Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od Nero4 »

Ahojte, koupil jsem si tyto svetla - http://aukro.cz/denni-sviceni-drl-2x28l ... 35314.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.compass.cz/zobraz.php?co=33540" onclick="window.open(this.href);return false; a nevim presne jak je podle navodu zapojit, na elektriku jsem uplne levej :) Pomohl by mi presnej popis co kam a jaky drat zapojit, pripadne i fotky, pokud nekdo ma :) dik
Reklama
 

Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od Nero4 »

Prikladam jeste obrazek schematu zapojeni, ktere je na krabici..
Přílohy
DSC_0106.jpg
DSC_0106.jpg (216.15 KiB) Zobrazeno 3479 x
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od cinzano »

To vypadá, že je tam obyčejné přepínací relé. Modrý drát na kontakt 15 spínací skříňky, žlutý na drát k tlumeným, klidně odebrat někde v motorovém prostoru ze svazku ke světlům, barevné označení se mi nevybavuje. Červený a černý do relé klidně přímo na póly + a - baterky.
Upřímně řečeno, nikdy jsem nepochopil, proč někdo cpe na Fiaty dodatečná světla pro denní svícení. Stačí jednou za životnost auta otočit vypínačem světel do polohy "zapnuto" a celou věc úplně vypustit z hlavy.
Uživatelský avatar
punto19
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 23 zář 2012, 20:49

Re: Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od punto19 »

cinzano súhlasim stebou ale ak má niekto xenóny ako ja a nechá si páčku stále v zapatom stave tak po otočený klúča sa mu rozsvietia a potom keď štartujem tak medzi tým sa vypnú a keď auto naštartuje tak občas mi jeden alebo druhý xenón nezapne.Preto aj ja rozmýšlam na denným svietením kde vlastne sa o nič nestarám okrem toho že svetla si zapnem ak sa zotmie :)

Nero4 čo sa týka zapojenia tak červený -baterka plus ,čierne -baterka mínus/kostra ,žltý na plus kábel stretávacich stretávacích svetiel alebo parkovačky a modrý má byt plus ,je to nejaký kábel ktorým preteká prúd po otočení klúča,niektorý si to zapájajú na niektorý zo snímačov no osobne by som si to zapojil na spínačku,len je to tažšie treba dostať kábel do interiéru.

Dúfam že som to vysvetlil zrozumitelne a pomohlo to nejako ;)
Fiat Punto 1.9JTD-vybratý katalizátor,vybratý egr,výfuk holá rúra,športový podvozok-tlmiče+pružiny,rozširovacie podložky-1cm,xenóny,denné svietenie,fólie ...a iné.
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od Nero4 »

Diky za rady :) Co se tyce toho otoceni packy a sviceni naporad jednou za celou zivotnost auta, o to mi vubec nejde. Spis chci svetla umistit primo do narazniku pod svetlomety a vyrezat pekne diru, aby to ladilo, ne to davat na spodek predni masky. Plus mam koupenou cernou carbon folii a chci polepit predni kapotu, tak jsem zvedavy jak to bude nakonec vypadat :)) Punto pekne zlata barva, plus denni sviceni a cerna carbon :)

Jinak jsem si nebyl z toho schematu zapojeni jen jisty tim poslednim cernym dratem kam ho zapojit, zda na baterku nebo nekam na kostru. Tak diky za radu, po vikendu na to vlitnu a uvidime :)
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od ScR »

zapojení jak píšou kluci, jinak celkem pěkný lampy ;-)
######
.ScOrE.
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Re: Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od Nero4 »

Diky :)) Jak to bude zapojeny hodim nejaky fotky i s tim polepem..
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Zapojeni denniho sviceni - PUNTO MK1

Příspěvek od Jaroslav1 »

cinzano píše: Upřímně řečeno, nikdy jsem nepochopil, proč někdo cpe na Fiaty dodatečná světla pro denní svícení. Stačí jednou za životnost auta otočit vypínačem světel do polohy "zapnuto" a celou věc úplně vypustit z hlavy.
No já je tam mám asi dva roky a myslím si že šetřím žárovky a čočky. Při zapnutí klíčku
mně svítí jen denní a tak mi to nebere žádný proud pro start. Už se to tu zpětně probíralo. :)
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“