :) ... pripadne skus https://www.club-fiat.com/viewforum.php?f=88
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od rogi »

JardaK. píše:
rogi píše:to ti vydržalo nadpriemerne, menil som na ľavej strane, ešte že to bolo v lete, neviem ako teraz v zime by som to menil, ked sa musí hrdlo z nádržky ostrekovača vytiahnuť, dávam si pozor štartovať bez zapnutích svetiel :mrgreen:
Však já myslel svůj příspěvek trošku v nadsázce, taky si myslím, že žárovka vydržela extra dlouho! Dneska jsem ji vyměnil, šlo to super, původní žárovka byla Osram, tak se po ní při příští výměně budu dívat. Ještě bys mi mohl říct, jak postupuješ při výměně žárovky na druhé straně. Jak vytáhneš hrdlo ven? Vycvakneš ho z úchytu a točením doprava a doleva vytáhneš nahoru?
presne ako si napisal:Vycvaknem ho z úchytu a točením doprava a dolava vytiahnem von z nádržky, robil som to podla dielenskeho manualu.Musel som ešte aj tak použit zrkadlo, bateria zavadzá :(
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od bajo777 »

S vymenou prednych v stretavackach mam bohate skusenosti...v prvovybave som mal osram, tie vydzali v mojom pripade cca rok, 15 t km, odisli v pribehu tyzdna aj lava aj prava, kupil som elty nejakych 6 kusov a uz som ich aj vsetky vypalil, auto ma 2,5 roka 39 tkm...cize ELTA nie, z mojho pohladu prilis caste vypalovanie ! osram samozrejme v pohode, teraz mam nejake narvy v zasobe, nechal som si poradit od predavaca, abych zobral tie miesto cinskych, inac elta jedna mi vydzala az 14 dni v lete...cenovo ale neni o com, vsetko to boli ziarovky do 2 eura kus, stale sa odhodlavam na kupu nejakych "lepsie svietiacich", zatial som to v aute nemal, mam typ na night breaker 2, pripadne GE plus 100%
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
bravo2007
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 23 led 2012, 11:56

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od bravo2007 »

ja som kupil H1 Osram Night Breaker Plus +90% (2ks - 15.50 eur) hned jak jedna povodna prdne menim a hadam aj nieco vydrzia neviem ake tam mam teraz ale uz 22 000 km a idu :)
fiat bravo 1.9 multijet 88 kw emotion 10/2007
limon
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 čer 2010, 14:14

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od limon »

Caute, ja mam 43000km, 3.5 roka a zatial som menil iba jednu ziarovku, ktora osvetluje SPZ. Absolutna spokojnost.
Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: vymena ziarovky

Příspěvek od Bracho90 »

Caute prosim vas stala sa mi taka vec ze mi signalizuje pri brzdeny vypalenu ziarovku a ked stojim na brzde tak blika smerovka.na co sa mam pozriet? A este otazocka prosim vas ked menim ziarovku tak musim vybrat ceele zadne svetlo von? :( dakujem
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“