MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

Takze opat zdravim vsetkych na fore :)

Nastal cas Vam predstavit moje druhe Punto. Po takmer 4roch mesiacoch som sa odhodlal zalozit novu temu mojmu krasavcovi Fiatu Punto mk2a.

Po par neuspesnych dnoch hladanim noveho auticka sa nase cesty stretli dna 17.03.2013 na Zahori.

Auticko rocnik '99 , momentalne najazdenych 139 600km, je to 1.2 16V 5-manual (verny motorizacii, bol som s nou velmi spokojny v Cabriu :) ), 5-dverove, strieborna metaliza, vybava HLX. Je to po starsich manzeloch, predtym jazdene 4 roky v Nemecku :)

Zatial som velmi spokojny, velmi dobra spotreba, oproti Cabriu tam robim mensiu spotrebu o 1-2 l na 100km. Zatial som tam pomenil par veci: olej, filtre, sviecky, jednu vonkajsiu manzetu, brzdovu kvapalinu. Casom treba este opravit klimu, treba tam vymenit tesnenia lebo fuci :?, potom chcem spravit folie a casom mozno nieco viac :D co nam ale cas prinesie sa uvidi ;)

Este sa mi ho nechcelo moc fotit :D takze pridavam par fotiek hned po kupe a jednu zo vcera ;)
Přílohy
01.jpg
01.jpg (121.62 KiB) Zobrazeno 5699 x
To krive oznacenie Fiat slo dole hned na druhy den :D
To krive oznacenie Fiat slo dole hned na druhy den :D
02.jpg (129.92 KiB) Zobrazeno 5699 x
03.jpg
03.jpg (110.46 KiB) Zobrazeno 5699 x
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

Prikladam jednu foto este zo vcerajsieho stretnutia sa mojeho Punta s mojim ex Cabriom ;)
Přílohy
04.jpg
04.jpg (128.56 KiB) Zobrazeno 5698 x
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

Punto jazdi bez poblemov, ale ziadne novinky na aute bohuzial este nenastali :) kilometre krasne nabiehaju ako vidno na prilozenej fotke. Len ten moj zacarovany termostat zacal hnevat :D takze zajtra rano smer mototechna a pojdem objednat nejaky iny a asi zainvestujem a kupim nejaky drahsi :) sak uvidime co mi odporucia, a potom ho skusim sam vymenit :) potom napisem ako vsetko to dopadlo :D :D

Obrázek
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

Takze mili spoluforumisti :)
Dnes nastal den, ked som sa rozlucil s Puntom :) Som sa po dlhej uvahe rozhodol vymenit auto, pretoze som potreboval nieco vacsie napr. MPV. Kedze ziaden Fiat Multipla v mojej cenovej kategorii a hlavne vo vhodnom stave nebol na trhu rozhodol som sa pre Citroena Xsaru Picasso. Kedze taketo presne iste mal moj otec pred par rokmi, tak som vedel viac menej do coho idem. Punto potuvalo na vymenu teda. :) Zobral som Citrona s bezninovym 1.8 motorom, rocnik 2001, najazdene 180t km, kupovane na Slovensku a pravidelne servisovane, automaticka klimatizacia, vo vnutry vo velmi dobrom stave a zvonka troska obuchanejsie (ale nic strasne, 2 skrabance, jeden tukec nad zadnym kolesom a meneny predny naraznik), ale tak zase auto z Bratislavskej premavky :) Uz len par much vychytat, mozno nejake tie disky pojdu po lete, casom nova spojka. Co bude dalej cas ukaze :) Casom mozno pridam sem aj nejaketo foto, aby ste vedeli kto som keby na vas nejaky typek z Citrona kyva (to sa tyka hlavne teba Matto) :D Ale istotne nadalej budem aktivny na Fiat fore, pretoze laska k talianskym autam nezhasina, takze ma tu uvidite :)


P.S. zostali mi este elektrony 14ky aj s pneu 165/70/14 (vzor 4,5mm) vo velmi dobrom stave :) inzerat a foto najdete v sekcii inzercia :) keby niekto nieco ;)
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od Matto »

No celkom prekvapenie :shock: ... ale gratulácia, a prajem nech Citrón spoľahlivo slúži :wink: ... a veru výborná poznámka :D , tú fotku veru daj, lebo už som začal pozerať po Picassach s IL špztkou :D
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

Dakujem pekne :) no bolo to necakane, ono to zacalo s tym, ze sme len tak pozerali auta na nete s otcom a raz sme nasli jedno Picasso z TN :) to bolo v stredu sme sa sli na to pozriet a tak, potom sme sa dohodli s majitelom na vymene a v pondelok uz bol Citron moj :D Vcera som ho bol prihlasit na IL spz :) foto dam urcite len ho musim odfotit zajtra :D nemal som este casu akosi
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

Takze prikladam zatial len jednu rychlofotku :D neni tam umyte, este bez puklic no proste este auto v rekonstrukcii :) Treba opravit prednu kapotu lebo je totalne otentovana od kamienkov a neviem ci dat casom prestriekat naraznik predny lebo soudruzi ktory ho lakovali do farby sa moc netrafili do farby a este k tomu sa zacina miestami olupovat farba :D ale to pride asi az ako posledne :) Momentalne nas caka preventivna vymena oleja, olej. filtra, brzdova kvapalina, a olej do prevodovky :) Po case repas zadnej napravy lebo uz je troska klesnuta a dufam ze to bude vsetko :D .....Vozit krasne vozi zatial, presiel som na nom z TN do Kovacovej a spat (3 ludia v aute) na krasnu spotrebu 6,5litra/100km benzinu. :) a to som ho veru vobec nesetril po ceste :D (Minule agresivnejsia jazda po TN a skoncilo to na 9 litrov/100km :x ) 8)


Matto sak v piatok (14.2) som ta stretal pod juhom, si siel od kruhaca smerom k Baumaxu :) aj som ti blikol a kyvol, ale az na poslednu chvilku lebo som si ta nevsimol :D takze neviem ci si si ty mna vobec stihol vsimnut
Přílohy
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (203.26 KiB) Zobrazeno 5004 x
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od Matto »

- trošku oneskorene :oops: , ale veru čo som tak rozmíšlal, asi som si nevšimol, ale neboj už dávam pozor :) , ale keby náhodou blikaj, trúb :D ... inak presne také ísté má kamoš, čo si pamätám má to tuším vzadu rovnú podlahu, a celkovo ma prekvapilo koľko je v nom miesta, a ešte aj super výhľad. Tak nech slúži :wink: ... jo a Punťas náhodou nezostal na IL značkách?, pretože často stretávam takého :)
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

jasne nabuce kricim zdialky :D len tiez som ta zbadal na poslednu chvilku, tak som uz nechce saskovat :)
No veru vyhlad a ten posed to je uplne nieco ine. Pri mojich 193cm je to poznat. Ako ani pri Puntasoch sa mi zle nevozilo v nich vzhladom na moju vysku :D lenze chcel som ochutnat nieco vacsie a kedze prisla takato moznost tak som ju skusil :) Moj otec totiz tiez mal tohto Pikacua v 2001 ale on mal 2.0HDI. a hej hej krasna rovna podlaha tam je takze ked budem potrebovat nieco odviest neni ziadny problem :) ako ani Puntaskovia obidvaja nerobili problemy, ked som vozil na nich objemnejsie veci :D napr. MK2 odviezla chladnicku a 6 velkych kartonov kolacov, 3 hrnce jedla a kadejake kraviny naraz a este k tomu mna a priatelku, ked som viezol veci na svokrovu 50ku :D :D :D a MK1 cabrio zas nemalo problem odviest ani stredny rebrik napriec interierom............zevraj malo zostat na TN znackach, takze neviem :) aspon take mam inf od toho, s ktorym som menil Picasso. A coskoro asi buduci tyzden ma caka na Pikacuovi vymena oleju, ol. filtra, oleju v prevodovke a palivoveho filtra :D takze sa tesim, ze pride vyplata a 50% pojde do servisu a do nadrze :) ale hold o tom je to.... ako vravim: Radsej dam napit autu, ako sebe 8)

A dnes som siel cez Novu Dubnicu za svojim exikom :) som si zaspominal na pekne casy, ked sme spolu stvarali neplechu :D
Obrázek
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
Baron
Fiaťák
Příspěvky: 158
Registrován: 25 dub 2013, 19:46
Bydliště: Nitra

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od Baron »

Aha, nová dubnica. Tam mam babku :). Tak dufam ze pikacu bude jazdit:), ja planujem cca o dva roky kupit niakeho japoncika:), Rozmyslam nad Toyotkou Auris 2.0 D alebo Honda Civic 1.8 V-tech, 2.2 D ( UFO ).
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

Dakujem :) snad pobude posluchat, ale ked nebude tak ho vymenim a vratim sa k Fiatu alebo pojdem do Hondy :D......noo moj otec mal prvu generaciu Aurisu 1.4 D s robotizovanou prevodovkou :) celkom dobre vozenie, ale automat ti neodporucam od nich, furt sa to len kazilo a trebalo furt davat to kalibrovat cez pocitac, takze ked skoncila zaruka auto putovalo k dalsiemu majitelovy :D :D a ani neodporucam 1.4 benzin, to bolo moc slabe na tak tazke auto a trebalo vytacat ten motor do vyssich otacok a vtedy to malo nechutnu spotrebu ... a pokial ide o Civica tak to by som nevahal a bral :) som sa na tom vozil, konkretne na tej 1.8 benzin a skvele zvezenie :D a bratranec, ked robil v Honde ma zviezol na Type-R :) to bolo krasne povozenie veru :D a ani tien diesel od nich neni zly, som ho skusal minulu zimu na novej CRV a krasne tahal veru .... btw v "96 sme mali Hondu Civic 1.5 Vtec 4st automat a po predaji to auto jazdilo donedavna tu na Novej a to auto za tie roky nemalo ani jednu poruchu :D jedine tomu zhrdzavel vyfuk 8)
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
Baron
Fiaťák
Příspěvky: 158
Registrován: 25 dub 2013, 19:46
Bydliště: Nitra

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od Baron »

Ved práve preto chcem hondu civicu:), Mne sa vseobecne paci plus to ze je to TOP v spolahlivosti medzi autami a super motor ta 1.8 Vtech. Este pockam 1-2 roky a zoberiem si ho :)
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: MOJE PUNTO 2 - Ukážte to svoje :-) - SskokK

Příspěvek od SskokK »

No kedze uz davnejsie som slubil nejake fotky mojho Citrona, tak 2 aspon pridam teraz :) kedze bolo minuly tyzden pekne tak som si ho aspon mohol umyt a vyfotit :D zatial poslucha, ale uz aj tak teraz po nete hladam dalsie auto :D O rok, maximalne dva, ak bude stastlivy osud, tak rad by som sa vratil opat k talianom, a to bud vo Fiate Croma, alebo nejaka Alfa (najskor asi 156). Jedinou podmienkou je, ze to uz chcem v automatickej prevodovke :) Som proste lenivy hadzat tie kvalty :D :D

Citron zatial poslucha, dostal novy olej+filter a palivovy filter. Tento mesiac sa chystame prezut na letne, a dat ho na kontrolu (vytiahnut hore na zdvihak, pozriet podvozok ci je v poriadku a spravit mu diagnostiku). Tak uvidime ako dopadneme, ale dufam, ze dobre :D

Obrázek
Obrázek
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“