Zámek dveří

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
vitězslav soukup
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2013, 20:56

Zámek dveří

Příspěvek od vitězslav soukup »

Nejdou mi otevírat zvenku dveře řidiče,jen zevnitř.Prý natažené lanko kliky.Lanko se prý nedá koupit a vyměnit zvlášť,jedině celou kliku s lankem.Cena 2200 + práce.Zkoušel to někdo opravit sám jen s výměnou lanka.Zajímalo by mě jestli to jde.
Díky.
Viki
Reklama
 

jardap
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2013, 10:56

Re: Zámek dveří

Příspěvek od jardap »

Měl jsem ten samý problém,dá se to rozebrat a nadstavit,nalepit ale pokud nejsi znalý,zručný tak do
Toho nedělej.S přibývajícím teplem jsem dveře neotevřel ani ze vnitř.Mnoho zdaru.Jardap
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Zámek dveří

Příspěvek od Negotiator »

Stalo se mi totez. Nebylo to natazene lanko, ale praskly mechanismus kliky. Staci koupit novu kliku. Tusim, ze vychazi okolo 400 kc. Da se najit na netu. Uz jsme to taky menil.
takze:
1. podlepit a zesilit slaby spoj (nedoporucuju)
2. koupit, sundat tapec (odskubnutim) a odsroubovat (tusim 2 kusy) imbusy. Vymenit kliku (kus za kus) a nasadit zpet. Cekal jsem, ze to bude problem, ale neni.

Natazene lanko to nejpravdepodobneji nebude z toho duvodu, ze ona plastova klika na natazeni lanka nema dost sily, i kdyz mozne je o toto (nejlepsi je sundat tapec a podivat se, jestli neni klika praskla - pote budes vedet na 100%, co to je) :wink:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
vitězslav soukup
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 dub 2013, 20:56

Re: Zámek dveří

Příspěvek od vitězslav soukup »

Měl jsem to už v servise rozebrané a tam zjistil ,že je to lanko ,a protože neměli kliku s lankem tak to složili nazpět a zkusím to opravit.
Díky všem za info
Viki
Uživatelský avatar
bambinot
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 srp 2013, 22:00
Bydliště: Chomutov

Re: Zámek dveří

Příspěvek od bambinot »

zdravím přátelé,
mám CROMU teprve týden, ale už řeším první problém. Auto jde odemknout a zamknout dálkáčem normálně, dveře na pravé straně jdou otevřít jak zvenku tak zevnitř. Bohužel levá strana jde otevřít pouze zevnitř. Takže přední dveře otevírám pouze nouzovým klíčem. Měl jsem sundaný i tapec, ale vnitřek dveří je ještě zakryt plechem a osazen kabely a motorkem. Do sundání jsem se raději již nepouštěl. Má se jednat údajně o chybu elektroniky, která má na starosti otevírání obou dveří. Máte někdo nějaké poznatky, čím by to mohlo být. Díky
Odpovědět

Zpět na „Croma“