Názor na Cromu ano či ne?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od Pavel II »

Ahoj přátelé značky Fiat,
jsem skalním příznivcem této Italské značky a to jen pro úvod v pořadí: Fiat 131 Mirafiori, Fiat Tempra 1,6 rv.90, Fiat Tempra 1,6 rv.96, Fiat Bravo 1,8GT rv.96, Fiat Bravo 1,9 JTD rv. 99 a nakonec aktuálně Fiat Stilo 1,9 Mjet 110Kw v rv 2005 8)

Ale k jádru mého dotazu. Ze Stila jsem bohužel v poslední době hodně zklamán a vážně přemýšlím o jeho prodeji, byť nerad. Rozmýšlím se co koupit dále jako fiaťák bych volil nástupce Stilo což je Croma i se mi líbí. Motor určitě v naftě a nejlépe také 110Kw jelikož mi ve Stilu naprosto vyhovuje a jsem s ním spokojen.
Bohužel se bojím dílenského zpracování a celkově. Pravda v Cromě jsem ještě neseděl a počítám, že bude o řadu lepší úrovni než Stilo, protože u Stila je až neuvěřitelné jak dokáže dělat rušivé pazvuky interiér se, kterýma marně bojuji a bojuji :-( . Fokus z 98 se s vnitřním komfortem nedá vůbec srovnat a jízdním komfortem byť je to jen 1,6 taky ne a to je z 98! (doma fokuse máme).

A konečně můj dotaz o čem přemýšlet jestli Cromu nebo ve stejně řadě Fokus II po faceliftu. Pravda a na rovinu stěhujeme se a nemůžu do toho narvat 200tis!
Fokus je dobře hodnocen co se týče dílenského zpracování, komfortu v interiéru i jízdníma vlastnostmi a já tomu věřím, byť jsme sám dvojkového fokuse neřídil.
Zas Coma o proti Fokusu nabídne více už jen to, že má 6 rychlostních stupňů, digi klima (na stilu mám dvoj.zón) a jsem max spokojen a bohatší výbavu a o motoru ani nemluvě.

Srdce fiaťáka mi říká běž do Cromy :wink: , ale po Stilu se bojím...

Prosím jestli máte čas o Váš názor, děkuji.
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Reklama
 

Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od radekrat »

Co te zklamalo na Stilu? Ja sem mel chvili pujcenou Cromu a musim rict ze nic moc. Stilo ma podle me i vetsi kufr .. minimalne praktictejsi rozmer. Ve Stilu je spousta odkladacich mist co v Crome neni. Stredovej panel je v Crome zbytecne velkej. Nevim, nak sem zustal u Stila kdyz sem v tom sedel. Focus II me nepride jako zadna hitparada. Kolega mel 2.0TDCi .. no turboefekt jak blazen, chrasteni retezu, casem mu odesla spojka, dvouhmota a po te vstriky a pak i turbo .. a focus sel z domu. Auto melo najeto 130tisic km. Moje stilo atakuje 200tisic na budiku, urcite stoceny jednou tolik .. a pohoda :-)
Uživatelský avatar
romanfmw
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 10 srp 2010, 20:04

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od romanfmw »

Takto to nerieš najdi cromistu alebo zajdi do bazáru a ohmataj si ju osobne.Mne sadla je to kus auta aj keď je pravda že tých odkladacích miest je žalostne málo.Ja som do nej prešiel z marejky.Kvalita interiéru u mňa v pohode žiadne problémy a myslím že aj oku lahodí.A k tomu focusu, ja neviem ale podla mňa sa to nedá porovnať ,croma je taký taliansky koráb.
FIAT CROMA 1.9 88kw 09 argento metallizzato
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od Pavel II »

radekrat: šlo o to nebo jde, že mě poslední dobou štvalo to dílenské zpracování, prostě pořád,ale pořád někde něco bochá vrže atd.atd. starej fokus jak jeruzalem a je to v něm z hlediska pohodlí jak v novém autě.Vím pro někoho naprostá prkotina, já to tak zpětně taky trošku beru . Auto dostává vše co je potřeba,ale pořád je něco. Pravda není to nové auto a to si musím uvědomit. Teď ho mám zas v servisu protože opět je něco s řízením, sám už nevím co by tam šlo vyměnit. Pravda je že Stilo má kufr luxusní. Ve většině má určitě Stilo nebo potažmo Croma hodně na vrch.
romanfmw: S tím odkládacím místem o tom vím, už jsem si toho dost přečetl. Musím se v nějaké svést :-)

Nicméně teď se budeme stěhovat a do budoucna možná i stavět, tak bůh ví jak to bude,ale stilo taky nebude sloužit donekonečna. Dříve nebo později to bude chtít obnovit vozoví park. Už teď vím, že je nějaký špatný vstřik :-(
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od elvis.jarous »

Tohle téma mě taky docela zajímá. Stilo jsem koupil dost zanedbané, na sníženém podvozku jehož následek je totálně dojebanej plast pod motorem a furt někde škrtám,.Když jsem o koupil, auto jsem dal opraváři, který udělal základní servis vč. rozvodů a žhavičů, oleje a filtrů a řekl jsem si, že auto už do servisu nikdy nedám, protože marže na dílech je běžně přes 100% a nikdo ze zdejších mistrů se nebude shánět po indnividuální koupi dílu, ne od velkozoděje. Současně si dělám základní údržbu sám, ramena a stabilizačky, všecky tlumiče krom geometrie, lanovody si dělám sám. Čeká mě ložisko na zadním kole.
Stilo je ve vnitř pohodlný a prostorný, kufr paráda, tážo to má, 17 litý kola, dvouzonu klimu, perfektní rádio a se 103KW slušnou spotřebu.
Sním,až ho budu chtít vyhodit o Cromě nebo oktávce nebo insignii z německa.
Takže zatím jen sním jako kluk a čtu sleduju ceny.
Názory majitelů cromy mě zajímají.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Jenda21
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 24 črc 2013, 15:17

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od Jenda21 »

Za prvé - Focus a Croma jsou auta o třídu jinde, to už spíš porovnávat s Cromou Mondeo. Focus je perfektní na řízení a držení stopy a má velmi dobrou benzínovou šestnáctistovku. Croma je velmi pohodlná střední třída nějaké mouchy má, ale jinak je to podle mně nedoceněné auta. V dobrém stavu bych se jí nebál a klidně koupil. Našel jsem článek, kde si tazatel pokládá prakticky stejný dotaz: http://www.tipcars.com/magazin-je-dobry ... -6154.html třeba ti to pomůže. Nevím, kolik máš na koupi auta vyhrazeno peněz, ale myslím že třeba tato vypadá moc hezky: http://www.tipcars.com/fiat-croma/19-jt ... 93673.html
Naposledy upravil(a) Jenda21 dne 22 říj 2013, 08:33, celkem upraveno 1 x.
Leonardo
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 12 kvě 2013, 21:23

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od Leonardo »

Taky něco písnu před cromou jsem měl citroen c5 benzím dvoulitr dílenské zpracování horší než u fiatu,motor žral i trávu kolem cesty c5 jsem prodával s najetými 135000km a vrzalo to všude croma má 210000km a chová se jako nové auto. Benzín už nikdy nejede a žere ten krouták je senzační.Podvozek byl u c5 lepší jen na dálnicích v cizině u nás nepoužitelný.Za mě Fiat Croma je opravdu nedoceněné auto všichni melou jen o koncernových autech ,ale ani omylem u mě v rodině mají dvojkovou oktávu a b6stkovyho passata to jsou teprve pokladničky !!! Čidla, podávací čerpadlo ve 110 tisících turbo ve 118000 vstřik+ jednotka abs jo a 80000 km prasklá hlava podotýkám obě auta 103 kw. ZLATÝ FIAT !!!!!!
Croma rv: 2009 1,9 110 kw automat
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od datelos »

Já se také zajímám o Cromu po stilu.Je třeba si položit základní otázku co v cenové relaci 150klacku se dá koupit.Za 150klacků bude croma 2009 a bude mít najeto tak 120tisíc, když bude klika bude i po rozvodech a výměně destiček a STK.
Celkem bych si dokázal představit oktávku sedan, ale ten samej rok a nájezd bude dražší tak o 90klacků a službu mi to uděla stejnou a základní vstupní servis bude také podobný.

Obě auta samozřejmně naftový motor: CROMA_1,9_88kw nebo 110kw
oktávia_2,0_103kw.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od lukynen »

Tak za 150 000,rok 2008 a najeto 120 000 ,tak to nebude po rozvodech a už si nemyslím ,že i poctivých kilometrech. Rozvody na cromě 150000 a nebo 5 let,a ten kdo je udělá,tak auto neprodává. Na druhou stranu já mám 228000 a nebyla závada-dvakrát restart blue me a běžná údržba-desky,kotouče,olej,při 220000 ramena přední,gumy stabilizátor a tlumiče. Jezdím cizinu a chci mít klid tak 210 000 spojka sada a ložisko.
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od datelos »

http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechci Ti nic vyvracet, ale toto za 150klacku není špatný.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od Lukyman »

Špatně to nevypadá. 88kw jsou hodně spolehlivý. Už z fotek bych neřekl, že to má 120, ale mnohem víc. Stačí se podívat na pedál spojky, takhle ošoupanej bývá s více kilomtery - 200 a více.
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od datelos »

Lukymane, je to možný, ale jen Ti chci říct že za 150klacku není problém koupit rok 2009.Já mám v merku 2010 s nájezdem 84tisíc, jen čekám na příští rok až udělá majitel STK a běžný servis před STK.Třeba jí nakonec koupí někdo jinej.A cena je zatím 160klacků, takže uvidíme.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
mareaHLX
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 16 dub 2006, 11:41
Bydliště: Brno

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od mareaHLX »

Leonardo to napsal krásně.
Mám ji druhým rokem a kromě diodového můstku (notorická závada :-) a "rozsypaného" chladiče klimy no problém. Chladiče dnes nevydrží u ničeho dlouho - je to papír. Letos musím udělat čepíky řízení a STK.
Odkládacích míst není pravda mnoho ale na dálnici je to paráda (loni Pelješac). Při 140 točí 2000 na šestku v automatu a celou chorvatskou dálnici neměla potřebu řadit dolů (někde pěkný kopce).
Srovnávat ji s Focusem je jako srovnávat jedničkový BMW s MLkem od Mercedesu :lol:
2,4TD_HLX_week ex
Croma 1,9mJTD 110kW, automat, black Emotion
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Názor na Cromu ano či ne?

Příspěvek od elvis.jarous »

čau,
včera jsme kupovali jedličku a přijela tam pani s Cromou, tim prvnim ksichtem, kerej se mi líbí osobně víc než braváckej......byla to hnědá metla, tmavá. Synek i já jsme uchcávali. Byla jak nová. Může někdo zhodnotit zkušenosti na tom prvním modelu před faceliftem?
Co se sere? Kupoval z Vás někdo Cromu jako nové auto? Ten by mě nejvíce zajímal a nebo servisman, co s tím má běžně co dočinění.
Díky za info jak tady tak na mejlu jan.jarolim@seznam.cz.
p.s.. synkovi povídám(plánujeme totiž za rok koupi auta, nejlépe referentskou škodárnu) a Honzíku , líbí se ti víc oktávka nebo ten fiat co byl v Maunfíldu?
Honzík povidá fiat :mrgreen:
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Odpovědět

Zpět na „Croma“