Po odpojení baterie se zmenší počet najetých km

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
DAGR
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 říj 2013, 09:46

Po odpojení baterie se zmenší počet najetých km

Příspěvek od DAGR »

Zdravím,
stala se mi taková docela nepříjemná věc, když jsem vytáhl baterii na nabití, tak po opětovném namontování zpět do vozu se mi zmenšil počet celkově najetých kilometrů asi o 4 tisíce, vůz byl bez baterie asi 10 hodin, s vynulováním hodin jsem počítal, ale že se smazají kilometry mě trochu zaskočilo, nemáte někdo s tímto problémem nějaké zkušenosti?
Reklama
 

Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Po odpojení baterie se zmenší počet najetých km

Příspěvek od ScR »

udělej to ještě párkrát a prodej to jako nový ;-)
######
.ScOrE.
DAGR
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 říj 2013, 09:46

Re: Po odpojení baterie se zmenší počet najetých km

Příspěvek od DAGR »

ScR píše:udělej to ještě párkrát a prodej to jako nový ;-)
Super nápad :wink: ale radši bych ho prodával s poctivými kilometry, už jenom aby se dodržovaly servisní intervaly, ale možná bych ho mohl zkusit ,,stočit,, o jeden servisní interval dolu :lol:

P.S.: nikdo neví čim by to mohlo být?
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Po odpojení baterie se zmenší počet najetých km

Příspěvek od radek.s »

Co vím já, tak kilometry se ukládají na dvou místech. V budíku a v řídící jednotce motoru. Na diagnostice jsou vidět klilometry v řídící jednotce a tam je údaj vždy o něco nižší, než na budíku. Moje teorie je, že pokud se z nějakého důvodu ztratí informace z budíku, přijme stav z řídící jednotky motoru a to by mohl být tento případ. Možná je to vada budíku (např. vadná paměť), že po odpojení baterie se ztratí kilometry (ty celkové mají zůstat, vynuluje se jen denní poočítadlo a hodiny). Před časem jsem někde na netu našel, že použitý budík se dá sehnat za pětikilo, otázkou je, zda by v servise pak uměli nastavit stav km na budíku.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Seicento“