DISKUZE - Zvěř na silnici... Jak jste na tom?

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

DISKUZE - Zvěř na silnici... Jak jste na tom?

Příspěvek od Petr UL »

Tak jsem dneska srazil Puntíkem srnku. Srnka mrtvá a Punťa má zmačkanou kapotu, rozbitou přední lampu a nárazník.

Byla tma, pršelo a ke všemu mě oslnilo protijedoucí auto. Nic jsem neviděl najednou mi vlítlo něco před auto odhodil jsem "TO" na protijedoucí Fábii a ta to odnesla "jen" rozbitým předním nárazníkem.

Hrozný pocit když nevíte co to bylo...měl jsem strach, aby to nebyl člověk / podél silnice na krajnici jsem jich po cestě objížděl dost / ale naštěstí kdž jsem se vrátil na místo"činu" tak tam byla jen ta srna a nešťastný řidič Fábie.

Havarijní pojistku nemám a tak opravu budu muset platit sám.... :evil:

Jak jste na tom Vy? :(
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já musím zaklepat mě se to vyhýbá.Ale jen jako řidiči.Jako spolujezdec sem to taky zažil.Fakt pocit je hroznej když nevíš co to bylo.Oba dva sme čuměli jak pět na šest.Kamarád havárku měl takže to spláchla pojišťovna.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No ja sem zatim vzdycky zareagoval, uz kdyz se si vsiml stinu na poli. Klepu na drevo. Ale jednou sem malem smetl stado divocaku. Ale tak nejak sem koutkem oka zahlidl nekolik stinu na poli, tak sem zpomalil a takovejch deset se jich zacalo hrnout pres silnic. Bych si o ne rozsekal auto a voni by si ani nevsimli, ze do nich nekdo narazil... :-D
Hustokrutost
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

jeste s Felicii
- srnka - 30 tis. pres havarijku
- srnka - nejak nabehla do boku, nevim jak a jenom skrabanec
- zajic - praskla pricka predniho narazniku a zustalo tam utrzeny ucho
- stredni pes - prasklej naraznik
- jezevcik - bordel v podbehu
- kocka - bordel v podbehu
- kocka - namotana za strednim dilem vejfuku

a pak plno takovy maly haveti co ani nestoji za rec, vetsinou vsechno v noci

s Puntem sem zatim vsechno dobrzdil nebo se vcas vsimnul akorat sem na jednej rovince zhruba ve stovce sestrelil sykorku nebo vrabcaka. Letel nejak divne, udelal takovej klesajici prulet pred autem a primo sem ho nabral levym prednim svetlem. Rana hodne pekna, uz sem si rikal ze bude praskly plexi, ale na svetle a pod hranou haupny jenom jeho zbytky.

Hlavni je nedelat zadny velky uhejbaci manevry protoze ve vecine pripadu se to neustoji a dopadne to jeste hur. Kamos taky uhejbal a spadnul s autem do rokle, totalka misto par pomackanejch plechu kdyby ji nabral.
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... jeste s Temprou... noc lijak ... 90kmh a zajic ... :?
Praskly predni spojler, oprava 3000kc...
chlupy prolitly az dovnitr ....
... vycistene motor a mesic me letaly kousky chlupu pres topani do auta... :cry:

... Favorit - bazant - rozbita mlhovka ... na stejnym miste akorat o rok pozdeji ... :roll:
Naposledy upravil(a) onc dne 08 říj 2006, 21:43, celkem upraveno 1 x.
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
martello
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 30 dub 2006, 08:02
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od martello »

U nás v práci jeden sejmul sele a bachnu jak stodolu a total zrušil služební feldu.
FIAT Palio 1.2 75Hp
Made in Brasil
w@lkeMKIIb
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 kvě 2006, 10:11
Bydliště: HK

Příspěvek od w@lkeMKIIb »

Čau tak já se taky pochlubím, týden starý punto mk2b :( a při cestě od přítelkyně jsem sejmul srnce. Bylo to den na SPZ. Škoda za 37000Kč (obě světla, nárazník, škráblá kapota), naštěstí řešeno přes havarijní pojistku ve značkovém servisu. Díky za ni. 8)
Sob
Znalec
Příspěvky: 603
Registrován: 30 črc 2006, 14:27
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

zvířátka

Příspěvek od Sob »

Ja pred 14 dny malem srnku,jel sem v noci 110 mimo obec a vlitla mi tam jedna,tak sem zacal brzdit.Dobry byla v druhym pruhu,jenze za ni sla druha,bylo to o fous.Diky boze za kotouce :lol:
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

to já v 90km/h nabral bažanta,stihl jsem jen přibrzdit a kouknu do zrcátka a zamnou jen lítalo péří.Odnesla to spz a praskly mríže před chladičem.
Solda
Uživatelský avatar
Jenda01
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 01 zář 2006, 09:46
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda01 »

Cesta lesem večer jedu něco kolem 80 nejdřív mi tam vběhnul zajíc toho jsem ubrzdil, pokračuju dál už pomaleji cca 50km a zhruba po 1km mi skočila srna z levé strany přímo před auto stačil jsem to ještě trochu stočit do prava a šlapnout na brzdu. Nabral jsem jí jak se otočila tak mi vzala ještě dveře. Srna utekla. Já měl ulomený držák svštla ale světlo naprasklo, popraskanej lak na nárazníku a promáčklé dveře. Oprava za 20 000kč naštěstí mám havárku tak mě to stálo jen 5000kč. Po 14 dnech co jsem to měl opravené mi někdo před barákem do té samé strany nacouval tentokrát to odnes přední nárazník a blatník. Samozřejmě že dotyčný ujel. Zdar Jenda Punto Sporting MKII
tornero
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 14 kvě 2006, 21:36
Bydliště: KOSICE

Srna na Punto MKII/2001

Příspěvek od tornero »

Tak isto, ako Tebe aj mne v auguste vyskočil snec asi meter pred auto, ja som našťastie išiel len cca 60 km/hod. Srnec mrtvý a moje Punto si to odnieslo za 18 000 Sk ( Narazník, svetla, kapota, predné čelo ) ND som kupoval na vrakovisku v Ričanoch.
Punto MKII
Tombady
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 29 led 2006, 10:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tombady »

Já naštestí,žádnou zkušenost se zvěří nemám,ale jednou sem potkal strom.... :shock:
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Tombady píše:Já naštestí,žádnou zkušenost se zvěří nemám,ale jednou sem potkal strom.... :shock:
...vběhl ti do cesty :D

Trefit strom to už je hodně o život.

Koukám, že jsme tady všicni v klubu ochránců zvířat :wink:

Někde jsem slyšel, že by měli být myslivci proti těmhle škodám, které zbůsobí zvěř v silničním provozu pojištění.

Škody způsobené zvěří na úrodě prý hradí. Ale na autech to je asi blbost co?
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Sem četl v novinách, že někde u nás chlap sejmul Favoritem srnku. Samozřejmě rozbitý předek. Tak si aspoň vzal tu srnku, aby si část škody "vykompenzoval". Někdo to ale na něj ale prásknul (asi nějakej závistlivej soused) a byla u něj policie za "odcizení cizí věci" nebo co. To je bordel, co ?

Jinak já jsem zatím fyzicky potkal jenom zajíce, a to v zimě ve dne. Sice jsem jej viděl nadaleko, ale bylo v táááhlé zatáčce s vyjetými sněhovými koleji, takže jsem jenom mohl jemně přibrzďovat. Jak jsem jej dojel, tak jsem ho šrotoval snad 10s ... Taky jsem se jednou v noci podíval divočákovi do očí, který zrovna vylezl z příkopy. Naštěstí se zachoval slušně, a počkal, až přejedu. ...
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
eraser
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 lis 2006, 17:59

Příspěvek od eraser »

Tak k tomuto tématu také přispěji: 14 dnů stará Š Octavia II Combi a jeden divočák (po vyvrhnutí 105 kg) v cestě = usmrcený divočák a 220.000,- Kč škoda. Divočáka jsem nabral předkem (přesně mezi světla auta) a pak letěl přes kapotu za auto, přitom si ještě škrábnul kopýtkem o víko motoru. Jít přes čelní sklo, tak jsme celá osádka v ... . Naštěstí bylo auto havarijně pojištěno a nikomu se nic nestalo.
Potkat ho se svým Punťou, tak už sem dnes možná asi nepíšu. :roll:
Fiat Punto 1.9 JTD SX
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“