MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

Ahoj všichni příznivci těchto super vozidel! Dovolte abych Vám představil své bezúdržbové Punto 1.1, které vlastním od léta 2012 a budu vlastnit do doby než vyprší technická :mrgreen:.

Popis vozu: Motor 1.1 s velice nízkým výkonem, nová spojka, nový olej, téměř nebrzdící přední brzdy a vůbec nebrzdící zadní :twisted:, velice rozsáhlá koroze prahů a podlahy, poškozený předek(nedobrzdil jsem :mrgreen: ), poškozený zadek(nacouval jsem do stromu), rozpadlý vlnovec výfuku, absolutně žádná výbava(z důvodu co nejnižší váhy), superúzké zimní pneu 135/80 R13 pro nižší spotřebu a vyšší průchodnost hlubokým sněhem, nejde sklápět spoujezdcova sedačka..to je asi vše podstatné co se dá napsat o mém vraku :D.

Vůz se mi do rukou dostal pouze náhodou, kdy otec potřeboval auto na ježdění v práci po dobu než dostane služebák a já jsem dále nesnesl, že používal moje milované Mondeo V6 :roll:. Tož otec s autem najel asi 5t km a pak ho měla dostat má sestra, která měla v tu dobu čerstvý řidičák..párkrát s ním jela a jak začala zima, autem jezdím jen já 8). Najel jsem s ním přibližně 7t km bez jediné závady která by bránila jízdě, což nechápu, protože je to celkem šrot.
Jezdím s ním všude a za jakýchkoli podmínek-projede kudykoli. Na autě jsou nedávno měněné tlumiče, což je jedna z mála věcí co na autě funguje. Jsou tam dokonce originální brzdy co mají najeto 162t km!!.

Co se týká exteríéru, tak to má červenou metalízu, která se na střeše loupe, z nárazníků loupe a pod ní je místy zelená :?: :mrgreen:. Možná jsou to 2 auta v jednom. Občas nějaký ten šrám, disky z favorita(na zimu), 3x poklice z mototechny + 1x z felicie :)

Doufám že bude aspoň to října jezdit, popřípadě ať se dají závady opravit izolepou(většina :mrgreen: ).

Díky za přečtení :wink:
Přílohy
foto z podzimu(nyní již poklice+horší stav)
foto z podzimu(nyní již poklice+horší stav)
DSC_0632.jpg (147.89 KiB) Zobrazeno 10455 x
odlehčený práh
odlehčený práh
DSC_0689.jpg (77.94 KiB) Zobrazeno 10455 x
nehoda-již opraveno
nehoda-již opraveno
DSC_0553.jpg (148.15 KiB) Zobrazeno 10455 x
Naposledy upravil(a) PuntoRipper dne 08 čer 2015, 23:42, celkem upraveno 3 x.
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
Reklama
 

Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

Další fotky...

Více fotek bohužel nemám..ale nějaké nafotím :wink:
Přílohy
normální fotka z nedávné doby
normální fotka z nedávné doby
DSC_0593.jpg (102 KiB) Zobrazeno 10454 x
opravený výfuk(mohu poskytnout návod)
opravený výfuk(mohu poskytnout návod)
DSC_0691.jpg (71.71 KiB) Zobrazeno 10454 x
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od HIISS »

Uz dlho take privitanie..teda predstavenie milacka svojho tu nebolo,teda neviem ci bolo,nie to este ako si to myslel ak si to pisal..ale ja som sa zasmial pri citani..riadny humor :lol: :mrgreen: ,co dodat dufam ze sa vsetky rany auticka zahoja :D
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od ScR »

pobavils mě teda fest :D až se toho budeš (a já tak trochu doufám že ne) zbavovat, skovej mi nárazníky a zrcátka :D máš stejnou barvu jako já :D
a zkus tu díru vyplnit třeba montážní pěnou, taky bezúdržbový a funkční :D nebo budeš mít pojízdnej bazén :D
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

Ono moc nemá cenu tohle auto zachraňovat...i když musím se přiznat že mě Punťa docela přirostl k srdci :oops:. Ale bohužel toto Punto půjde s největší pravděpodobností do šrotu, protože připravit ho na technickou by stálo více než samotný auto :evil:.
Budu sem postupně přidávat závady, opravy a příhody s ním až do konce jeho působení na našich cestách 8). Až budu mít někdy přebytečné peníze, s velkou pravděpodobností si koupím další Punto, protože ačkoli jsem nikdy neměl moc rád Fiaty, tak Punto je dobrý auto, ať si každý říká co chce 8).

Zítra začnu testovat výdrž opravy výfuku :idea:, mohla by to být nová, téměř bezplatná oprava špatných vlnovců :mrgreen:
Dále čekám kdy přestanou úplně brzdit přední brzdy, což doufám nebude brzo, protože s nim hodlám ještě hodně najezdit a nerad bych znovu nedobrzdil a nepoškodil někomu auto :D

Opravdu ale nechápu, proč jsou některá Punta schnilá jako banány a jiná absolutně bez koroze, i když žily za stejných časů a podmínek..asi se Fiat chtěl některými kusy předvést svým zákazníkům :D

ScR: Nárazníky jsou oba poškozený a zrcátka oloupaný :), jediné co je v pořádku a má tvoji barvu jsou kufrové dveře a když přivřu oči tak i boční dveře :D. Tu pěnu zkusím, ale ona je díra i v podlaze, takže tam stejně budu mít bazén(naštěstí mám koberečky) :mrgreen:
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od CrazyManer »

Pobavilo 8-) dalsi vinovka, parada, mam ho podobne schnily, novy prahy stojej 600 jeden, a soused mi to snad za dva litry zavari, diru v prahu mam stejnou a mam v ni montazni penu :-D u spolujezdce mam taky diru skrz podlahu, nezbavuj se ho :)) skoda ho, vinovejch uz je malo :smile: na brzdy bych doporucil aukro, sezenes tam novy za par stovaku :wink:
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

Jenže já jsem chudý student a pár stováku je pro mě dost peněz :), proto mám taky tohle Punto..bylo levný a málo žere(a jede) :D. Jako pokladničku a leštěnku mám Mondeo :wink:.
Ony ty brzdy jsou ale špatné komplet..kotouče, desky, pakny, prasátka, bubny..to by nevylo za pár stovek+prahy, podlaha a kdo ví co ještě :roll:. Jak tak koukám na inzeráty tak skoro všechny Punta jsou v lepším stavu než tohle(stálo 10t), tak ještě přemýšlím že seženu lehce bouchlý, který není schnilý, má brzdy, výbavu atd. a díly co bude mít špatné tam dím z tohoto :wink:
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od ScR »

v jiným vlákně frajer prodává celý komplet za 5t ;-) a máš díly že nebudeš vědět co s nima ;-)
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

Koukal jsem :wink:. To ale neřeší můj problém s korozí..potřeboval bych auto s TP bez koroze s dílama co mám já špatný :D. Dal bych do něho vše dobrý z mojeho auta a používal to "nový".

Neví někdo jak je to s odhlášením auta co je v polopřepisu(moje) :?:
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od ScR »

počkej, ve tvým autě je ještě něco dobrý? :lol:
s otázkou ohledně papírů ti nepomůžu,do tohodle nevidím;-)
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

:D jo je tam nová spojka, u původní jsem jezdil s rozpadlým ložiskem a už se s tim nedalo jezdit :mrgreen:. To byla krom gum jediná větší investice do toho auta :D. Našel jsem v motoráku cedulku se servisníma úkonama a má to docela nový tlumiče a nějaký ložiska(stejně jedno hučí :mrgreen:). Prostě je toho málo, ale něco dobrýho tam je :D

Skočim před barák udělat novější fotky, abych měl památku :twisted:

Papíry se nějak vyřeší..
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
MyšákSX
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 02 zář 2012, 14:05
Bydliště: Berounsko

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od MyšákSX »

Ahoj
Též sem se dobře pobavil :lol:
S tímdle kočárem máš asi dost pěkných zážitků z našich silnic :D
Nezkoušel si někdy jak drží v zatáčkách na tědle gumách? :mrgreen: Skoro jak na rezervách jezdit 8)
Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

Jsem rád že jsem vás pobavil :D
Hele až jsem se divil jak ty gumy držej, na všem :). Na mokru se mě nestalo že by uklouzly, a to nejezdim jak důchodce :twisted:. Hlavně Punto je strašně předvídatelný, takže každej smyk jde v pohodě vyrovnat nebo mu předejít :)

Byl jsem venku udělat fotky..jel jsem asi 2km a výfuk zase prdí :evil:
Přílohy
DSC_0697.jpg
DSC_0697.jpg (92.08 KiB) Zobrazeno 10357 x
DSC_0698.jpg
DSC_0698.jpg (87.73 KiB) Zobrazeno 10357 x
Vnitřek
Vnitřek
DSC_0699.jpg (80.12 KiB) Zobrazeno 10357 x
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
Uživatelský avatar
PuntoRipper
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 09 úno 2013, 21:02
Bydliště: Meziměstí

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od PuntoRipper »

Další...
Přílohy
DSC_0694.jpg
DSC_0694.jpg (140.83 KiB) Zobrazeno 10357 x
DSC_0696.jpg
DSC_0696.jpg (129.86 KiB) Zobrazeno 10357 x
engine
engine
DSC_0702.jpg (98.25 KiB) Zobrazeno 10357 x
EX: 1x Punto mk1 1.1, 1x Punto mk2 16v, 5x Punto mk2 8v, Grande Punto 1.4 8v, Grande Punto 1.3 JTD
Nyní: Grande Punto 1.4 tjet
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje ;-) PuntoRipper

Příspěvek od ScR »

ale fak ty gumy jak žiletky :D třídvéř je mnohem hezčí než pětidvířko, zas na první pohled nevypadá moc šrotózně :D
######
.ScOrE.
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“