něco o Cromě

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jardap
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2013, 10:56

něco o Cromě

Příspěvek od jardap »

Koupil jsem Cromu 1,9 16v 110 KW 2006 manuál.př. a měla na tch.89900 km.Autobazar Gregocar.Přední náprava měla vůle,výměna ramen,čepů,axiálu, rozvodů,oilu,filtru a pohoda.Když měla 140000tis.výměna turba repas.To
původní bylo slyšet při koupi Cromy,po demontáží jsem zjistil že tam už bylo turbo z vrakáče.160000tis postupně výměna všech ložisek v kolech, oxydace kablu
ABS levé zadní kolo. 200000tis se začala ozyvat převodovka ,přičítám to k občasným
rozjezdum po 4700ot.na vypálení sazí.Dal jsem přísadu s novým oil do převodovky a domnívám se že to pomohlo.250000km prasklé přední pružiny plus výměna př.tlumičů ,dal jsem Bilstejny standarty a jeví se dobře.Už dlouho slyším dvouhmotňák ale nejsem žádný letec tak ho zatím šetřím.Výměna chladiče klímy,úplně zničený od soli. Teď mám 300000 tis. a motor ok repas turbo drží.Budu dávat druhé rozvody,základ je výměna oil ful co 15000tis. a filtry vzduchové palivové.Motor nebere olej, nekouří,filtr pdf se zhruba co700 km. regeneruje.Jsem obchoďák a proto jezdím hodně km.více dálkové.Sptřeba je
5,2 až 5,6 podle období.Uvažoval jsem o čípnutí ale mám obavu že ta převodovka by to už nevydržela,je od Opelu a měli sní od začátku problémy.Snad Vám tyto zkušeností pomohou.Hodně km.Jardap
Reklama
 

Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: něco o Cromě

Příspěvek od lukynen »

Ahoj kolego, ja osobně než jsem dovezl svoji tak jsem v Grego byl se mrknout na dvě a pán sliboval ,že doveze emotion na přání a všechna kolem 100 000 km i když se v té době prodávali cca za 450 000,- na těchto km tak nabízel za 250 000 a tím pádem je jasné ,že je to stočený. Nakonec jsem dovezl z německa se 145 000 km garantovanýma prodejcem fiatu. jinak dnes 220 000 a jen desky oleje a spojka ted při 200 000. dojhmota trošku cvakne ale spíše hlučnější převodka ,zatím bez problému.jezdí bez odtahu :lol: 8)
Ať jezdí
jardap
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2013, 10:56

Re: něco o Cromě

Příspěvek od jardap »

Kolego,máš pravdu vím že km.jsou ztočeny ale teď už to nezměním ale pokud to co je na výměnu
Udělám mám klid a vím co jsem tam dal.Zatím drží a snad bude pokud se staráš.Vždy jsem kupoval
Takhle po bazarech a žádne z mnoha aut které jsem měl mne nenechalo na cestách, hodně klidných km.Jardap
Odpovědět

Zpět na „Croma“