Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Moderátor: peta.smolik

Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

Ahoj přátelé, (hledal jsem a však podobné téma nenašel)
jde o toto: včera si tahle vyzvedávám lístek na parkovišti, stáhnu okno, sjelo jen do půlky a pak se zastavilo, zkusil jsem to ještě jednou. Na konec sjelo, nicméně na horu už se mu chtělo velice blbě, pořád se zastavovalo a nakonec to dopadlo tak, že okno na horu už nejde a jen v tom drnčí a nejede.

Je jasné, že bude asi v háji ten převod v mechanizmu stahování okna, nebo motoru. Ptám se jestli se s tímto někdo už náhodou nesetkal? A pak jak je složité to celé rozebrat. Měl jsem dole jen tapec kvůli repráku,ale za tím plechem sem nebyl, toho se bojím. :evil:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Reklama
 

Uživatelský avatar
xpettt
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 16 led 2012, 19:57
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od xpettt »

s trochou štěstí budeš mít bordel v tom mechanizmu...vymontovat,vyčistit,promazat,takhle mi to udělala lancia...
Petr,Stilo 1,9 jtd,alfa 156SW,1,9 m-jet 110kw,Lancia Thesis 2,4jtd 110kw
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

bylo by fajn, kdyby jen toto, nicméně pokud to budu muset celý ten mechanizmus rozdělat, tak jsem na to zvědavý :shock: Motor jak se zdá půjde vyndat asi,ale zbytek je až za tím plechem :cry:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od idefix »

?
http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... 1n%ED+oken" onclick="window.open(this.href);return false;
asi jsi to už četl
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

idefix: Ano, ano četl, tento problém na 99% nemám, né že by mi to šlo nějak skokově nebo podobně, prostě nejede okno nahoru, i když se motor točí, sice s rachotem,ale točí tak neleze. Je to typický zvuk sjetých převodů, který už jsem někde slyšel. Nevím kde,ale slyšel :roll:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od idefix »

Tak jsem koukal na fotky toho motorku,příjde mi uplně stejný jako u předních stěračů,motorek šnekový hřídel a uprostřed kolečko s šnekovým převodem.Tak Ti nevím jestli se vtomhle mohlo něco pokazit spíš bych to vyděl na tu stahovačku.Podle obrázku ten mechanizmus děsí :evil:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

Žádné extra podrobné fotky nemám, tak že nemohu moc soudit. Nicméně na motorek bych to taky úplně netipl. Spíš bych to viděl spoj mezi motorkem a stahovacím mechanizmem (jestli tam něco takového je). Pak už jen samotná stahovačka a to bude kámen úrazu to celé rozhodit :-(
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
ivko
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 10 úno 2013, 17:09

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od ivko »

Robil som to na otcovom Punte, treba rozobrať motor a namazať prevodovku pohonu, najhoršie je že plastové kolečko bude mať asi trochu vydratú stredovú dieru a teda má trochu vôlu. Za druhé zhodiť kopmet vedenie okna, očistiť a namazať na novo, lebo to čo je na tých lištách je ako lepidlo za tie roky, ak to bude všetko namazané a vyčistené okno jazdí podstatne rýchlejšie.

Samotné sklo drží pomocou plastového klipsu, kde je nutné ten klips "odistiť" potiahnutím , neviem to presne popísať , robil som to už dávnejšie ale stačí sa na to pozrieť napríklad aj cez nejaké zrkadielko
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

new:
dneska odpoledne jsem v práci dveře rozebral, respektive sundal tapec, odpojil a sundal motorek. Motorek jsem nazpět připojil na elektriku, zapl klíčku a zkusil ho. Kmému překvapení se motorek točil,ale jen chvilku, pak se začal v jednom místě zasekávat. Zkouším na druhou stranu a v podstatě to samé, když sem mu pomohl tak se rozeběhl.
Jelikož vím, že nemám co zkazit převodovku motorku jsem rozdělal (násilím pochopitelně :twisted: ). Velké "ozubené" kolo je na jednom místě úplně sjeté a všude bordel od té bílé umělé hmoty. Prostě to velké kolo KO, motorek se sám normálně točí.

Tak že to vypadá, že musím minimálně koupit nový motorek.

Ještě jsem si myslel, že půjde hejbnout s tím mechanizmem co je vidět a co do něho zapadá tisícihran motorku, tak abych vyloučil nějak zaseklé lanovody. Jenže ani prd, nejde s tím moc hejbnou. Snad toto bude dobré. Jednak motorek má velký převod a sílu, to kleštama těžko nahradím,pak dolů to šlo celkem v pohodě - kdyby byly špatný lanovody tak by se to asi šlo blbě i dolů. Dále si myslím, že kdyby byl seklý mechanizmus a motortku by kladl velký odpor, tak se motorek prostě zastaví stejnak tak jako když dojede na koce okna. Nebo když narazí na překážku (ochrana proti přivření). Tím si tak nějak obhajuji to, že by mechanizmus mohl být dobrý. Pravda i ten může bejt špatný nebo nějak poškozený, ale snad ne.

Zítra budu objednávat nový, tak snad to brzy zkusím vyměnit.
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od proch »

Já bý tebou, tak ten mechanizmus, lanovody stejně promažu...Takhle na bovdeny (i když dnes má většina teflonovou vložku) se mě osvědčilo mazadlo ve spreji s grafitem. Z Lídlu za pár korun mazadlo na řetězy motorek a kol...dobře to vzlíná a je to "čistý" nelepí se na to prach.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

Třeba na to nakonec dojde a souhlasím s tím, že promazat by to nebylo od věci, nicméně moc se mi to rozdělávat nechce. Nevím co tam na mě vyskáče :shock:

edit:
dneska odpoledne mi přišel nový motorek (ještě že kelly tak rychle dodává díly) :-), objednal jsem si k tomu i k mému údivu nakonec přesně pasující úchytky tapecírunku dveří. Motorek jsem přišrouboval, chvilku tedy trvalo nasazení na tisícihrana,ale taky se povedlo. Připojil jsem konektor, ovládní oken, otočil klíčkama, zkusil a vše fungovalo 8) . Pravda dál jsem to nerozebíral, tak že lana jsem nemazal,ale snad to chvilku ještě vydrží. Rozebírat se mi to opravdu nechtělo. Sem rád, že to takto funguje. Okno stejnak používán jen při vjezdu do podzemního parkoviště, při policejní kontrole a když jedu do AlzaDrivu :D¨

Tak že se jdu dál zabírat tempomatem a v pátek přezout :idea:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od proch »

Jo tempomat jsem taky dával, ale měl jsem alespoň pod baterkou hnědý konektor, tak to docela šlo, až na to protahování kabelu do kabiny. Později se mě podařilo diagnostikou FES přes proxy aligment tempomat dostat na CAN a spustit zelenou kontrolku zapnutí a vypnutí funkce...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

To já nemám už nic, prostě žádnou přípravu, ani drátek :-( Ale dávám to do kupy, už jsem sehnal piny na řj.i jaké typy tam jsou.
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od proch »

Jestli už máš schéma pinů na štekru ECU tak vlastně víc nepotřebuješ. Přivedeš to do páčky a jeden kablík z páčky dáš na pojistku. Ještě se modli, abys měl v pořádku všechny periférie, brzdový spínač, něco je na spojce, na převodovce a spínač na ručce. Tyhle všechny komponenty tempomat odpojují. Když tam není signál, nebo je špatný, tempomat nefunguje...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Nefunkční stahování okna - drnčení od mechanizmu

Příspěvek od Pavel II »

jj sháním ty piny :-), ale už něco mám objednaného.
Vím minimálně o signálech spojky a brzdy, které jsou podstatné. Ručka nevím... :? . Nicméně to snad bude dobré, počítám, že by mi něco ukzovala když tak diagnostika, popřípadě to mohu otestovat.Až budou piny, začne se testovat :-). Dlouho trvalo než jsem zjistil piny na Mjet :|
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Odpovědět

Zpět na „Stilo“