nefunkcna spiatocka

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
K-Roll
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 15 úno 2013, 18:41

nefunkcna spiatocka

Příspěvek od K-Roll »

Zdravim pani,

som tu novy, trochu som presiel technicke zavady, ktore tu niekto spominate, ci sa nahodou niekomu nevyskytol podobny problem prv nez zalozim temu.

Mam punto 1996 1.2 motor, dnes rano nastartujem zaradim spiatocku, vsetko v pohode.. Cely den v praci a ako som nasledkne odchadzal z prace zrazu mi nejde zaradit spiatocka. Vobec sa neda radiaca paka zatlacit dole, takze nemam sancu to stlacit a vhodit prevod.

Mali ste niekto obdobny problem? Je to uz stare auto, preto predbezne zistujem co a ako.. Ak to ma stat 300e tak aj rozmyslam ci sa mi to oplati riesit este.

vdaka za info.
Drzte sa
Reklama
 

Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcna spiatocka

Příspěvek od CrazyManer »

Zkusil bych to dat nejdriv nekam do tepla jestli ti tam neco nezmrzlo, jinak to bude chtit asi novou spojku
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: nefunkcna spiatocka

Příspěvek od oldoss »

Rozmrazovat tam nemas co, takisto keby to boi spojka tak by to robilo aj pri ostatnych rychlostiach. Skus na dvakrat vytlacit spojku ked budes radit spiatocku. Popripade rozobrat paku a pozret sa na kulisu, ze v akom bude stave...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
feldino
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 275
Registrován: 21 led 2006, 20:42
Bydliště: Nemšová (Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkcna spiatocka

Příspěvek od feldino »

Mne ked zacala odchadzat spojka spiatocka isla cez zuby az nakonec neslo zaradit vobec ale to uz bol problem aj s jednotkou.
Ostatne rychlosti uz potom isli dobre.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: nefunkcna spiatocka

Příspěvek od oldoss »

Spiatocka "vzdy" pojde cez zuby lebo nema synchronizaciu ako ostatne rychlosti...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: nefunkcna spiatocka

Příspěvek od 6speed »

Nemá problém se spojkou,ale z řadícím mechanizmem.Takže buď kulisa řazení,lanko,nebo je problém v převodovce.
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: nefunkcna spiatocka

Příspěvek od twolive »

a já bych mrkl prvně na převodovku oddělat baterku a držák pod ni pak tam de vidět ty ovládací mechanismy a řekl bych že bude problém v tom koliku co tlačí pojistku (kvůli které nejprv musíme zatlačit páku a až potom řadit R ) u toho konce lanka je spínač zpátečkových světel tuším napadá mě že tam bude povolený šroubek myslím že na 13-ku klíč
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“