Diaľkové na centrál

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Diaľkové na centrál

Příspěvek od Mikellesk »

Ahoj borci,

Mám v Punto MK2 r.v. 2000 centrál, ale kľúče sú už dosť obrúsené. Rozhodol som sa, že kúpim uni diaľkové. Má niekto návod ako to manontovať? Som vďačný za každú pomoc.

Díky.
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Reklama
 

Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Romandinho »

Co som si zistoval tak treba kupit alarm a napojit ho na dialku inac ho nesparujes. Mozno sa mylim no nic konkretnejsie som nenasiel.
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od J_K »

Také jsem dával dálkové ze stejného důvodu. Problém je u většiny uni ovládání ten, že fungují typicky čínsky. Tzn. po velkém boji se dálkový centrál podaří zprovoznit, ale má to mouchy. V drtivé většině totiž neumí impulsní ovládání, které je i u punta, ale pouze natvrdo spouštět dané obvody. Takže to znamená napojování spousty drátů, experimentování s dobou sepnutí relé, a signalizace blinkry tak nějak všelijak. Nicméně nebudu to protahovat, po dlouhám hledání jsem našel modul který je na punto jako ušitý, tzn. zvládá impulsní ovládání mínusovým pólem v patřičné skladbě impulsů. Jmenuje se to RC 302 a stojí kolem 700 Kč. Není tedy z těch nejlevnějších, ale ani z nejdražších, zapojení je bezproblémové asi 5 dráty(2 napájení a 3 na konektor z řídicí jednotky), ovladače jsou bytelné a vše funguje jak má. Můžu tedy jen doporučit.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od intel_sk »

cav...ja som kupil na moje Punto MKI uni dialkac z Fusion aj ho namontovali....je to pohodka...dôvod ten isty obrusene kluce
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Mikellesk »

Kúpil som si Carprotect BX10. Je to univerzál, ale potreboval by som takzvaný návod pre elektroidiota :-)
Po krokoch a najlepšie s obrázkami. Browzujem až sa z googlu parí, ale neviem nič nájsť.

Ak mám Punto 188 1.2 , r.v. 2000, aký bude typ zamykania? Mínusový, plusový, +/-?
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Romandinho »

J_K píše:Také jsem dával dálkové ze stejného důvodu. Problém je u většiny uni ovládání ten, že fungují typicky čínsky. Tzn. po velkém boji se dálkový centrál podaří zprovoznit, ale má to mouchy. V drtivé většině totiž neumí impulsní ovládání, které je i u punta, ale pouze natvrdo spouštět dané obvody. Takže to znamená napojování spousty drátů, experimentování s dobou sepnutí relé, a signalizace blinkry tak nějak všelijak. Nicméně nebudu to protahovat, po dlouhám hledání jsem našel modul který je na punto jako ušitý, tzn. zvládá impulsní ovládání mínusovým pólem v patřičné skladbě impulsů. Jmenuje se to RC 302 a stojí kolem 700 Kč. Není tedy z těch nejlevnějších, ale ani z nejdražších, zapojení je bezproblémové asi 5 dráty(2 napájení a 3 na konektor z řídicí jednotky), ovladače jsou bytelné a vše funguje jak má. Můžu tedy jen doporučit.
Ten RC302 je aj alarm či len DO?
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od J_K »

Romandinho píše:
Ten RC302 je aj alarm či len DO?
Jen DO
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Mikellesk »

Tak a Puntík je na diaľkové.. Jeden chlapík od fachu mi to napojil. Kľúče sú zachránené.

:D
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Romandinho »

J_K píše:
Romandinho píše:
Ten RC302 je aj alarm či len DO?
Jen DO
Ešte jedna otázočka. Chcel by som si kúpiť ten typ čo si písal. Nejaký manuál alebo rada ako to namontovať na Punto MK2 aby to fungovalo ako má a nič to nepokazilo by si nemal ? Poprípade nejakú foto kde si to inštaloval. Dik :)
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Romandinho »

Tak uz netreba :) vsetko namontovane a funkcne :)
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od J_K »

Romandinho píše:Tak uz netreba :) vsetko namontovane a funkcne :)
Vidíš sám že to nic náročného není. Já jsem měl problém jenom zjistit z internetových zdrojů, který je ten správný štekr(pokud si vzpomínám, tak úplně vlevo dole, značený "A"), na pojistkové desce, abych se napíchnul na správné kabely. Pak už je to hračka. Přivést napájení, napíchnout spínač varovných světel a zapnout na jednotce impulsní ovládání.
Naposledy upravil(a) J_K dne 01 lis 2013, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Picasso
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2011, 12:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Picasso »

Zdravím vás všechny

Koukám,že dodělat dálku na Punto není až tak složitá věc.Ale chtěl jsem se vás zeptat:Mám Punto Mk1(176) Cult r.v.1999 1.2,44kW a mám jen centrál na klíček.Chtěl jsem se zeptat,zda se dá dodělat dálka na tento centrál a to myslím originál.Není náhodou v každém autě natažený svazek kabelů ukončených konektory a v případě,ža bych chtěl dodělat třeba tu dálku,tak připojím na konkrétní konektor přijímací řídící jednotku a tomu odpovídající dálkový ovladač(byť by byl v dalším klíči třeba),toto spáruji a hotovo?Jdem i o to,jestli je toto možné,a že bych třeba na vrakáči koupil tu sadu přijímací jednotky centrálu a klíčů a toto zapojil???

Díky za odpovědi Pavel
Fiat Punto (176) 1.2 8V,44kW,benzín,Mk1,r.v.1997
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Petrik »

dať by sa to dalo spraviť že zoženieš z iného Punta dialkové aj s príjimačom z nejakého vrakáča ale vypýtajú si dosť zato kedže to je origo alebo kupiš uni-dialkové čo je lacné do volajakých 20€ by to stálo z nejakoho autoobchodu a prerobíš káble aby to pasovalo..
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Picasso
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2011, 12:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Picasso »

No mě jde o to,jestli je to vůběc reálné dát dohromady,když to bude z jiného(byť typově ze stejného)auta.S tou cenou máš asi pravdu,ale i tak to zkusím sehnat.Potřebuji tedy jen vědět,kde bych v autě mohl najít ten konektor pro tu přijímací jednotku???Jestli ji tam vůbec mám.Nevíš kde bývá umístěná???
Fiat Punto (176) 1.2 8V,44kW,benzín,Mk1,r.v.1997
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Petrik »

Ono budeš potrebovať ten klúč a príjímač z iného punta a pôjde to lebo to je origo a konektory budú pasovať sa mi zdá .. treba skúsiť možno najdeš lacno :) ako kukám manuál tak je tam písané že: Prijímač se nachází v zavazadlovém prostoru (niekde pri repráku asi) Pro každý prijímač lze naprogramovat jedno dálkové ovládání nebo více dálkových ovládání, resp. jejich kódy (ale s tím, žže si zapamatuje pouze posledních osm kódú).
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“