Vypnutí a zhasnutí auta za jízdy Fiat Punto II

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Tomcb
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2013, 13:34

Vypnutí a zhasnutí auta za jízdy Fiat Punto II

Příspěvek od Tomcb »

Zdravím. Namáte někdo zkušenosti nebo nedovedete poradit. Občas - 1-2x týdně (jezdím denně 100km do práce) se auto samovolně za jízdy vypne (což je šílené-nic nejde). Napřed vypne originál autorádio , rozsvítí se všechny budíky a zhasne motor. ( V kopci, na semaforech, na rovině. atd.) Nějak musím zastavit, resp. vypnout auto a opět ho nastartovat. Mám pocit, že to dělá po přejezdech po "českých silnicích", výmoly a díry. Baterie je nová, motor skvěle šlape. Občas se mi to rádio samo vypne a rozvítí se oražový kód na přístrojovce (CODE). Musím auto zase vypnout a hned nastartovat a je bez problému. Uvažuji o výměně původního továrního rádia s CD za nějaké značkové (Pioneer, Kenwood). Nevíte, co by to mohlo být? Je nějak rádio propojené s motorem, že se vypíná. Jinak na Puntíka nedám dopustit. Fiat Punto MKII (2003), 5dv., 1,2 8V. Děkuji za rady, co by to mohlo být. :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
ferokulda
Fiaťák
Příspěvky: 125
Registrován: 20 srp 2012, 00:27

Re: Vypnutí a zhasnutí auta za jízdy Fiat Punto II

Příspěvek od ferokulda »

Zkontroloval bych zapojení baterie (svorky), kabeláž, uchycení mínus kabelu ke kastli auta, pojistky, prostě jestli někde není nějaký špatný dotek. S motorem ani ŘJ podle mě rádio propojený neni, bude se vypínat kvůli tomu špatnému doteku někde. Můžeš zkusit taky rádio na pár dní vyjmout a zkusit, jestli motor bude chcípat dál.
Fiat Punto II, 1.2 8V, 44kW, r.v. 11/2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“