skusenosti - dobry tichy vyfuk

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od Karol »

Zdravim

vysypali sa mi prepazky v tlmici vyfuku a budem ho menit. Chcem ho vymenit za vyfuk zladeny s motorom, cize co najpodobnejsi originalnemu. Chcem aby bol tichy v najsirsom moznom rozsahu otacok. Viem, ze mnohe vyfuky napr. z polska hucia uz od novoty viac ako stare rozsypane, pripadne s tlmicmi Bosal to tiez nevyzera najlepsie co sa tyka ucinku. MTS sa vraj pokazili v poslednej dobe.

Zvazujem 1. ASSO - chvalia sa tichymi vyfukmi, 2. IMASAF - firma ktora vyraba vselijaku kvalitu v druhovyrobe, ale vyzera to tak, ze na talianske auta dodavaju aj druhovyrobu vysokej kvality, podla niektorych zdrojov porovnatelnu s originalom. Oba vyrobci maju riadenie kvality ISO 9001. Vlastnosti podobne originalu su dolezite aj kvoli zachovaniu protitlaku, na ktoru je nakalibrovana RJ. Nechcem riskovat vyssiu spotrebu.

Dalej pripadaju do uvahy Eberspracher, Walker, ERNST, hocijake dalsie ...

Napiste prosim svoje skusenosti co mate s jednotlivymi vyrobkami. Z nazbieranych informacii je mi jasne, ze nemozno porovnavat znacky vyfukov na roznych autach. Preto ma konkretne zaujimaju vase skusenosti na Punte I bud 55 alebo 60 (maju asi rovnaky vyfuk).

Dakujem moc.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od another »

Já bych to vůbec neřešil.Polský Izawit a nazdar.Mám ho na svém Puntu čtvrtý rok a zatím O.K.Jakou si myslíš,že Punto mkI asi má hodnotu aby jsi do něj lil peníze jako do auta za 100 a více tisíc Kč?
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od Karol »

Re : another

IZAWIT je dost rozsireny vyfuk, ale pocul som dost o jeho hlucnosti.

> Jakou si myslíš,že Punto mkI asi má hodnotu aby jsi do něj lil peníze jako do auta za 100 a více tisíc Kč?

No ma v podstate velmi podobnu hodnotu aku malo na zaciatku, je vysoko spolahlive - spolahlivejsie ako nove auta, predvidatelne, ma vybornu spotrebu a co je najdolezitejsie striktne plni prikazy obsluhy - co sa o novych autach rozhodne povedat neda. Resp. ma ovela vacsiu hodnotu ako malo ked bolo nove, pretoze opotrebovanim sa stratilo minimum jeho uzitkovej hodnoty a je v nom niekolko uprav ktore nenajdes ani na niektorych uplne novych vozidlach, uprav, ktore ma stali dost casu a svoj cas si vazim.

Trhovu cenu vysoku nema, ale to ma nezaujima, trhova cena je absolutne hausnumero, ktore nekoreluje s hodnotou. Zaujimala by ma len keby som ho chcel predat. Nechapem ako by to cislo malo suvisiet s tym ci donho napcham kvalitnejsie alebo menej kvalitne suciastky. To je ako keby si mal 60 rocnu manzelku, ktora by uz na arabskom trhu nemala hodnotu ani ako manzelka a ani do otroctva, lebo kazdy chce kupit mladsiu, krajsiu, vykonnejsiu. To znamena ze ked ti ta manzelka ktoru milujes ochorie, tak jej das horsie lieky, ze predsa uz nema trhovu cenu, uz by ti ju nikto nekupil (hoci ju ale nechces predat) ? Tak isto predsa od kvality nahradnych dielov zavisi hodnota celeho vozidla - hodnota (spolahlivost, komfort prevadzky, zivotnost, spotreba, STK, EK atd.), nemyslim, nejaku trhovu cenu. Trhova cena nekoreluje s hodnotou - napriklad modne firmy predavaju vyrobky nepomerne mensej hodnoty, pricom vacsina z ceny je marketing. Dnes je trend predavat okrem vyrobku aj velke zabalene a drahe "nic". To moze byt znacka, image znacky a pod. Pricom to vobec nekoreluje s kvalitou, trvacnostou a s uzitkovou hodnotou. Auto je velmi nevhodny sposob ukladania hodnoty penazi - na to je lepsie napriklad Paladium.

Ked sa auto preplni nespolahlivymi nahradnymi dielmi, aj samotne auto sa stane nespolahlivym. Nemam chut opravovat nahlu poruchu niekde v terene v cudzej krajine ked ma zenie cas. Keby som vedel, ze ten IZAWIT je tichy a nehrdzavie az tak moc, tak by som ho kludne kupil. Ono ten rozdiel v cene jednotlivych vyfukov je viac nez smiesny a na cene mi nezalezi, to nebolo kriterium. Klucove je pre mna aby ten vyfuk neprodukoval hluk a aby nehnil prilis rychlo. Na znacke mi nezalezi. Spominane znacky ASSO a IMASAF sa chvalia kvalitou a referencie su tiez v ich prospech, preto som sa popytal na skusenosti s konkretnymi vyfukmi na konkretne auto. Je jasne, ze ked Bosal vyrobi vyfuk z univerzalnych tlmicov a rozne pre kazde auto inak pozohybanej rury, ze usetri, ale za cenu, ze ten tlmic nieje naladeny na konkretny motor. Moze to na jedno auto byt super vyfuk, ale s inym to moze duniet. Proste kazdy motor je iny a ten originalny vyfuk je naladeny dobre.

Hlavne ma zaujima porovnanie vlastnoti roznych vyfukov na tomto vozidle.

Dik moc
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od rogi »

a vo fiate za aku cenu majú výfuk? Ešte keď som robil na predajni sme objednavali výfuk na lanciu dedra (vychytávka na nemecký trh) cena za výfuk Walker bola vyšia ako u Fiata :wink: Tie polske sú dobre ak sa ide auto predať.
Pozeral som v ePERi vo Fiate cena za komplet tlmič vyfuku od pletenca 158€ :oops:
Kvalita výfuku robí dosť pre výkon a spotrebu motora.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od Karol »

Fiha, original vyfuk sa da este zohnat ? To by som do toho teda isiel, to by bolo na istotu. Diky moc, informujem sa vo Fiate. :)
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od Karol »

Tak uz mam originalny novy Fiatacky vyfuk. Je dobry, tichy. Konstrukcia stredneho tlmia je z profilu rury odlisna ako na povodnom vyfuku Sigam. Su tam navyse take 4 vystupky. Este ma caka v dohladnej dobe vymena vlnovca, kedze uz sa mi zda menej spolahlivy, hoci este nieje deravy. Ale nechat to dojst do dierky, to by urcite prasklo v nevhodnu chvilu niekde daleko kde to nemozem hned opravit.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od Vitaml »

Daval jsem před 2 lety Izawit, pasoval perfektně, má dobrou povrchovou ochranu, je tichý, nerezaví, není z tenkýho plechu.
Sada stojí 1330,-: http://www.eko-raj.cz/eshop/vyhledavani ... rch=Hledat" onclick="window.open(this.href);return false;
Jediný problém, že se mi začaly trhat ty gumy, tak jsem je prostě stáhl nerezovou SK páskou a je klid, pořád to v ní pruží.
Já jsem ovšem použil variantu se středním tlumičem, která je pro 16V, nevím, jestli je to lepší, spotřeba se mi nezměnila.
Naposledy upravil(a) Vitaml dne 16 led 2016, 21:12, celkem upraveno 1 x.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od liborko »

Taky mám na puntu poláka Izawit už druhý rok a v pohodě,teď jsem kupoval na Stilo polský Asmet a tak jsem zvědav.Ty závěsné gumy stojí za ho.no ať koupíš jakékoliv,po půl roce spruchniví a rozpadnou se,to je děs,ale veškeré gumové výrobky dnes nic nevydrží :x
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: skusenosti - dobry tichy vyfuk

Příspěvek od another »

V létě jsem měnil Izawit střední a zadní část opět za Izawit.Vydržel 5,5roku celoročního ježdění a nebyl ještě na dort.Něco by ještě snesl něž by uhnil a úplně upadl,ale kdo by to měnil v zimě :lol: .Za cenu asi 1300kč včetně dopravy a montážního kitu není co řešit.
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“