Schéma ŘJ

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

Ahoj, prosím nemáte někdo schéma elektriky k řídící jednotce? Při jízdě mi občas "vypadne" řídící jednotka a musím odpojit a připojit baterku, pak auto zase jede. Tak mě zajímá, jestli by nemohla být chyba v nějákém relátku nebo napájení řídící jednotky... Nerad bych už po 3 kupoval další řídící jednotku :-( prosím... Jedná se o punto II 1,2 8V díky moc za každý nápad...
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od oldoss »

A ty chces tu RJ rozobrat a letovat do nej? :shock: Neviem ked sa ti hu podari rozobrat bez poskodenia daj vediet lebo to je nemozne. Co to znamena, ze vypadne pocas jazdy RJ ako z uchytov alebo napajanie vypadne alebo zacne mat auto nepravidelny chod alebo co? Neviem si to dostatocne opisat a tiez preco si hu menil, co bolo zle na tej starej?
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

Vypadává napájení ŘJ, letovat do ní to je vražda. Měnil jsem jí protože předchozí měla vypálenej výstup na zapalovací cívku a auto jelo na dva válce. Auto bylo 4 měsíce v "servise" kde mi v ničem nepomohly, tak jsem objednal z bouraného punta přez internet jinou a ta tohle dělá od začátku. Je to přesně tak, že jedu a najednou (v nepravidelném intervalu) auto chcípne. Diagnostika řekla, že když auto chcípne nelze navázat spojení s ŘJ. Prý nejspíš bude závada přímo v jednotce. Jako by se najednou při jízdě odpojila... Doufám že jsem se v tom moc nezamotal a popsal to srozumitelně... :wink:
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od oldoss »

Velakrat preberana tema tuna na fore staci pohladat...
V skratke na tychto 1.2 8V nie na vsetkych iba do urciteho roku vyroby bola vyrobna vada tych RJ. A to taka, ze tam odchadzalo budenie jednej cievky a auto slo iba na dva valce. Opravovat sa moc tie jendotky nedali i ked dakde na nete som videl, ze ich uz niekto opravuje a ponuka to ako sluzbu. Naj riesenie bolo zohnat "panensku" RJ t.j vycistenu pripravenu iba na zalozenie do auta. Takto ocistit RJ vie iba par machrov a ja nepoznam ani jedneho co by to vedel. Tiez sa odporuca vymenit cievky pokial su tam este stare povodne lebo pri prvom starte ti to odpali na novo a mozes zhanat dalsiu RJ. Ked ti hu vymenili menili sa aj cievky?
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

Cívky jsem měnil sám, svíčky a kabely taky... No právě že teď už auto jede normálně na 4 tak jak má... Vyměnil jsem jednotku, imo box a spínačku. Vše by fungovalo až na to, že to občas "vypadne"... Nevím jestli mám jít po kabelech, nějakém relé nebo schánět jinou jednotku... Jaké relé by na to mohlo mít vliv jestli vůbec? Díky moc...
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od oldoss »

Ked to vypadne zasvieti nejaka kontrolka? Chcelo byt map napichnutu diagnostiku pocas jazdy a pozerat, ze co sa autu nepaci a preco to pada... Kontrolou kablou a vycistenim a prestriekanim cidiel kontakt sprejom nespravis nic zle. Ono od PC tazko hadat, ze co by to mohlo robit, ale nevidel by som to na RJ... Kedy to takto zablbne myslim, ci ides po tankodrome alebo "normalnej" ceste alebo to nema suvis
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

To právě nemá vliv... Někdy auto jezdí třeba týden v pohodě po všech cestách a někdy to udělá 3x za 10km... Počítač právě napsal jen ztráta komunikace s řj, když to chcíplo. Ale nebyla to orig. fiat diag. Tak nevím... Každopádně zkusím pročistit co mě napadne... Ale když to řeknu hodně laicky vypadá to jako kdyby se prostě někdy jednotka přehřála a přestala fungovat. Akorát je tam dost divné, že když odpojím a připojím baterku tak to hned zase funguje, tomu nerozumím...
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od rossi »

prvně bych překontroloval zasunutí konektorů do ŘJ a potom napájení ŘJ.Zasunutím myslím i jednotlivých pinů v bloku konektoru,hlavně napájecich.Protože pokud sem dobře pochopil tak Ti prostě všechno zhasne a nesvítí žadná kontr.
Naposledy upravil(a) rossi dne 25 bře 2013, 13:06, celkem upraveno 1 x.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

Jak poznám co slouží pro napájení řj? díky jinak konektory i piny zkontrolovány...
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od rossi »

Jedině ze schematu ale to ja nemám na Mk2 jen na Mk1 a to ještě na mot.1,6. Jinak jedině měřit multimetrem.Kabel napájení ŘJ bude mít na 99% červenou barvu.
Naposledy upravil(a) rossi dne 25 bře 2013, 13:10, celkem upraveno 1 x.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

Schéma jsem právě nikde nenašel... Mělo by to být v knížce jak na to, doufám že jí někdo má a napíše... :wink:
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
Uživatelský avatar
ferokulda
Fiaťák
Příspěvky: 125
Registrován: 20 srp 2012, 00:27

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od ferokulda »

Nevíte do jakýho roku výroby měly ti ŘJ takovéto problémy?
Fiat Punto II, 1.2 8V, 44kW, r.v. 11/2001
smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

Prosím, nemá někdo to schéma??? :-)
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od cinzano »

Co jsem slyšel, údajně byl problém s jednotkami 1999-2000. U aut koupených u nás se ty jednotky měnily automaticky při pravidelných záručních prohlídkách (tak to proběhlo na Puntu II, které má moje sestra). Jaké je přesné typové označení té jednotky, třeba by se dalo něco vygůglit - v manuálu Haynes na Punto II jsem k tomu zapojení ŘJ nic nenašel.
smille
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 21 črc 2012, 14:53
Bydliště: Trutnov

Re: Schéma ŘJ

Příspěvek od smille »

Takže by pomohlo sehnat jednotku z novějšího? Já už mám 3 jednotku s příslušenstvím... První mi zničili v servise, kde je ani nenapadlo, že by škodu platili oni... Samozřejmě to byla moje vina... Tak už bych nerad kupoval další zbytečně :-/
Fiat Punto Mk2 1.2 8V
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“