Smrad výfuku v autě

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

vikomt22
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2013, 18:43

Smrad výfuku v autě

Příspěvek od vikomt22 »

Dneska jsem jel svým Punťou do práce a při pomalejší jízdě jsem cítil výfukové zplodiny v autě.
Prvně jsem si myslel ,že smrdí někdo předemnou,ale pak jsem to cítil i když jsem jel sám.
Auto je staré 4 zimy.Díval jsem se do motorového prostoru tam vypadá všechno Ok.
Zadní díl výfuku vypadá celkem rezivě :( .Co to může být?
Reklama
 

omar
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2012, 19:19
Bydliště: Novojičínsko

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od omar »

Dira nekde mezi svodama na bloku motoru a koncovkou vyfuku,sezen si pomocnika posad ho do auta ty ucpi konec vyfuku kusem hadru a on ti prida plyn a uvidis kudy ti to bude foukat ven.
Fiat PuntoII 1,2 16V Sporting 59kw,automat,rv 2000 naštěsti je to auto od mojej roby,já používám Land Rover
vikomt22
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 27 bře 2013, 18:43

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od vikomt22 »

Opraveno,byla to uplně rozežraná hadička výfuku motoru do sání.
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Tak ja mam problemik - dnes som chcel vymenit na 1.4 8V tesnenie vyfuku na prirube za katalyzatorom. Tak som sa tesil, kupil nove tesnenie Bosal. Povodne tam bolo take tvarovane z tenkeho plechu, tak reku toto Bosal bude fit, je asi 1mm hrube, pekne utesni. Cez stare fucalo mierne, bolo to citit rukou. Tak super, odmontil, vyhodil stare, pocistil priruby, dal to nove, nove matice, zatiahol. Nastartujem.....a fuci ! Este viac jak povodne, aj zvukovo to bolo pocut jak poprdkava. Tak nic, dam reku spet to stare. A zrazu co to? Pri odkrucani matice to nejako dlho trva....a svina, krutila sa na mieste! :-( Strhany stift. Nakoniec sa mi ju podarilo vykrutit zs pomoci podpacenia srobovakom. Nemala zavity uz vobec :-) Tak som vratil stare tesnenie a stare matice, jedna uz riadne strhana. Takze 1 strhana sa nedala ok dotiahnut, a druha tiez nie kvoli znicenemu zavitu na stifte. Po starte vidno ako tade unikaju spaliny. Zvukovo to ale moc nepocut. Tak som dosiel domov, vonku -3 a skoro som tam k betonu primrzol, co som 2 hodiny lezal pod autom :-)
Takze bud servis - kde budu tipujem chciet kupit nove potrubie, alebo tie stifty skusim odvrtat prec a dzignem to tam na 2 sroby. Nuz....kto setri...ma h*vn* :-)

Na obrazkoch vidno staru prirubu spoja prveho dielu (za katalyzatorom) a druheho dielu (dlha rura dozadu s vlnovcom). Povodne tesnenie je tam plechove. Ako dalej vidno, povodna matica (s kt. sa muselo hybat uz 2 krat lebo olejova vana bola dole) je strhana zvonka, a trciace stifty su zodrane tiez. Nepomohli ani podlozky, ze by matica zabrala na "zdravom zavite". Zavit sa okamzite pri dotahovani matice nicil
Přílohy
20190122_091946.jpg
20190122_091946.jpg (185.19 KiB) Zobrazeno 6787 x
20190119_115219.jpg
20190119_115219.jpg (101.4 KiB) Zobrazeno 6787 x
20190119_115203.jpg
20190119_115203.jpg (121.43 KiB) Zobrazeno 6787 x
Naposledy upravil(a) RadovanRakovicky dne 25 led 2019, 08:33, celkem upraveno 2 x.
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Tak dnes peklo 2,5 hodiny pod autom, vonku -3 , auto na dvihaciku z kufra. Pilkou na zelezo som urezal tie 2 stifty, trciace z priruby druheho dielu vyfuku. Potom rucnou AKU vrtackou navrtal tenkym vrtakom, potom hrubsim, hrubsim, az som skoncil na vrtaku velkosti 8. Takze problem vyrieseny, ale svalovicu budem mat 3 dni ! Zozadu priruby su este hlavicky tych stiftov!!! To som najprv nevedel, hlavu som az tak pod auto hlboko nestrkal. Zaver - ano, strhane stifty na prirube druheho dielu vyfuku idu odstranit aj pred panelakom. Clovek ma mat novy platok pilky na zelezo, sadu ostrych vrtakov a vrtacku. Vtedy to ide, ale je to otrocina. Navyse druhy diel ma ba sebe vlnovec, a nie je kde tu ruru aspon rozumne opriet...takze 1 rukou vrtat, a 2 si drzat cely ten vyfukovy diel. Peklo. Ale servis by zobral 60 eur za 2 hodiny roboty, a nakoniec by sa na to vykaslali a povedali ze to nejde, objednali by novy diel (kde davaju Walker alebo Bosal za 60 eur) + 10e spotrebak (sroby, spona). Dokopy by ma to stalo tak 120 eur. Takto ma to stalo cca 5 eur - nove tesnenie a 2 kalene sroby s matkami velkost 8 s dlzkou zavitu 3cm. Cvak, pa-paaaaa

PS: Na obrazkoch vidno tesnenie, ze je vymackane vo vylisovanych O-ringoch, najme na stranach smerom ku dieram pre stifty, taktiez je cele uz elipsoviteho tvaru. A tiez vidno zadnu stranu, ze stifty su do priruby nabuchane zrejme za tepla, maju gulate hlavicky a su privarene. Takze bolo treba tie stifty najprv urezat, a potom navrtat durch az cez tie hlavicky an opacnej strane. Na obrazku este nie je finalny vyvrt vrtakom velkosti 8,2
Přílohy
20190122_154142.jpg
20190122_154142.jpg (96.71 KiB) Zobrazeno 6787 x
20190122_154210.jpg
20190122_154210.jpg (147.67 KiB) Zobrazeno 6787 x
20190124_154503.jpg
20190124_154503.jpg (90.91 KiB) Zobrazeno 6787 x
Naposledy upravil(a) RadovanRakovicky dne 25 led 2019, 13:18, celkem upraveno 2 x.
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od metamor »

to uz ked si dal toto pri -3 vonku tak rovno mozes spravit aj rozvody s vodnou pumpou vonku na zdvihaciku :D Minimalne nesponzorujes lajdakov v servisoch.
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Hehe :D Zajtra este mam pokracko, musim prevrtat finalne 8,2-jkou, pozriem zarovanie prirub navzajom, obrusim, streknem zinkovym sprejom, hodim tesnenie, spojim, otestujem, a finalne streknem zinkom aj obe priruby zvonku aj do spoja. Rozvody by som vedel (apson teoreticky co som videl na videach), su tam len 3 problemy u mna - neviem ci by som povolil stredovu maticu remenice klukovky kvoli sile momentu, potom je blby pristup k 1 srobu co drzi cast k hlavnemu silentu o blok, a hlavne ked uz sa to bude robit so zhodenym vekom ventilov - zostel voli ventilov tymi podlozkami...tak to by som asik nedal, ked som videl na videach ake "udelatka" na to vyberanie tych podloziek maju :)

No a zajtra teda ked budem pod autom, dorobim aj osetrenie vane a nasledne jej nastrek. Na to som zatial pouzil len smirgel a natrel 1 x odhrdzovacom. Hrdzave miesta sa zmenili na cierne -> tak to ma byt podla navodu na flasi (akasi priesvitna kvapalina je to za par eur). Takze zajtra dam este druhy nater, a pozajtra vanu streknem zinkovym sprejom. Po jeho uschuti este raz zinkovym sprejom, a finalne potom ciernym matnym sprejom co sa pouziva na vyfukove systemy
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od metamor »

ked ma clovek zvaracku sa da vynajst :D staci urobit nieco na styl "pretlacaca cesnaku". Akurat byt tebou tak si zoberiem vtedy volno a pozeram sa na to ako to budu robit. Aby ich nenapadlo len pomerat a ked bude mat jeden viac nepovedali si ze to je dobre :D
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od liborko »

Pokud tam jsou zezadu ty matky přibodované tak je temeř jisté,že ty šrouby po těch rokach nepůjdou jen tak lehce vyšroubovat a ukroucení je téměř jistota. Já jsem daval na svoje Punto raději celonerezové šrouby a matky tušim M10 tam byly na přírubě mezi 1.dílem a katem
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od RadovanRakovicky »

@Metamor - mam vcelku OK servis, spravia dobre robotu, pokial vidia ze zakaznik sa vyzna a vie presne co chce. Ale toho kto sa nevyzna vedia osklbat, to je pravda :-)
@Liborko - tieto tu su tak robene ze: je ta hlavicka v tvare 1-eurovej mince ako si pisal navarena na kusku. Potom pokracuje telo srobu trojuholnikoveho tvaru (to je ta cast ktora je v prirube strcena), a az potom trci normal zavit. Podla mna je to tam za horuca natlcene, a este aj privarena hlavicka. Pri detajlnom pohlade na prirubu som videl trojuholnikovy tvar. Takze tu jedine odvrt. Mozno nahrady Bosal alebo Walker davaju tie stifty ine (vykrutitelne), a myslim ze Polmostrow dava diel iba s dierami bez stiftov (co je podla mna do buducna najlepsie riesenie...)
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od metamor »

na mk2 tiez hrdzavela vlastne vsade kde su plechove a lwn som to okefoval dole odmasril a natrel etch primerom a drzi uz 2 eoky v pohode
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Dnes snezilo, tak som len dal finalny vyvrt, obrusil priruby do roviny a strekol zinkovym sprejom
Přílohy
20190126_125345.jpg
20190126_125345.jpg (124.5 KiB) Zobrazeno 6738 x
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od RadovanRakovicky »

No tak vyzera ze tesnenie Bosal netesni na origo vyfukovom potrubi. Zrejme len ak je uz kupeny vyfuk druhovyroby od Bosalu, tam by bolo ok. Po nahodeni fucalo zvrchu aj zospodu, prave tam kde je najuzsie voci jeho stredovej diere. Tak som objednal to origo z tenkeho plechu s vylisovanymi o-ringami. Potvrdene chlapcami z UK - Bosal sa neda pouzit. treba to origo plechove s vylisovanymi o-ringami a vela tesniacej pasty pouzit, ta stoji 4 Eura. Zatial aspon pokrok v osetreni oeljovej vane - po natere antikoroznym pripravkom (vsetko co bolo hrdzave a osuchane smirglom scernalo) som ju strekol zinkovym sprejom (este je to cerstve, preto je to leskle cele). Na zaver pojde este cierny sprej odolavajuci teplotam...
Přílohy
vana.jpg
vana.jpg (154.74 KiB) Zobrazeno 6694 x
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Ty brdo - to tesnenie co sa predava za 3,50 pyta autorizak 31 !!!
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Smrad výfuku v autě

Příspěvek od metamor »

si to objednaj cez autoricambi alebo amazon ebay
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“