Nepravidelny chod motoru a nefukcny plynovy pedal? 1,2 16V

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Nepravidelny chod motoru a nefukcny plynovy pedal? 1,2 16V

Příspěvek od 18lubi81 »

Zdravym mam taky problem (punto MK2 1,2 16v) hadam mi tu niekto pomoze ... na aute osm menil tesnenie pod hlavou a nove sviecky Beru ultra auto islo dva dni bez problemov az ked zacalo haprovat na volnobeh a potom aj pri pridani plynu auto podskakovalo tak som vycistil skrtiacu klapku ale nepomohlo ..a dnes mi vyskocila kontrolka poruchy na pristrojovke a vobec nereagoval plynovy pedal na pridanie plynu ale pritom auto bolo nastartovane s kontrolkou motora na volnobehu ..pri pridany plynu auto len tak ako keby pridusalo asi na 10 krat sa mi podarilo ze zacal reagovat plyn tak som to dostal domov ..hadam mi niekto pomoze ? dakujem
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Reklama
 

Uživatelský avatar
šutr
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 07 říj 2011, 10:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelny chod motoru a nefukcny plynovy pedal? 1,2

Příspěvek od šutr »

Ahoj, nevím přesně jak se tvoje porucha vyvíjela, ale přesně toto se mi jednou stalo také po čištění škrtící klapky. Nevím co jsem s ní provedl, ale zničil jsem ji, ač viditelně byla v pořádku. Motor šel nastartovat, ale vůbec nereagoval na plynový pedál, svítila mi červená kontrolka motoru a na diagnostice vyběhla chyba škrtící klapka. Po výměně OK. Tak zkus jinou klapku alespoň na zkoušku a uvidiš...
Fiat Punťo II, 1.2 16V - 59KW, r.v. 2000

http://www.fiatclub.eu/vozidlo/fiat-punto-1057
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: Nepravidelny chod motoru a nefukcny plynovy pedal? 1,2

Příspěvek od 18lubi81 »

nazdar uz to mam vyriesene presne to co si pisal aj ty ! akurat mne ju uolbne vycistily a zatial ide dobre .. Ani nechcem vediet kolko vide taka Skrtiaca klapka :shock: :x
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Uživatelský avatar
šutr
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 07 říj 2011, 10:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelny chod motoru a nefukcny plynovy pedal? 1,2

Příspěvek od šutr »

No já ji sehnal starší z bouračky a zatím slouží :D stála 2500,- přes net, na vrakáči si řekli min. 3 tis. a to ještě tvrdí, že je vyndaná z auta který má najeto 40 tis. a td. 8)
Fiat Punťo II, 1.2 16V - 59KW, r.v. 2000

http://www.fiatclub.eu/vozidlo/fiat-punto-1057
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“